Автор Тема: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?  (Прочетена 16863 пъти)

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« -: Февруари 25, 2017, 09:37:55 am »
Здравейте на всички!

От известно време се оглеждам за нов автомобил и много сериозно обмислям варианта за Киа Сийд. Харесал съм един екземпляр (все още само по обява) 2008г., 1.6 CRDi, 115 к.с.

Това, което ме интересува е поддръжката на въпросния автомобил. Тъй като до момента съм карал кола с бензинов двигател, само съм чувал за "скъпата поддръжка на дизела", без да съм се сблъсклвал реално. По-конкретно можете ли да ми кажете какви по-сериозни ремонти мога да очаквам по колата, както и някакви ориентировъчни цени. Скъпа ли е поддръжката на Киа като цяло?
Например, чел съм, че смяна на маховик+съединител на Голф 4-5 струва над 1000лв - при Киа-та колко струва подобен ремонт?

Като цяло всякакви съвети отностно автомобила - на какво да обърна внимание, какво да очаквам и така нататък са добре дошли. :)

Поздрави!

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #1 -: Февруари 25, 2017, 09:44:35 pm »
Няма да сбъркаш с избора си. Собственик съм на такъв автомобил и сам си я обслужих масло, филтри,свещи,пистов ремък (веригата ти спестява).
Слабостите са им биалетките и реиката се разтропва.
Колкото до съединителя е плътен маховик и тези 1000-2000 ги няма. По принцип като автомобил е много добър, но много и важно колко е реалния и пробег.
Най-лесно се разбира по истъркания надпис AUTO на копчетата за ел стъкла, ако липсва смятаи ги 300 000+
Та общо взето взимай но внимавай с избора.....успех.

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #2 -: Февруари 26, 2017, 03:49:22 pm »
Така, на живо колата беше доста зле - от вън цялата в след от градушка, вътре беше пушено и т.н. Търсенето продължава... Междувременно ако някой има други съвети и мнения относно този автомобил ще се радвам да ги чуя :)

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #3 -: Февруари 27, 2017, 12:24:19 pm »
Така, на живо колата беше доста зле - от вън цялата в след от градушка, вътре беше пушено и т.н. Търсенето продължава... Междувременно ако някой има други съвети и мнения относно този автомобил ще се радвам да ги чуя :)


Има доста теми, можеш да ги прочетеш....

http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,24.msg43.html#msg43

istoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #4 -: Февруари 27, 2017, 01:06:26 pm »
След смяна масло нормашно ши е същото да е черно? Не съм карал дизел до сега и не знам...


Sent from my iPhone using Tapatalk

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #5 -: Февруари 27, 2017, 01:39:38 pm »
След смяна масло нормашно ши е същото да е черно? Не съм карал дизел до сега и не знам...


Sent from my iPhone using Tapatalk

И аз не съм карал, но доколкото съм чел, маслото при дизела става черно веднага след смяна. Тоест нормално е да е такова.  ok

istoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #6 -: Февруари 27, 2017, 01:42:31 pm »
Благодаря!!!



Sent from my iPhone using Tapatalk

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #7 -: Февруари 27, 2017, 04:28:48 pm »
Така, на живо колата беше доста зле - от вън цялата в след от градушка, вътре беше пушено и т.н. Търсенето продължава... Междувременно ако някой има други съвети и мнения относно този автомобил ще се радвам да ги чуя :)
Колега, дай линк към обявата, ако е удобно.

istoyanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #8 -: Февруари 27, 2017, 06:58:01 pm »
Освен КМБ друг сервиз в София, който би изказал компетентно мненир бихте ли предложили? Вариант за оглед на място би бил супер!


Sent from my iPhone using Tapatalk

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #9 -: Февруари 27, 2017, 09:16:54 pm »
Така, на живо колата беше доста зле - от вън цялата в след от градушка, вътре беше пушено и т.н. Търсенето продължава... Междувременно ако някой има други съвети и мнения относно този автомобил ще се радвам да ги чуя :)

Колега, дай линк към обявата, ако е удобно.


Здрасти,

ето това е обявата:
http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11486819983966452&slink=208maj

Не искам да прецаквам колегата, който продава автомобила, но просто на мен не ми хареса. Имаше доста забележки отвън и отвътре. Предполагам, че двигателя е в добро състояние понеже уж колата наистина е на 60 000км, което може да се провери в сервиз. Аз лично бих оценил автомобила на около 6000-6500лв.

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #10 -: Февруари 28, 2017, 11:29:49 am »
Имам въпрос относно скоростната кутия на въпросния модел. Интересува ме тези 5 скорости проблем ли са при дълъг път. Тоест дали мотора почва да се мъчи при по-високи скорости и това покачва ли значително разхода на гориво? Също така четох тук за някой проблеми със скоростите, и по-точно, че не влизат винаги плавно и на места има проблеми с превключването? Този проблем често ли се наблюдава и има ли от какво да се притеснявам?

И последно, отново тук четох, че втъклата на КИА-а били "меки" и лесно се драскали, този проблем до колко е преувеличен и колко лесно наиситна се драскат?

Поздрави.  bye

Опитвам се да ползвам търсачката, но е много трудно да изчета целия форум за 2-3 дни, тъй като все пак ходя и на работа :) В петък ще гледам един автомобил и искам да съм подготвен, за да мога да наблегна на проблемните места на автомобила  bye

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #11 -: Февруари 28, 2017, 02:06:29 pm »
С кутиятяа няма проблем,освен задната предавка,която довлиза с отпускането на съединителят. Свиква се.
5-е скорости са добре за дълъг път и достатъчни.Разбира се,6-а ако има,по-добре.
Разхода е обширна темата и според карането. Моят се е заковал на 6.4/100(това на таблото) rofl На резервоара показва друго,но а карам главно извънградско,с колкото може колата и позволява пътя!
Стъклата са меки (китки) rofl ,но няма драма с тях.
Като ти се надраска или нещо друго,павето и при застрахователя  crazy

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #12 -: Февруари 28, 2017, 04:35:59 pm »
Така харесах един автомобил в Пловдив и мисля да го вкарам на диагностика в сервиза на КИА в Пловдив. Някой може ли да ми каже по-подробно какво точно включва диагностиката и дали ще добия достатъчна представа за състоянието на автомобила (за първи път купувам автомобил)? Дали има нужда от нещо друго?

Като цяло по ходовата част не би трябвало да има проблеми (поне така ме увериха), но се надявам, че това лесно ще се чуе след тест драйв, а и като цяло се надявам евентуален ремонт там да не е много скъп.

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #13 -: Февруари 28, 2017, 08:05:28 pm »
Имам въпрос относно скоростната кутия на въпросния модел. Интересува ме тези 5 скорости проблем ли са при дълъг път.
Чак проблем не са, но това е едно от малкото неща, което наистина ме дразни в тази кола. След 120 направо си иска шеста предавка. Естествено, при висока скорост се отразява и на разхода.

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #14 -: Февруари 28, 2017, 10:22:44 pm »
Аз лично бих оценил автомобила на около 6000-6500лв.
Абстрахирам се от конкретния автомобил. Дано си намери доволен стопанин.
За цената. Моята я купих преди три години по това - 2014 г., а първата и регистрация беше 2008 г., т.е. беше точно 6 годишна (плус-минус 1-2 седмици). Комби, 116 к.с., тонирани стъкла, климатроник, фарове за мъгла, хромирани елементи, дръжки и огледала с цвета на купето и т.н. на 121 хил. км (според мене реални). Интериор като нов, външно с едно "зайче" и следи от камъчета по броните и за смяна две биелетки, пистов ремък и ролки + масло и филтри. Всичко това за точно 8 хил. лв.
През последните месеци започнах да търся кола за дъщеря ми и с голямо неудоволствие установих, че цените на колите от същата година на производство, но вече с три години по-възрастни, се продават за горе-долу същата сума, даже в повечето случаи с по-ниско ниво на оборудване. Ами, отказах се.
От друга страна и при тази цена трудно ще намериш толкова надежден автомобил от друга марка.