Автор Тема: Киа К5 пали трудно  (Прочетена 74498 пъти)

М. Гочев

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Киа К5 пали трудно
« -: Март 26, 2017, 10:06:24 am »
Здравейте колеги, някаква идея защо пали трудно

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #1 -: Април 12, 2017, 01:52:05 am »
малко повече инфо трябва
какъв е мотора
газ/бензин
километри
и т.н.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

М. Гочев

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #2 -: Април 20, 2017, 06:38:00 am »
К5 2013 само на газ първото палене само е трудно после няма проблем и ако стои повече от 2h според мен но не съм сигурен си губи горивото защото след запалване на - 20 градуса и загасяне веднага пали веднага

delpx

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #3 -: Юли 12, 2017, 07:54:44 pm »
Здравейте. Не пускам нова тема за да не спамя. Взех такава кола само на газ първо засичане 20 смесено каране. Разхода ми се вижда доста висок. Глегах филтри гуми и т.н закачиха я на комп уж няма проблеми. Да попитам по знаещите от какво може да е този разпод? Мислих за свещи.

zeroheat

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #4 -: Ноември 02, 2017, 06:36:52 pm »
Здравейте. Не пускам нова тема за да не спамя. Взех такава кола само на газ първо засичане 20 смесено каране. Разхода ми се вижда доста висок. Глегах филтри гуми и т.н закачиха я на комп уж няма проблеми. Да попитам по знаещите от какво може да е този разпод? Мислих за свещи.

Здравей
откъде я купи тази кола ако не е тайна?

raider_SK

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #5 -: Ноември 13, 2017, 10:54:56 am »
Привет колега,

Този разход от 20/100 е доста. Кажи малко повече как си я засичал. От пълно до пълно или си гледал стрелката на самата бутилка?
Ускорява ли нормално или леко забива муцуната при смяната на скоростите?

Може би не е от свещите, понеже на моята ги смених когато лично аз им направих 50 000км. и след смяната не усетих никаква разлика дори и в разхода.
Преди около 2 месеца си смених и двата филтъра и този, който беше преди бутилката се оказа доста по зацапан от този, който е след. Промяна в разхода може и да има, но не мога да го хвана.

Сподели малко повече информация.

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #6 -: Ноември 14, 2017, 10:16:16 am »
Ако не е тайна, колко е твоя разход, колега?

raider_SK

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #7 -: Ноември 14, 2017, 02:06:07 pm »
Малко разводнихме темата на колегата!

Иначе моя разход е около 12/100, но аз го засичам по следния начин. Тръгвам от Пловдив като на магистралата не падам под 150км/ч (освен ако някой камион не реши да ми направи сянка фронтално). В София обикалям като минимум имам 3 срещи на различни места и след това обратно с 150 към Пловдив. Ако Ходя до Варна или Бургас го засичам по същия начин.
Демек в този разход има и малко градско шофиране.

Градско не мога да кажа с точност, но около 14-15/100. Преди да сложа изолацията, понеже тя тежи около 80кг. - беше с около 1 литър по-малко.


blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #8 -: Ноември 14, 2017, 04:27:02 pm »
Малко разводнихме темата на колегата!

Иначе моя разход е около 12/100, но аз го засичам по следния начин. Тръгвам от Пловдив като на магистралата не падам под 150км/ч (освен ако някой камион не реши да ми направи сянка фронтално). В София обикалям като минимум имам 3 срещи на различни места и след това обратно с 150 към Пловдив. Ако Ходя до Варна или Бургас го засичам по същия начин.
Демек в този разход има и малко градско шофиране.

Градско не мога да кажа с точност, но около 14-15/100. Преди да сложа изолацията, понеже тя тежи около 80кг. - беше с около 1 литър по-малко.

Така ориентировъчно значи, предвид моя тертип на каране, извънградско ще ми гори 10-11 макс, а градско го виждам 20-22. Преди да се учидуш на градския разход, ще ти кажа, че често със Сорентото правя 16-17/100 дизел. Но моето градско е ужасяващо, само ще ти кажа, че снощи прибирането от работа до вкъщи (към 5 км), ми отне половин час  >:(

stanislav_el

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #9 -: Май 26, 2019, 08:34:25 am »
Колега как реши проблема с трудното палене?

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk


stanislav_el

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #10 -: Май 26, 2019, 08:38:01 am »
К5 2013 само на газ първото палене само е трудно после няма проблем и ако стои повече от 2h според мен но не съм сигурен си губи горивото защото след запалване на - 20 градуса и загасяне веднага пали веднага
колега аз имам същия проблем с моята киа какъв беше проблема на твоята?0878818284, Станислав ще съм благодарен за малко помощ

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk


zmiori

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 218
  • KIA Sportage 2009г. 140 магарета ама газирани.
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #11 -: Май 26, 2019, 02:16:21 pm »
Моя Спортидж имаше подобен проблем. Оказа се пикаеща дюза за на ГУ. Смених я и сега е "чакмак".
Ако можеш помогни и после го хвърли в морето.

N20

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #12 -: Юни 19, 2019, 12:43:02 pm »
Здравейте,моля ако някой се е сблъсквал с проблем-дълго въртене на стартера и трудно запалване при студен двигател да сподели опит за ремонта.Сонатата(2008 г) е само на газ (течна фаза),не пали лесно и когато е оставена 30 мин(топъл двигател).Наблюдавам(може да е заблуда)че с натисна педал на газта пали по-лесно.В руските форуми дават два проблема-смяна на датчик на колянов вал или смяна на катализатор-задръстен.Сменени са газови дюзи, филтър газ,въздушен филтър,няма грешки,лабда сондите дават чудесни показания според диагностиката.

bocinkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Киа К5 пали трудно
« Отговор #13 -: Юли 17, 2020, 10:56:12 am »
Провери,изчисти дроселовата клапа. След това иди да ти я настроят/адаптират. После може за всеки случай да си провериш свещите. Дросела се чисти на 30-40 хиляди.

Успех и поздрави.