Автор Тема: За зимните гуми  (Прочетена 7403 пъти)

sertaki

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
За зимните гуми
« -: Януари 06, 2009, 08:41:38 pm »
кслеги моля дайте ми съвет.Да сменям ли и задните гуми със зимни и каква марка?Да купувам ли ламаринени джанти и на каква цена са?Благодаря Ви.

след като администраторите толкова време непромениха заглавието,аз най-накрая го оправих!

lilostich
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 02:11:00 pm от lilostich »

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: za zimnite gumi
« Отговор #1 -: Януари 06, 2009, 08:51:02 pm »
Желателно е колата ти дабъде с 4 еднакви гуми но ти сам решаваш! Аз лична с това не си правя експерименти ! А за джантите е хубаво да имаш 4 други и само да ги сменяш но не е задължетелно! Аз си купих но на супер ниска цена защота за нашите кии струват като нови по 150 лв.за 1бр което е направо ужас по добре други алуминиеви по евтини са ! Но ако са от тенеке от тойота стават , мойте са такива !

Pavkata

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
Re: za zimnite gumi
« Отговор #2 -: Януари 07, 2009, 08:20:51 pm »
Според мен е задължително и четирите гуми да са зимни защото и без това задницата на колата е лека - не е добре да видиш как те изпреварва задната част въпреки системите за безопасност. Относно марката на гумите - четири зими карах с GISLAVED - меки гуми са, но съм страшно доволен от тях - и в дълбок сняг и на заледено никъде не съм закъсвал с тях. Сега карам MICHELIN ALPIN 3 и засега съм доволен. Успех.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: za zimnite gumi
« Отговор #3 -: Януари 07, 2009, 09:30:31 pm »
 :)
наистина е вярно че задницата на колата е лека ....
макар че бях с багаж отзад, пак щеше да ме задмине задницата ... добре че успях да овладея колата ... работата беше че започна да ми се мята задницата наляво-надясно и с леко обиране с волана след 2-3 пъти я стабилизирах crazy
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: za zimnite gumi
« Отговор #4 -: Януари 07, 2009, 09:38:19 pm »
Желателно е колата ти дабъде с 4 еднакви гуми но ти сам решаваш! Аз лична с това не си правя експерименти ! А за джантите е хубаво да имаш 4 други и само да ги сменяш но не е задължетелно! Аз си купих но на супер ниска цена защота за нашите кии струват като нови по 150 лв.за 1бр което е направо ужас по добре други алуминиеви по евтини са ! Но ако са от тенеке от тойота стават , мойте са такива !

150лв за брой? Това за 16" ламаринени джанти ли бе пич? Аз си взех 15" от КИА на 88лв за брой!

Мнението ми за гумите е също, че е добре да се кара с 4 еднакви зимни и 4 еднакви летни.

Аз също съм с Michelin Alpin 3, а преди това имах Gislaved. Gislaveda го карах 3 зими и още една ще изкара. Michelin ми допада за сега. Добре се държи, особено последните нчколко дни!




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: za zimnite gumi
« Отговор #5 -: Януари 07, 2009, 10:02:54 pm »
За 16" ки става въпрос!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: za zimnite gumi
« Отговор #6 -: Януари 07, 2009, 10:32:33 pm »
Мишлена си е - Мишлен  ;D
лошото беше, че и с отстъпките които ползваме пак не можах да го намеря на подходяща цена ... в ДИАНА бяха останали 3 бройки
за коя гума по-напред, а дори с Kleber-а съм "стабиларка" ... трябваше едно ESP да си взема, ама пусто бързане ... :-*

ПП то не че без ESP-то не се оправям, ама ...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: za zimnite gumi
« Отговор #7 -: Януари 08, 2009, 12:33:39 am »
Определено и моята препоръка е 4 еднакви зимни гуми.
Както и по-горе са писали - може с нов комплект джанти, може с един - зависи на какви цени ще намериш.

А за ESP бих казал че е най-хубавата система в колата. Миналата зима нарочно я тествах - много добре си работи при това незабележимо за водача

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: za zimnite gumi
« Отговор #8 -: Януари 08, 2009, 11:04:09 am »
Определено трябва да си с 4 еднакви гуми. А ако искаш да имаш два комплекта гуми и джанти, алуминиеви джанти има и по 150 лв (15-ки) и по 180 лв (16-ки). 8-)
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: za zimnite gumi
« Отговор #9 -: Януари 08, 2009, 01:55:18 pm »
според мен трябва и четирите да са зимни но не е задължително и четирите да са една марка.аз съм с Fulda отпред и Continental отзад.питал съм  на много места дали това е проблем, но всеки ми е казвал че такъв няма.в сервиза на КИА също ми го потвърдиха.

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: За зимните гуми
« Отговор #10 -: Януари 08, 2009, 04:56:39 pm »
Според мен за зимни гуми си купи 15'' с едни стоманени джанти.Хем гумите ти ще са по евтини, хем смяната за напред ще е по лесна, хем и гумата ще е с по висок профил и по мекичко ще вози. Аз 15'' стоманени намерих за 95 лв чисто нови, но нямаха налични в момента.Направиха ми предложение на което не можех да откажа - алуминиева AEZ 15'' за 135 лв + Michelin Alpin също за 135 лв. Иначе стоманени може и втора употреба да намериш с малко обикаляне. А за предни-задни че са различни марки -- няма проблем.Важно е лява-дясна да са еднакви.До колкото разбрах се чудиш дали да не оставиш отзад да е с летни гуми. Човек, караш чисто нова кола, такива икономии са ненужни според мен.Слагай 4 зимни - поне знаеш че си ти остават и ще си ги използваш до край и няколко зими нямаш грижи!
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 05:05:53 pm от vanselot »

aris

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 816
  • Pro Cee'd / Audi A1 TFSI S-tronic 7 automatic
Re: За зимните гуми
« Отговор #11 -: Януари 08, 2009, 07:43:16 pm »
Купуваите хора зимни гуми. аз лично карам с летните и излезнаж от магистралата от дупнича за кулата.така че по добре не караите без зимни гуми докато е гадно времето.  раскотини и разни такива неща каде ги правят ? пълното каско си поема всичко нали?щети и такива работи?

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: За зимните гуми
« Отговор #12 -: Януари 08, 2009, 09:00:04 pm »
Купуваите хора зимни гуми. аз лично карам с летните и излезнаж от магистралата от дупнича за кулата.така че по добре не караите без зимни гуми докато е гадно времето.  раскотини и разни такива неща каде ги правят ? пълното каско си поема всичко нали?щети и такива работи?
аве,вие гърците нема се научите да слагате нужните гуми за сезона :) Същият си като моя комшия rofl
И той копа в задния двор с летните,и после,дай въже да ме дръпнеш.Ама така е,треа се опарите да ви кипне мозъка crazy


Важното е ,че си жив и здрав

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: za zimnite gumi
« Отговор #13 -: Януари 09, 2009, 12:25:49 pm »
според мен трябва и четирите да са зимни но не е задължително и четирите да са една марка.аз съм с Fulda отпред и Continental отзад.питал съм  на много места дали това е проблем, но всеки ми е казвал че такъв няма.в сервиза на КИА също ми го потвърдиха.

Аз пък знам че е хубаво гумите да са еднакви.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: За зимните гуми
« Отговор #14 -: Януари 09, 2009, 01:36:38 pm »
When replacing tyres, never mix radial, bias-belted, and bias-type tyres.
All four tyres should be of the same size, design and construction. Use only the tyre sizes listed on the Tyre Label found below the door striker on the driver’s side. Make sure that all tyres and wheels are the same size and have the same load-carrying capacity. Use only tyre and wheel combinations recommended on the Tyre Label or by an Authorised Kia Dealer. Failure to follow these precautions can adversely affect the safety and handling of your vehicle.
• The use of any other tyre size or type may seriously affect ride, handling, ground clearance, tyre clearance, and
speedometer calibration.
• Driving on worn-out tyres is very hazardous and will reduce braking effectiveness, steering accuracy, and traction.
• It is best to replace all four tyres at the same time. If that is not possible, or necessary, then replace the two front or
two rear tyres as a pair. Replacing just one tyre can seriously affect your vehicle’s handling.