Автор Тема: Клаксон, Часовник - проблеми  (Прочетена 39606 пъти)

saxo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • Варна - CARNIVAL 2.9 CRDI
Клаксон, Часовник - проблеми
« -: Март 06, 2017, 05:21:53 pm »
Здравейте колеги,
 И аз станах притежател на карнавал... от скоро. Колата е страхотна(да не чуе дявола). Но някои дребно проблемчета, които не са фатални, дразнят:
    1) Клаксона работи от време на време.... не мога да определя причина, за да се насоча към оправянето. Знам само, че не е от бушона...
    2) Часовника го видях само веднъж  .... на втората седмица ... и от тогава не светва ...

Предполагам и двете причини са някаква клема(контактор), но все пак ... моля за съвет.


P.S. Подобен проблем имам и със светлината на багажника ... не свети ... като размърдам заключващи я механизъм(Г-образния заключващ лост) светва ...и после пак гасне... Не мога да сваля механизма(има два еврейски винта, но вътре жилата са .... леле-мале) - моля за помощ и за него.

Благодаря предварително.
saxo

brgd!

jivaka75

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Клаксон, Часовник - проблеми
« Отговор #1 -: Март 13, 2017, 07:20:38 pm »
Здравей,колега!Година вече мина от както се отървах от тоя чайник, но от време на време прелиствам форума ако мога да помогна на някой като теб с моя три годишен стаж и премеждия с тая каляска.Та по въпроса-1.Клаксона за да ти тръгне трябва да смениш лентовия кабел.При смяната внимавай,най добре първо изключи клемата на акумулатора,че и аирбега е свързан с него(м/у другото и той ще откаже след време и ще ти светне лампата на таблото ако не смениш кабела).2.Часовника го изваждаш и му сменяш лампичката отзад(една дребна в пластмасов цокъл).3.Задната светлина в багажника е проблем-бравата е капсулована и вътре има една пластинка, която с времето омеква и не прави контакт.пробвал съм да я оравя-резултат 2-3 дена максимум.Смених цялата брава-резултат временен.Просто контакта е лошо измислен.Реших си проблема като монтирах отделен бутон(от тези за алармите).От лявата страна над стопа-точно където опира гумения тампон.Стана перфектно,по-добре от оригинално,даже и не се вижда(бутона е черен,пластмасов).Правиш дупка,изтегляш кабела от бравата и си решаваш проблема за винаги.
Дано съм бил полезен.Успех!

saxo

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
  • Варна - CARNIVAL 2.9 CRDI
Re: Клаксон, Часовник - проблеми
« Отговор #2 -: Април 04, 2017, 12:17:30 pm »
Благодаря jivaka75,

Много важна информация. За клаксона имах същите съмнения, но друго си е да ти каже патил с проблема. По задната врата - измислил си го гениално. Ще го направя и аз така.

Само, моля те за часовника - "идиотчето" светва от време на време (почти като с клаксона). Значи лампата трябва да не е изгоряла. Как мислиш?

Пак благодаря
saxo

brgd!

Maradonasr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Клаксон, Часовник - проблеми
« Отговор #3 -: Октомври 08, 2018, 11:10:40 am »
Аз също търся отговори на тези въпроси.

georgioiv

  • Новак
  • *
  • Публикации: 16
Re: Клаксон, Часовник - проблеми
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2018, 11:05:55 am »
То не е лошо да пишете кое за кой модел се отнася :)

patica

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Клаксон, Часовник - проблеми
« Отговор #5 -: Януари 11, 2019, 08:32:47 pm »
Крушките за подсветка са супер отвратителни ... пластмасови цокъли с навита жичка. Може просто да трябва да размърдаш крушката и всичко да се оправи.
Аз лично брах ядове с осветлението на климатроник а и всички бутони в купето. Проблема е решен, но пак ще свалям, защото не ми харесва цвета на лампичките.


Sent from my iPhone using Tapatalk

patica

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Клаксон, Часовник - проблеми
« Отговор #6 -: Януари 11, 2019, 08:34:08 pm »
Светлината на багажника си я оправих с обилно пръскане с контакт спрей и след това силиконова смазка на богато.


Sent from my iPhone using Tapatalk

emilpe

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Клаксон, Часовник - проблеми
« Отговор #7 -: Януари 11, 2019, 11:08:30 pm »
Здравейте ,
аз пиша отноно клаксона , не съм с Киа Карнивал , а с Киа Каренс , но предполагам проблемите са подобни , и аз в началото имах работещ от време на време клаксон , а сега спря да работи изобщо , макар че уж го водих на лекар и му почистваха пластините както се изразиха те , нзм и аз какво са правили , но се оглеждах последно време в руските форуми на подобна тема ; Съжалявам че ще го кажа но българските потребители не са особено активни . Та и аз гледах нещо подобно за откачване на клемата и гледах едно геврекоподобно метално тяло която реално играе ролята на продължителна контактна пластина за идеята на въртящия се волан но нямам подробни схеми особено за моя модел , и честно казано ме е леко шубе да я разглябям особено имайки предвид че аърбега е там

Поздрави,

patica

  • Новак
  • *
  • Публикации: 41
Re: Клаксон, Часовник - проблеми
« Отговор #8 -: Януари 12, 2019, 07:05:47 pm »
Здравейте ,
аз пиша отноно клаксона , не съм с Киа Карнивал , а с Киа Каренс , но предполагам проблемите са подобни , и аз в началото имах работещ от време на време клаксон , а сега спря да работи изобщо , макар че уж го водих на лекар и му почистваха пластините както се изразиха те , нзм и аз какво са правили , но се оглеждах последно време в руските форуми на подобна тема ; Съжалявам че ще го кажа но българските потребители не са особено активни . Та и аз гледах нещо подобно за откачване на клемата и гледах едно геврекоподобно метално тяло която реално играе ролята на продължителна контактна пластина за идеята на въртящия се волан но нямам подробни схеми особено за моя модел , и честно казано ме е леко шубе да я разглябям особено имайки предвид че аърбега е там

Поздрави,


Има един лентов кабел, в една пластмасова кутийка ... нищо сложно. Най-вероятно се е скъсал


Sent from my iPhone using Tapatalk