Автор Тема: Проблем с подгряването на предното стъкло и огледалата  (Прочетена 11921 пъти)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Здравейте колеги, имам следният проблем. Днеска за пръв път я затрупа сняг колата, и като я пуснахме да работи докато я отринем включихме и функцията за размразяване на предното ктъкло и страничните огледала. То след 15 минути се изключи, след което аз пак го натиснах но нямаше грам файда от него. Чак като  двигателя стопли и пуснах обдухването от вътре въздухат размрази стъклото. Я кажете при вас как работи, за колко време размразява. Като пипнете страничните огледала топли ли са? А предното стъкло?
Skype: Slumky

veno

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 192
Slumk, подгряването на страничните огледала се включва от копчето за подгряване на задното стъкло. Относно подгряването на предното стъкло, то е малко "измама", подгряването е само на чистачките... стъклото го размразяваш с климатика :)
Cee'd SW EX 1.6 CVVT

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Баш! За предния джам ти се подгрява само частта под чистачките която е тъмна! Иначе страничните огледала и задния джам се размразяват бързо  ;D

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Действително само се исключва за предното стъкло след определено време,
ама не съм го засичал колко.
Споко, всичко ти е наред music music music

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Добре, а не трябва ли в долната част на стъклото да се чувства поне малко затопляне. Защото аз не чувствам никакво такова :)
« Последна редакция: Януари 09, 2009, 09:45:32 am от Slumk »
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
няма как да усетиш.Освен ако не я оставиш поне 5 часа да подгрява

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
ахахаха ами ще пробвам значи да! Добре, мерси много колеги :)
Skype: Slumky

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
При предния снеговалеж сутринта си запалих колата и пуснах да нагревателите на предния и задния джам. И се заех да си я отрина от снега.
Като захванах стъргалката за леда по джамовете да си стържа, под чистачките беше на сняг вече-явно има някакъв ефект music

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Това е така защото целта на нагревателя от пред е не да ти размръзи стъклото а чистачките. Което е просто великолепно според мен. Сега със старата кола пускам чистачките за да махна калта, те се намокрят и замръзват за 5 минути. След 10 минути като ги пусна пак и само виждаш как ти махат, но не чистят. Спираш, излизаш да им махнеш леда и тогава пускаш. Така че екстрата в калните улициЩголеми студове си е супер.
Guns don't kill people ... people kill people ...

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Здравейте колеги, имам следният проблем. Днеска за пръв път я затрупа сняг колата, и като я пуснахме да работи докато я отринем включихме и функцията за размразяване на предното ктъкло и страничните огледала. То след 15 минути се изключи, след което аз пак го натиснах но нямаше грам файда от него. Чак като  двигателя стопли и пуснах обдухването от вътре въздухат размрази стъклото. Я кажете при вас как работи, за колко време размразява. Като пипнете страничните огледала топли ли са? А предното стъкло?

Някъде пишеше че е хубаво първо да се загрее стъклото (с климатика) и после да се пускат чистачките и т.н. "Функцията за размразяване на предното стъкло" си е функция за предпазване на чистачките от замръзване. А размразителя за задното стъкло и огледалата доста бързо размразява. Интересното е че лявото ми огледало е по-топло от дясното. crazy
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
В ценовата ни листа тази екстра се води "подгряване на предното стъкло".
Никъде не пише "размразяване".
Идеята не е да се размразява стъклото, колегите са дали обяснение.
Ако искаме да се "размразява" трябва в самото стъкло да има нагреватели.
Виждал съм го само на туарег за сега (на живо). Определено е удобно, но цената на стъклото е......

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
също го има и като екстра на Форд Мондео
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Истинско стъкло с подгряване съм виждал на VW Sharan и Seat Alhambra (което на практика си е една и съща кола). Цялото предно стъкло е в реотани, които са едни тънки тънки едва забележими вълнообразни линиики,които вървят перпендикулярно. Такъв вид подгрев е наистина ефикасен. Незнаех че на cee'd-a подгрева е бошлаф работа - сега от тази тема разбрах. Спестих си го като екстра и като имам лед по стъклото сутрин си казвах че ми липсва подгрева, но сега вече като знам за какво иде реч хич,ама хич не съжалявам.  8-)

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Ее на фордовете го слагат от 90те още! Има го и на Фиести  crazy  И помня че самото стъкло с нагреватели не беше много скъпо...около 2 пъти колкото нормалното  rofl Но кой знае защо другите производители не възприемат тази изключително полезна екстра  ???

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
при нас .... повечето коли в автопарка са Форд, и то макс. екстри и за това съм запознат ... като се взираш в стъклото се виждат нишките за нагряването на цялото предно стъкло .... 8-)

абе "гъзарийки" навсякъде ... стига да плащаш за тях  :-*
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT