Автор Тема: Тунинг на KIA SPORTAGE 2000г.  (Прочетена 83541 пъти)

Kristian4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Тунинг на KIA SPORTAGE 2000г.
« -: Май 31, 2017, 11:08:55 pm »
Здравейте KIA потребители   bye bravo ok ;D
Преди две години купих KIA SPORTAGE 2000г. просто ей така, защото ми я предложиха на разсрочено плащане  ;D :)
6 месеца докато я изплащах не правех нищо по нея за да събера парите първо да съм чист с човека който ме съжали по онова време и ми подаде ръка  yahoo yahoo

И да ви обяснявам от къде мина какво преживя тази кола няма да ми повярвате, но не ме предаваше дори когато едната разпределителна щанга почти беше извадена /лопкаше,тропаше,криви гуми и т.н/ 4 месеца тропаше и движеше с максимална скорост 60км ,но зимата нямах проблеми да работя на Боровец с гуми миналият век  bravo bravo bravo

Сега да си дойда на темата!
Дойде времето в което мога да се отблагодаря на този ДЖИП с главни букви
Така започнах лека по-лека да го модефицирам и оправям /държа да отбележа,че не разбирам от двигатели/ предимно тунингът ми ще е от към вътрешен интериор и външен дизайн. music
Главното да започна това за този ДЖИП е, че той ми допадна като вид и е МЪЖКАРСКИ!

От утре ще започна да качвам снимков материал в оригинален и модифициран вариант.
Моята идея е да обнова този автомобил с около 10 до 12 години
Вече съм започнал с голяма част от вътрешният интериор и през свободното ми лично време оправям и външни забележки.
Моята идея е в рамките от два до три месеца докато е топлият сезон да успея да я завърша
За всяка модифицирана част както и извършена услуга от колега ще бъде описана цената колко точно е.
Под всяка моя добавена модификация ще бъде изписана цената до момента от самото начало.

Стартовата цена през 2014г. която закупих колата от първи собственик със сервизна книжка и всички платени данъци и оформяне по прехвърлянето на автомобилът до мен дойде на 3670лв

 Ще помоля администраторите на сайта ако одобрят тази тема да ме изчакат ден два за започване на качване на снимков материал с видими подобрения, поради нощните смени който давам в момента  write bravo crazy yahoo
в допълнение ще кажа само едно проекта KIA SPORTAGE 2000г. да стане 2010г е възможен и започнат НЕ Е МАЙТАП НИТО ИЗМИСЛИЦА И СЪМ СЪВСЕМ СЕРИОЗЕН

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ КОЙТО БИХА МЕ ПОДКРЕПИЛИ ИЛИ ПОНЕ УВАЖАТ ЗАПОЧНАТОТО ОТ МЕН,ЗАЩОТО ВСЕКИ ИМА СВОЕ ХОБИ!  ;D yahoo


 

Kristian4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Тунинг на KIA SPORTAGE 2000г.
« Отговор #1 -: Юни 02, 2017, 02:42:22 am »
Здравейте  :-* ;D bye
Както обещах време е да почваме по темата въпреки нощните смени който малко объркаха снимковият материал, но пък ще е малко загадъчно хахах

Ще започна от по-далеч със снимките за да има повече интерес или поне така си мисля  bravo bravo yahoo
Така започвам със едни снимки който са за вътрешната пластмаса /лайсните около вратите/ 
шкурка 400 или 600 с водичка и се премахват доколкото ви се занимава драскотини и вдлъбнатини след което ги мия с препарат и нанасям боята
при тези лайсни подобрения освен освежаване с боя друго не виждам къде или дали си заслужава защото си седят доста добре откъм интериор - аз лично бих ги оставил както производителя ги е направил

утре ще бъдат готови и ще кача снимки как се е получило

Държа да отбележа : цените са от 2017г като за части не съм взимал евтини
-Напълно обслужване /ролки,ремъци,водна помпа,масло,филтри + за майстора/ = около 380лв
-Нов акумулатор 75А Winner  доволен съм безупречен! = 175лв
-Ремонт ходова част цялостна без тампони на купе и двигател = около 370лв
-Пълнене на климатик 700г. = 50лв
-Винетка = 95лв
-Преглед = 35лв
-Данък = 32лв такъв е рядко срещан :)
-Ксенон = 75лв.

ЦЕНА ДО МОМЕНТА : 4882ЛВ  8-) music bravo

Предстой:
-смяна тампони купе + мотор
-Професионално тапициране на колата /цялостна+волана/ в сряда ще е мога да покажа половината завършена тъй като в момента се работи по нея
-Музика вече е на 80% готова но за снимки чак след две седмици да се завърши интериора
-джанти+гуми - за момента е на оригиналните 15 лети с гуми continental

ТОЗИ МЕСЕЦ ЩЕ РАБОТЯ ПО ВЪТРЕШНИЯТ ИНТЕРИОР ИМАМ 10 СВОБОДНИ ДНИ НАДЯВАМ СЕ ДА УСПЕЯ

Kristian4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Тунинг на KIA SPORTAGE 2000г.
« Отговор #2 -: Юни 03, 2017, 02:30:11 am »
Добър вечер или добро утро :)  :-* 8-)

вчера забравих да добавя
- гражданска = 180лв
-боя за лайсните на цялото купе = 39лв

ЦЕНА ДО МОМЕНТА: 5101лв.

ЗАБЕЛЕЖЕТЕ! ОТ ТАЗИ ЦЕНА 501лв. ИЛИ ПО ТОЧНО 10% ОТ ЦЯЛАТА СТОЙНОСТ Е ОТИШЛА В ДАНЪЦИ И ТАКСИ + ЗАКУПЕНИТЕ ЧАСТИ 20%
С ДВЕ ДУМИ НАД 1000лв. СЪМ ЗАПЛАТИЛ ДО ТУК НА ДЪРЖАВАТА

Описвам и задължителни такси все пак и те излизат от нашите джобове и влизат някъде си  :) :) :) :) devil


Някой може би ще си помисли от четящите за крайната цена която ще стъпи Киата да си беше купил нова :P /отговора е имам Sorento/ но тази кола заслужава ТОВА Е! :)

Лайсните станаха доста добре според мен  bravo с минимални деруги който дави кажа честно трябва много да се вгледаш и даже може би няма и да се забележат :)

от понеделник съм почивка, което означава
пране на целият мокет и монтаж на боядисаните пластмаси и подготовка за монтажа в сряда на новият салон /салонът съм го запазил в оригинален вариант с подобрения на цветовата гама спрямо цвета на салона, двоен шев плюс кожа и плат използван в най новите автомобили против изпотяване/
съответно ще предоставя и снимки :)
надявам се да успея да почистя и под калниците металната част на шасито и да нанеса шегрен за получаване на нов черен цвят и предпазване  bravo ok

Вторник:
 - окабеляване на новите екстри

Сряда:
-демонтаж кори за претапициране
-смазване на врати /механизми на стъкла, напасване на врати и монтиране на нови екстри по вратата

За разлика от повечето коли в тази ще бъде добавено и удобство за SAMSUNG /нали е Корейски/ yahoo yahoo yahoo bravo

Снимков материал ще има чак понеделник

Идеята на това занимание освен, че ми е страст хоби или забавление в личен план удоволствие
дойде когато разбрах, че не всеки може да си вземе скъпо луксозно возило, но старото може да бъде по-добро от новото когато инвестира в колата си,а не в съседната долнопробна чалготека или някаква позьорщина, а пък и хубавото е да осигуриш това което производителя не ти е осигурил.

Приятни почивни дни ви пожелавам до Понеделник ;) 8-) ;D





Kristian4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Тунинг на KIA SPORTAGE 2000г.
« Отговор #3 -: Юни 14, 2017, 04:04:04 am »
Здравейте ето ме отново :)  ;D ;D ;D ;D

Малко забавяне тези дни, но продължавам по темата  write

Така вече е готова тапицерията  yahoo yahoo yahoo
утре слагам и корите .... подобренията по вратата вече са инсталирани всичко е смазано и прозорците вече се отварят и затварят като в нормална нова кола  ;D :)

Цена на цялата тапицерия + волан 800лв.
подобрения по вратите - нови колони + грес и нови екстри 179лв.

Цена до момента = 6080лв

ще кача снимки от преди седмица както обещах
вече е почти готов вътрешният интериор и тази седмица ще се захващам с таблото
както казах ще качвам снимки не в пълен вид за да е по интересно

до няколко дена ще има и още  8-)
На снимките се виждат и как станаха лайсните /всичките лайсни за направени вече/
и подът е почистен

това е въпросната KIA за която говоря по-долу на снимката,като преди да се захвана с този вид промяна бях направил поправки и пастиране
« Последна редакция: Юни 14, 2017, 04:16:32 am от Kristian4o »

Pikanto

  • Новак
  • *
  • Публикации: 40
Re: Тунинг на KIA SPORTAGE 2000г.
« Отговор #4 -: Юни 15, 2017, 06:34:18 am »
 ;D