Автор Тема: Чератото ми загрява бавно  (Прочетена 5153 пъти)

grishan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Чератото ми загрява бавно
« -: Януари 08, 2009, 11:20:54 pm »
Здравейте на всички. Имам проблем с Киата, на който искрено се надявам да ми помогнете,защото в сервиза на Киа явно не могат да решат проблема. Колата е Черато 1.6CRDI 16V и е на две години.Аз съм си първи собственик и проблема се състои в това,че колата много бавно достига оптималната работна температура на двигателя ( 90 градуса ).След около 8-9 км. пробег  тя достига нормалната си температура, но странното е,че когато я оставя да  работи на място температурата започва да спада. След 15-20 мин.работа на празен ход,без мотора да е гасен през цялото това време  температурата пада до 50 градуса, все едно,че току що съм я запалил. Поради тази причина и парното почти не се чувства.Термостата е сменяван два пъти в сервиза на Киа, но няма никаква промяна. Вероятно има друга причина за това,че мотора когато  работи на място, вместо да повишава температурата си, както е редно според мен и да включва вентилатора за да охлади колата,при мен двигателя изстива напълно.Моля ако някой е имал такъв проблем с този модел да ме посъветва какво да направя. Разчитам на компетентното ви мнение. Благодаря.
« Последна редакция: Януари 08, 2009, 11:31:23 pm от grishan »

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #1 -: Януари 09, 2009, 12:14:42 am »
1.6CRDI 16V т`ва сигурно е нашия двигател на сийдзовете! Добре от сервиза какво казват? Нямат ли обяснение за това което се случва?
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #2 -: Януари 09, 2009, 12:23:22 am »
дизеловия двигател НЕМОЖЕ да загрее на място до оптималната температура !!!

Съвет от мен:

Сутрин ,като тръгваш ,я остави за 2-3 мин на място.След това като караш,гледай да я държиш около 2500-3000об :-*
Кажи после как е със загравянето 8-)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #3 -: Януари 09, 2009, 12:39:35 am »
И моята истива като е на място и Е включено парното! (1.4 бензин) Мисля че е нормално и няма как при -5 примерно двигателя да отдели толкова топлина, че хем да духа вътре топло хем двигателя да стои загрял. Провбай като е загряла и е на място да изключиш парното да видиш дали пак ще пада температурата  ok

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #4 -: Януари 09, 2009, 09:38:12 am »
адашче,бензина и дизела са 2 разлини неща бре.На бензина ,на място му е достатъчно да вдигне температурата,докато на дизела няма как.Иска си ръчка.
На бас,че на място с ръчка,дизела ще достигне оптимала по-бързо от бензинката :)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #5 -: Януари 09, 2009, 11:11:45 am »
Това с температурата е напълно нормално според мен. При мен е същото... просто колата трябва да се движи. Другия начин да загряваш на място е да пуснеш допълнителен товар на двигателя - климатик. В този случай колата загрява до оптимална температура за около 25-30мин на място дори и при минусови температури ...
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #6 -: Януари 09, 2009, 06:01:07 pm »
@Лило аз тва ти казвам бе че и моята на място изстива като се пусне парното! Ако не е пуснато обаче държи температура. Затова посъветвах колегата да пробва без парно може пък и да поддържа. Иначе е ясно че дизелите впрягат всичко в полезна работа не в излишна топлина  8-)

grishan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #7 -: Януари 09, 2009, 10:56:21 pm »
Благодаря ви за съветите!Ако се сетите за още нещо по въпроса,споделете! ;D

alizee

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
    • http://www.carpages.co.uk/kia/news-kia-ceed.asp
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #8 -: Юли 09, 2009, 08:17:17 pm »
Idi v dobur serviz!

Писането на български език е задължително (все пак сме българи)!
« Последна редакция: Юли 10, 2009, 09:28:07 am от Иван »
KiA CeeD- NeeD fOr SpeeD

required

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 79
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #9 -: Август 02, 2009, 09:46:54 am »
alizee,къде се покри? Нещо не пишеш във форума ok

Oil_Blue_Cee'd

  • Щял да си купува Алфа
  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 190
  • Избивам комплекси всякакви
Re: Чератото ми загрява бавно
« Отговор #10 -: Септември 29, 2009, 10:03:37 pm »
Може да е като при Сийда! Да ти е изгоряло електромоторчето задвижващо вентилатора зад радиатора и радиаторната решетка. А то самото се намира монтирано в центъра по средата на вентилатора и отстрани само стърчат около него вентилаторните перки!