Автор Тема: Чистене климатик kia ceed  (Прочетена 2653 пъти)

GeorgeGeorgiev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Чистене климатик kia ceed
« -: Юни 01, 2017, 11:31:20 am »
Привет,

имам лек проблем с климатика има лек мирис и реших да го изчистя. Та миризмата се получава когато не е включен самия климатик или е работи известно време и се изключва. Та взех два вида спрейове единия през винтилацията другия през дренажната система на пяна и напръсках солидно ама като казвам солидно излезна през вентилационните клапи за това съм сигурен че е стигнало до питата. При изключване все още си мерише кисело. Въпроса ми е как мога да стигна до тази пита и да е напръскам солидно да мога да искарам някакви боклуци които задържат конденза.... Въобще къде се намира не можах да се ориентирам в интернет къде се намира и как да я изчиста физически ако имате обяснение снимков материал би ми помогнал как да извърша минипулацията ... :)

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Чистене климатик kia ceed
« Отговор #1 -: Юни 01, 2017, 11:43:29 am »
Имам същия проблем и аз колега, казаха ми и на мене за такива спрейове. Въпросът ми е как процедираш , защото ми каза, че трябва да е с включен вентилатор на MAX и така да пръскаш, за да го промие струята но не съм се занимавал още. Може довечера да мина през един сервиз и ще видя какво ще стане.

GeorgeGeorgiev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Чистене климатик kia ceed
« Отговор #2 -: Юни 01, 2017, 11:51:05 am »
Ами пробвах и не е добре след 2-3 седмици пак същия номер. Според мен трябва малко по-хубаво чистене на питата и директно пръскане... Брат ми и озонатор пробва пръскане с спрейи и въртящ поток вътре... Пръсках сменях на абсолютно всичките духания на клапите има ефект, но е краткотраен и не задоволителен. Все пак тия

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Чистене климатик kia ceed
« Отговор #3 -: Юни 03, 2017, 11:13:43 am »
Майстора каза,  че миризмата можело да идва от загниващи листа под кората на чистачките. Не можело да е от радиатора, защото има филтър и няма как да се замърси. Като ми остане свободно време ще надникна да видя как е положението под кората.

GeorgeGeorgiev

  • Новак
  • *
  • Публикации: 45
Re: Чистене климатик kia ceed
« Отговор #4 -: Юли 06, 2017, 01:47:20 pm »
Намерих един немски спрей пяна който влиза през дренажната тръба доста помогна!

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Чистене климатик kia ceed
« Отговор #5 -: Декември 07, 2020, 01:30:04 pm »
Вдигам темата, за да не отварям нова. Напоследък започнах да усещам миризма (на мръсни чорапи) от климатроника. Странното е, че мирише само когато е на Ауто. През зимата го държа непрекъснато включен на 24 гр. и не по пипам. Като пусна духалките на ръчно или размразяване на стъклото - миризмата изчезва. От какво може да е? Филтрите са на 4 месеца....

И да допълня - вие как си експлоатирате климатроника зимата? Правилно ли е да го нагласиш на Аuto - желаните градуси и да не го пипаш?
« Последна редакция: Декември 07, 2020, 01:33:53 pm от mobilis »

justalittlesign

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 696
  • Kia Sportage 1.6,180, МHEV, EX
Re: Чистене климатик kia ceed
« Отговор #6 -: Декември 07, 2020, 10:52:23 pm »
А на колко време правите профилактика на киматика и климатичната система? Кога допълвате или сменяте фреона?

mobilis

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Kia Ceed 1.6 CVVT / 122ps 2008
Re: Чистене климатик kia ceed
« Отговор #7 -: Декември 08, 2020, 10:24:11 am »
Досега не е правена профилактика, колата я карам от половин година. Като я купих, почистих климатика с "димка", а майстора който я обслужи (той ми прави колите от 10-на години) каза, че нищо не се налага да се прави по климатик.
Интересно - тази сутрин не ми се появи миризма, странна работа....