Автор Тема: Не показва температурата на таблото  (Прочетена 2525 пъти)

Ицо

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Не показва температурата на таблото
« -: Април 29, 2017, 06:26:33 pm »
Здравейте,преди около месец си купих КИЯ СОРЕНТО,2003 г.,2500,140к.с. и не отчита температурата на таблото.Смениха датчика за температурата на двигателя,но няма никакъв ефект.Ако някой е имал същия проблем или знае някакво решение, ще съм много благодарен.Предварителн БЛАГОДАРЯ!!!

asdichev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 13
Re: Не показва температурата на таблото
« Отговор #1 -: Май 02, 2017, 04:00:09 pm »
Здрасти колега,не съм на 100% сигурен,но ако извадиш буксата от датчика за температура и го замасиш,трябва вътре на таблото да ти покаже максимална температура(стрелката да отиде до края).Ако не мръдне,значи е от уреда или няма връзка.

shirosama

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Не показва температурата на таблото
« Отговор #2 -: Юли 04, 2017, 09:41:54 pm »
Здравей колега! Имам подобен проблем- температурата на таблото показва постоянно около 50 градуса и не се променя при студен двигател, топъл двигател, включен климатик или неработещ джип. Проверихме при майстор датчика, като на лап топа показа нормална работа на датчика. Остана да проверим дали е закачен към таблото ... Мнението на майстора беше, че поради отваряне на таблото за да превъртят километрите нещо се е объркало и не са го закачили, както трябва. Това засега.

marinero

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Не показва температурата на таблото
« Отговор #3 -: Юли 06, 2017, 11:30:47 am »
Здравей , отвори таблото и провери дали стрелката се движи свободно. Когато свалят таблото за връщане на километража стрелките се свалят и често ги слагат като им падне , възможно да са я натиснали по силно и да няма възможност да мръдне . При мен стрелката показваше , че колата прегрява , закачих я на компютър и я фиксирах според показанията .