Автор Тема: Трудно превключване на скоростите Киа Сийд 1.6 2007 година  (Прочетена 3808 пъти)

kia_ceed_2007

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте,

Харесала съм си кола - Киа Сийд 2007 година, бензин 1.6, 120 к.с.
Проблемът е, че скоростите сякаш влизат трудно - усеща се, трябва да ръчкам, но няма стържене, както когато нещо изпуска и затова скоростта не зацепва.

В един от другите раздели четох, че в някои случаи проблемът изчезва със смяна на маслото в скоростната кутия. Бихте ли споделили това дългосрочно ли оправя нещата или не?
Ако се наложи смяна на съединител или скоростна кутия или помпа/помпи, каква горе-долу ще е ценатата?

Бих искала да се информирам предварително. Трябва да реша дали да рискувам, да купя тази кола и евентуално да подхващам ремонтите ако не се оправи само със смяна на масло или просто да забравя за въпросната кола.

Всякакви съвети ще са ми от полза, и е спешно.

Благодаря много!

fuego

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 165
  • КIA Proceed GT Line 1.5T 7DCT
При първият Cee'd , 1-ва и задна влизат трудно. От нова е така. Сменил съм 1-ва и 2-ра генерация на модела от магазина, сега съм с GT също новичка. На 1-вата генерация това и е недостатък, така ,че ако не Ви притеснява този факт и всичко друго е наред, купувайте автомоцила и нява да съжалявате  ;D

kia_ceed_2007

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
fuego,
много благодаря за отговора!

Сякаш и при другите скорости си беше ръчкане... отначало реших, че аз нещо не я усещам колата и я мъча.
Продавачът ме успокояваше, че ще ѝ свикна, но дали е до свикване или до проблем?!

Сега като връщам ленката, и самият продавач като я караше, нещо се зореше, но тогава още не знаех защо.  krivogled

Определено си е мъка и се надявам да има оправия... Иначе колата много ми харесва.

kooki4

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Чак пък с мъка, нямам такъв спомен... моята е 2009 1.4.
Възможен проблем да няма масло скоростната, би трябвало да са го сменили към 100 000км. На мен ми доляха маслко към 90 000+ и си ок.
По кофти проблем е кормилното управление на тези коли - тествай като въртиш рязко в ляво и в дясно в малки градуси, не макс ляв и десен, ако има потропване не е ОК ... въпреки, че моята си го има и си карам така :D, но скоро ще трябва рециклиране на рейката, най-вероятно 300лв приблизително.
Само споделям, успехи !!!

MomchilB

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Hyundai i30 1.6 CRDi
Здравейте колежке. Малко по-трудно влизат скоростите, така е. Зимата е още по-тегаво, ама се свиква. Като загрее колата нещата се нормализират горе -долу. Пробвайте да смените маслото на скоростната кутия. Би трябвало след това да е по-добре. Успех  ;D

kia_ceed_2007

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте kooki4 и MomchilB,
с малко закъснение, благодаря за включването по темата.
Купих колата, смениха ми маслото и на скоростната кутия, но уви, все още се движат трудно скоростите. Втора седмица каране - няма свикване с тях. Иначе колата много ме радва.

Днес ще тествам това, което казвате за кормилото. Благодаря за съвета! :)

Ronin

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 331
  • Kia Ceed 1.4 Hundai Galloper 2.5 TDI Kawasaki 650
Нямам никакъв проблем със скоростите на първа генерация , единствено съм забелязал че за да включа задна,трябва да изчакам половин до секунда след натискане на съединителя и тогава включва задна,ако не изчакам ,може леко да изхърка.Първа си включва без затруднение.