Автор Тема: Придърпване на Sorento 2005 - ръчна  (Прочетена 1873 пъти)

SORENTO69

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Придърпване на Sorento 2005 - ръчна
« -: Юни 20, 2017, 08:33:02 am »
Здравейте колеги,
от около два месеца съм собственик на KIA Sorento 2.5 CRDI 140 коня 2005 година с ръчни скорости. Колата ми харесва много, с изключение разхода на гориво >:(. От както я купих при движение по наклон на малка предавка се усеща едно придърпване. На по-високите предавки вече не се усеща. Това опит за включване на 4х4 ли е или някаква повреда на съединителя? Колата е с автоматично превключване на 4х4.
Благодаря предварително на отзовалите се.

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Придърпване на Sorento 2005 - ръчна
« Отговор #1 -: Юни 20, 2017, 08:54:28 am »
Това при изкачване ли го прави? Мойта е автомат със същия двг, онзи ден на едно леко офроодче на бавните на баира уж с еднакво подаване на газ и тя придърпваше леко. Да не ти пука газ и това е. Ако е съединител не трябва ли да се форсира и да не върви?
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

SORENTO69

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Придърпване на Sorento 2005 - ръчна
« Отговор #2 -: Юни 20, 2017, 11:19:23 am »
Да, при изкачване. Лошото е, че преди го правеше само при голям наклон, а вече и при по-полегато. Иначе дърпа, но това придърпване ме притеснява.

shirosama

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Придърпване на Sorento 2005 - ръчна
« Отговор #3 -: Юли 04, 2017, 09:34:50 pm »
Колега, аз също имам придърпване, без значение дали е загрял двигателя, от 1200 до около 2000 оборота. След това изчезва, но преди това сякаш леко се тресе джипа. Ако му давам леко газ се усеща повече, ако натисна повече газта се усеща по малко. Не пуши от ауспуха, има мощност... Изказаха се мнения относно заминала дюза, но според мен би трябвало да пуши, ако дюзата не пръска както трябва. Възможно да е от тампон на двигателя, но ще те държа в течение, ако имам решение на въпроса!!!