Автор Тема: киа рио  (Прочетена 1581 пъти)

изгоряла киа рио

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
киа рио
« -: Май 18, 2017, 11:29:58 am »
здравейте колеги,
ще бъда благодарен за всеки съвет.
За какво става дума - точно на връх Великден някакъв изрод запали една кола и заедно с нея изгоряха още 4, между които за съжаление беше моята нова Киа Рио. Автомобилът е само на 9 месеца. Изгоря всичко до шофьорската врата. Още не съм приключил разправиите със застрахователя, но по всичко личи, че ще обявят тотална щета. При това ще платят една сума, а за остатъка до застраховтелната стойност ще ми връчат останките на колата да се оправям с автоморга.
Може ли някой да ми препоръча автоморга във Варна?
Има ли друго решение?
предварително благодаря на всички

jorko.b67

  • Почетен член
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: киа рио
« Отговор #1 -: Май 18, 2017, 04:03:51 pm »
Здравей, колега !
Жалко, че така се е случило с колата ти, но....добре, че с теб всичко е ок...)
Относно щетата - ако застрахователя обяви "тотална щета", това означава, че автомобила е напълно/тотално увреден.
Това означава, че би трябвало да ти изплатят "тоталната", т.е. пълната застрахователна сума от полицата ти (примерно 25400лв), като ЕВЕНТУАЛНО си прихванат малко от застрахователната сума - за овехтяването на автомобила от няколко месеца. Тогава ти би трябвало да получиш не 25400(примерно), 24752,65лв (примерно).
Това, с частите да си получиш, вместо пари си е доста интересен вариант да те прецакат с парите...
Та, нали всичко е тотална щета, т.е. - за нищо не става ???)))
Помисли за тези неща, преди да подпишеш някакви такива извратени споразумения....
А и при тотална щета, имуществото, което е обявено за "тоталка", си остава за застрахователя - той го плаща на клиента и си остава, като негова (на застрахователя) собственост, пък той да си прави с него каквото си ще - на вторични суровини ли ще го предава, нова кола ли ще си измайстори, на части ли ще го продава...
Друг е въпроса, ако просто те оставят да си вземеш от останките, каквото си пожелаеш, но САМО като подарък...
Успех!

zheleznia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 20
  • Sorento 2.5 CRDI 170 Hp
Re: киа рио
« Отговор #2 -: Май 19, 2017, 08:57:10 am »
И кой е застрахователя предлагащ такива "оферти"?

изгоряла киа рио

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: киа рио
« Отговор #3 -: Май 19, 2017, 11:20:24 am »
Благодаря за отговорите и за съвета. Застрахователя е Армеец и действа по този начин (проверено). Не мисля, че мога да оспорвам решението им, но предполагам, че с адвокат може да се постигне някакъв по-добър резултат. Кофти е, че всичко е свързано пак с пари от моя страна и много ядове.
Все пак ако някой знае читава морга във Варна и околностите за да приключа с частите ще съм благодарен.