Автор Тема: Киа сиид 1.6 бензин въпроси на нов собственик  (Прочетена 1647 пъти)

jorkata49

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Здравейте банда от няколко дни съм горд собственик на едно сиидче 1.6 бензин 2011 година количката е много готина и приятна за каране и учудващо голяма и широка все още е в частична гаранция и има няколко рсботи които ме притесняват а нямам познат с същата кола та ще се радвам на мнения. Първото и основно е че при 3 хиляди оборота и на горе колата е шумна не ме разборайте прогрешно знам че при тези обороти не може да не се чува но в сравнение с другите ми коли от които дори едната 2.7 v6 е по шумна а иначе когато е на място не се чува изобщо че работи нормално ли е за тези двигатели. Другото което не мога да разбера е временния разход по уредите на място ми дава разход 18 на 100 и по среден разход в града все още не мога да я сваля под 9.5 по бордови нормални ли са тези работи и последно е че педала на съединителя е твърд отделя си както трябва всичко е наред всяка скорост си влиза перфектно но педала си е твърд ще се радвам на помощ и мнения на хора с повече опит с колата.
Благодаря за отделеното време

pararararam

  • Новак
  • *
  • Публикации: 37
  • Варна
Re: Киа сиид 1.6 бензин въпроси на нов собственик
« Отговор #1 -: Юли 23, 2017, 07:09:58 pm »
Здравеай колега,

Отдавна не бях влизал тук и гледам, че няма голяма активност, за съжаление.

Моята е 1.6 CRDi, 115 к.с.

По отношение на твърдия педал - аз го оправих като смених съединителя на 95000 км. Беше мноооого зле, първа и задна почти не включваха. Оригиналният беше Sachs, смених го със Sachs за сумата от 300 лв., без труда. Не говорим за оторизирани сервизи!!!
Преди КИА-та карах една 19-годишна Вектра и като се качих на КИА-та (чисто нова), ми се стори шумна и на мен, в сравнение с Дъртата бабчика. Свиква се. Това не е Мерцедес, все пак ;-)

Временният разход не го гледай много много. Средният разход - раздвижи се на дълъг път някъде, навърти 1000 км. и повече на дълъг път и средният ти разход би трябвало да влезе в норма. Аз рядко излизам от Варна, но като изляза ми пада примерно от 8.5 на 8.0, после за няколко месеца или година пак наваксвам до 8.5 и за да не се стресирам, карам до София и обратно, пак намалява на 8.0 и така. Имай предвид, че десният ми крак е доста тежък ;-)

Успех! Дано да е читава количката! Аз досега нямам никакви сериозни проблеми. Вече 10-та година
« Последна редакция: Юли 23, 2017, 07:34:13 pm от pararararam »
KIA CEE'D 1.6 16V CRDi VGT EX 115 / 5 doors