Автор Тема: Kia Ceed 1.6crdi 115кс  (Прочетена 2250 пъти)

nmarinov83@gmail.com

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Kia Ceed 1.6crdi 115кс
« -: Май 20, 2017, 08:04:54 am »
Здравейте колеги,

хареохме си Киа ceed, прочетох доста теми в форума за нея и все повече ми харесва.

насочил съм се към тази кола,

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11486819983966452&slink=3aiepd

Огледахме я не ни притесняват много  следите от градушка, предстои да я караме на сервиз за диагностика.
Видях че има писано един път за нея,  ако някой друг я е оглеждал или карал на сервиз ще се радвам да сподели.

Благодаря

Kia ceed 1.6 CDRI

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Ceed 1.6crdi 115кс
« Отговор #1 -: Май 21, 2017, 04:49:02 pm »
Здравей колега.

Аз гледах въпросната кола още в началото на годината (може би около края на февруари). За техническото състояние не коментирам, понеже се отказах още като се качих в автомобила. Вътре беше пушено и миришеше мнооого силно на цигари. Отделно имаше косми и миришеше на куче. Също така следите от градушка бяха доста сериозни. В долния десен ъгъл на багажника имаше участък, който беше обгорен. Според собственика автомобила е бил паркиран до друг автомобил, който се бил запалил.

Ако всички забележки по интериора и екстериора не те плашат е възможно технически колата да е наред. Лично аз си купих същия Сийд за 7200лв с по-високото оборудване на 130 000км. Тоест за същата цена си взех доста по-запазен и добре гледан автомобил.

Не знам дали си видял тази обява от форума: http://www.kia-bg.com/smf/index.php/topic,4333.0.html  -  Ако всичко, което е описано е вярно аз бих се насочил към този автомобил.

Поздрави,

nmarinov83@gmail.com

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Ceed 1.6crdi 115кс
« Отговор #2 -: Май 25, 2017, 12:36:48 pm »
Благодаря за отговора :)

отказахме се от тази кола, това събрахме като информация за нея

 на огледа след като дъждовете я измиха:
преден капак, врати от ляво  и таван  са очукани от градушка
врата багажник отзад  в ляво е обгорен
двете врати в дясно  имат по една линия ~30см одрано, нокът влиза в драскотините.

Автомобила е бил обслужван  до 2011 в официалния сервиз в софия( проверихме го по номер на рама)  след това в алтернативни сервизи.
В колос м е бил за алернатор(ремонт не казаха какъв)  и казанче на чистачки

След диагностика в Колос М казаха че накладки и дискове  на 4-те колела са за смяна защото са ръждасали от седене и имало проблем с имобилайзера, не палела всеки път, от КОЛОС М казахе че не могат да  оправят имобилайзера  при тях. Всико останало по техн състояние било наред.

Ние продлжаваме да търсим :). Тази във варна я гледахме но ни идва далече за сега.

Някои може ли да препоръча майстор за оглед и диагностика на място ?

Благодаря
Kia ceed 1.6 CDRI

vborisov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
Re: Kia Ceed 1.6crdi 115кс
« Отговор #3 -: Май 26, 2017, 08:55:21 am »
Добре, че сте се отказали :)

Доста е зле колата, ако я дават за 5000лв може и да се замисли човек.

Иначе за диагностика в София, аз ходих при един колега от форума (rockton се казва), който беше доста точен и свестен. Само не знам дали предлага услугата на място или само в неговия сервиз.

Успех!