Автор Тема: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?  (Прочетена 16868 пъти)

dani

  • Administrator
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 675
  • i30 rider
Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #15 -: Февруари 28, 2017, 11:30:45 pm »
През последните месеци започнах да търся кола за дъщеря ми и с голямо неудоволствие установих, че цените на колите от същата година на производство, но вече с три години по-възрастни, се продават за горе-долу същата сума, даже в повечето случаи с по-ниско ниво на оборудване. Ами, отказах се.
От друга страна и при тази цена трудно ще намериш толкова надежден автомобил от друга марка.
Имайте предвид, че все пак Киа и Хюндай вдигнаха цените с много от тези години. Нормално е да държат висока цена след доказани качества.  Даже мен ме яд, че миналата година избързахме и продадохме сийда, въпреки, че взехме добра цена за чакане 2седмици ;)
Love is suicide!

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #16 -: Март 01, 2017, 09:09:30 am »
Аз лично бих оценил автомобила на около 6000-6500лв.
Абстрахирам се от конкретния автомобил. Дано си намери доволен стопанин.
За цената. Моята я купих преди три години по това - 2014 г., а първата и регистрация беше 2008 г., т.е. беше точно 6 годишна (плус-минус 1-2 седмици). Комби, 116 к.с., тонирани стъкла, климатроник, фарове за мъгла, хромирани елементи, дръжки и огледала с цвета на купето и т.н. на 121 хил. км (според мене реални). Интериор като нов, външно с едно "зайче" и следи от камъчета по броните и за смяна две биелетки, пистов ремък и ролки + масло и филтри. Всичко това за точно 8 хил. лв.
През последните месеци започнах да търся кола за дъщеря ми и с голямо неудоволствие установих, че цените на колите от същата година на производство, но вече с три години по-възрастни, се продават за горе-долу същата сума, даже в повечето случаи с по-ниско ниво на оборудване. Ами, отказах се.
От друга страна и при тази цена трудно ще намериш толкова надежден автомобил от друга марка.

Ами тя цената по принцип е функция на търсенето и предлагането, както и на качеството. Според мен 6 годишен автомобил за 8 хил. лв е по-скоро изключение и се уцелил добра оферта. Но като цяло много зависи от конкретния автомобил, колко е на зор продавача, както и купувача. За хубава кола на 8-9 години ми се струва справедлива цена около 7-8 хил. лв., което е и моя бюджет в момента : )

Иначе това, което ме обнадеждава е, че си имал такъв автомобил и търсиш да закупиш втори, това означава, че си останал доволен от колата  bye

А колкото до въпроса ми по-горе - от диагностика в КИА, ще получа ли достатъчна представа за състоянието на дадена кола?

Поздрави.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #17 -: Март 01, 2017, 10:24:00 am »
Аз се чудя,как може да определяте вие цената на даден автомобил,който собственика си е определил?
Като не ви харесва цената,продължавате с търсенето :)

Аз моята я продавам за 15 000 лв  crazy

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #18 -: Март 01, 2017, 11:18:21 am »
Аз се чудя,как може да определяте вие цената на даден автомобил,който собственика си е определил?
Като не ви харесва цената,продължавате с търсенето :)

Аз моята я продавам за 15 000 лв  crazy

Естествено, че като не ти харесва цената продължаваш с търсенето :) точно това правим, иначе до сега да съм се похвалил с нова кола :)

А колкото до цената която искаш за твоята, желая ти успех с продажбата  rofl

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #19 -: Март 01, 2017, 12:04:44 pm »
Ами аз отказвам хора,които не разбират какво искат  rofl
Който знае,какво иска и вижда какво му се предлага,сам преценява за какво да ги даде. То и затова цените от 8 000 все дръвцета после ,като покарате, се пишат това колко,онова що така се скапа и т.н. crazy

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #20 -: Март 01, 2017, 12:42:46 pm »
Ти си купил КИА, караш си я, харесваш си я ии знаеш какво представлява. Докато аз все още нямам преки наблюдения, а просто ми харесва автомобила визуално и като оборудване. Съответно като не съм карал е нормално да "не разбирам какво искам". Затова и влязох в този форум, за да се информирам от хора с опит. Просто се опитвам да направя правилен избор срещу добра цена. :)

Поздрави.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #21 -: Март 01, 2017, 02:33:46 pm »
Не ме разбирай погрешно.
Тези коли наистина се обезценяват бързо,незнайно защо,при положение,че са адски здрави.
Нали знаеш,че има коли на 30 и повече години,които струва повече от нова  rofl

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #22 -: Март 02, 2017, 12:10:49 am »
Дизел = НИКОГА :) Тук може би звуча като феновете на OSX или Windows, Canon или Nikon , но един дизел имах видях се в чудо с него. Комшията ми има , и при него зъщата история. А като гледам на колко дизелови Кии ( особено Sorento ) им пушат комините...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #23 -: Март 02, 2017, 12:24:05 pm »
Дизел = НИКОГА :) Тук може би звуча като феновете на OSX или Windows, Canon или Nikon , но един дизел имах видях се в чудо с него. Комшията ми има , и при него зъщата история. А като гледам на колко дизелови Кии ( особено Sorento ) им пушат комините...
Хайде поредното смислено изказване crazy
Печка за да пуши=ебати собственика rofl
Бензиновите как пушат,кат гръмнат гарнитурите,бедна ти е фантазията rofl

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #24 -: Март 02, 2017, 09:51:45 pm »
Ами, не е ебати собственика, защото аз поддържам моите автомобили :) И дали е до поддръжка при автомобил на 110 000   горивна помпа, ЕГР , турбо и дюзи :) Като е зареждано само на големи бензиностаннции :) По-полека със смислените изказвания:)

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #25 -: Март 02, 2017, 10:15:41 pm »
Баш до човек си е. Аз досега,пушещ сиид не съм видял!
Джипките са в друга категория и друга тема!

kiasz

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • KIA CEED SW 1.6 CRDI
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #26 -: Март 03, 2017, 10:05:06 am »
И аз се зачудих къде тия пушещи сийдове. Нито съм видял, нито съм чул някой да се оплаква досега.
Виж, при някоя друга марка или модел може.
Относно цената. Мите, невинаги по-евтиното е по-некачествено. Точно моята с нарицателните 8000 лв. три години си я карам. Вчера я прибрах от тенекеджия, където беше за изпъване на 2-3 зайчета от градушка. Майсторът е много капризен, но се изказа ласкаво за колата.
За сметка на това съвсем скоро колега от форума ми предложи същия модел на по-висока цена. Явно беше забравил, че се е оплаквал от проблеми със сходимостта на колелата и беше изразил съмнения, че колата е претърпяла удар. Е, аз не бях забравил ;)
Продавал съм и Астра с перфектен салон за 1200 лв. Човекът и сложи газ и две години я кара без да пипа нищо.

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #27 -: Март 06, 2017, 11:22:21 am »
Това с дизела и бензина и според мен е малко преувеличено. Първо зависи от конретния автомобил - модел, екземпляр, двигател, собственик. Тоест от един автомобил няма как да отречеш една цяла технология, която задвижва може би половината коли в света. И отделно, според мен новите бензинови двигатели също не са много по-евтини за поддръжка от дизеловите. :)

Много скоро се надявам да съм собственик на "нова" 9 годишна КИА Сийд 1.6 crdi 115 к.с. :)

Ако стане ще кача снимки :)

Поздрави

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #28 -: Март 13, 2017, 09:49:12 am »
Здравейте,

пиша ви вече, като собственик на КИА Сийд, 2008 година, 1.6 CRDi, 115 к.с. :)

Колата все още не се кара, тъй като трябва да мина стандартното обслужване. Във връзка с това бихте ли ми казали какви консумативи да ползвам (какво ползвате вие и сте доволни, за автомобил от тази година).

1. Масло + всички филтри
2. Антифриз
3. Масло скоростна кутия
4. Пистов ремък + ролки
5. Спирачна течност
6. Хидравлична течност (има ли нужда да се сменя?)


Приемам всякакви други съвети, които могат да са от полза.

Поздрави!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Cee'd 1.6 CRDi 115 к.с. - поддръжка?
« Отговор #29 -: Март 13, 2017, 10:40:40 am »
Здравейте,

пиша ви вече, като собственик на КИА Сийд, 2008 година, 1.6 CRDi, 115 к.с. :)

Колата все още не се кара, тъй като трябва да мина стандартното обслужване. Във връзка с това бихте ли ми казали какви консумативи да ползвам (какво ползвате вие и сте доволни, за автомобил от тази година).

1. Масло + всички филтри
2. Антифриз
3. Масло скоростна кутия
4. Пистов ремък + ролки
5. Спирачна течност
6. Хидравлична течност (има ли нужда да се сменя?)


Приемам всякакви други съвети, които могат да са от полза.

Поздрави!
Явно си решил да ти е начисто всичко,което е добре.