Автор Тема: За качеството на боята и твърдостта на лаковото покритие  (Прочетена 13341 пъти)

Repcho

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 142
  • Ceed 2.0 CRDI
Ха, и аз гледах рекламата на това, по телевизията беше направо магическо  :)

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Е щом за 12 лв има ефект, значи си заслужава.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Боби

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 343
  • Kia Pro_Cee'd 1.4 EX
Aз онзи ден останах приятно изненадан. Слиза една приятелка от колата и треска леко задния калник на един чичко и той пропищя веднага...ама ме свари в настроение и почнах да му обяснявам как мойта боя е пострадала, не неговата, защото моята е по-мека...и слизайки и тоя калъф удари моя калник  devil
Гледам аз моята врата....няма следи, гледам неговия калник - има следи...гледам моя калник - нищо, гледам неговата врата - нещо  %) Той не остана очарован, но аз да  ok

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Аз мисля ,че си реших проблема с обелванията на лаковото покритие от камъчета и леки драскотини.От днес съм с прясно боядисана колица пръсната с керамичен лак. yahoo

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Това гаранционно ли..?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Това гаранционно ли..?
едва ли 8-)
Колко излезна тотал?

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Заведох си щетите трупани с времето по каско /леки драскотини и подобни/.Сервиза ,с който застрахователното дружество има сключен договор е на мой познат,който ми я пръсна с такъв лак .не съм плащал нищо.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
хубаво де,питай го колко струва лака тогава

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
Ще го питам и ще пиша за цената.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
аз сега чакам армейска боя с лак.Кофтито е,че немога да намер клипа който ми дадоха да гледам silen

В резюме:

Идва един,блъска предният капак на вранглера.Остава вдлъбнато.След 24 часа,на капака му няма нищо.

Тук в бг има само една такава кола с тази боя.Сега трябва да пристине и за още 1. Същият вранглер като в клипа

YANCHO71

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 77
Здравете колеги.Мисля че прочетох повечето от нещата публикувани за боята и очевидно не е от най-добрата,но все пак предстои зима.Срешнах някъде в публикациите,че метлите не са за препоръчване,а мойта кола седи на улицата и неизбежно ще ми се наложи да сваля снега от нея.Дайте съвет за подходящ уред или приспособление за тази цел.Благодаря в аванс.

ivannlbc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 464
Здравете колеги.Мисля че прочетох повечето от нещата публикувани за боята и очевидно не е от най-добрата,но все пак предстои зима.Срешнах някъде в публикациите,че метлите не са за препоръчване,а мойта кола седи на улицата и неизбежно ще ми се наложи да сваля снега от нея.Дайте съвет за подходящ уред или приспособление за тази цел.Благодаря в аванс.


Четка за сняг:



Има едни в МЕТРО за 3 лв, вършат същата работа.
KIA Clarus SLX combi 116 hp 1,8 l

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Аз използвам четка , но като чистя не го правя до боята , а оставям един слой по боята , през това време двигателя работи , всичко което може - нагрява (стъкла , фарове , климатик и огледала) и след 5 минути колата е готова за път - няма проблем , просто трябва да се внимава малко.... ok

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
според мен ако четаката има твърд косъм също не следва да се използва "до боята" иначе и тя ще надраска лака.можеш да използваш уреда за измиване на стъклата и по-точно дунапренената му част.гумираната също става.

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
И аз имам няколко малки щети, но не искам да я карам за боя в Кия, или пък друг оторизиран сервиз за боядисване на цял детайл (врата и заден калник). Пък и имам лош спомен от боядисването в сервиза в Сф.
Нямям спомен къде, но някъде гледах реклама на сервиз за леки (частични) щети.