Автор Тема: Малко мнения и отзиви от Kia Ceed SW  (Прочетена 2670 пъти)

dimitrov83

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Малко мнения и отзиви от Kia Ceed SW
« -: Юли 19, 2017, 06:20:48 pm »
Здравейте на всички обмислям закупуването на Kia Ceed SW като двигател искам да е бензинов 1,6 или 2,0 по възможност автоматик.Бих искал колегите с такива двигатели да споделят дали са доволни от двигателите и най вече дали са читави автоматичните скоростни кутии.Предполагам не е проблем да се монтира газово предполагам разхода няма да е повече от 12л газ.Ще съм благодарен на всички който се включат.

dimitrov83

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: Малко мнения и отзиви от Kia Ceed SW
« Отговор #1 -: Юли 22, 2017, 11:45:16 am »
Толкова много преглеждания и нито едно мнение никой ли не кара с бензиновия двигател krivogled

kazimir4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Малко мнения и отзиви от Kia Ceed SW
« Отговор #2 -: Юли 27, 2017, 03:37:33 pm »
Привет,
аз имам 1,6 GDI автомат с 2 съединителя, купих я чисто нова през 2015. В София разхода варира от 7,2 до 7,5, на дълъг път съм свалял до 5,2 със спокойно каране (София-Банско, със зареждане на изхода на София и зануляване на всчико). По магистралите ни няма проблеми да си поддържа 140-150, като доста добре решава кога да свали предавка, но ако има по големи изкачвания, като например от Дупница към София при 150 отива към 5000 оборота (според мен и е много). На планински път при изпреварване понякога се налага да включа автомата на ръчен режим, за да не качва скорост. На между градски път никога не съм имал проблем с изпреварване. Със спокойно каране 120-130 оборотите са около 3100.


Twister

  • Новак
  • *
  • Публикации: 28
Re: Малко мнения и отзиви от Kia Ceed SW
« Отговор #3 -: Август 16, 2017, 06:39:28 pm »
Съгласен съм с колегата kazimir4o. При мен във Варна градското ми е около 10/100 но извънградско ми е около 4.5-5/100 според моето каране. ( 1.6 GDI DCT hatchback )
Няма хора във форума, много жалко :(
Даже и новите модели още не са вкарани във форума да си избереш двигатела..... а станаха на по 5 години.

P.S. kazimir4o провери в сервиза ако не си минавал за нещо скоро, дали са ти сложили последния update за скоростната кутия.

kazimir4o

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Малко мнения и отзиви от Kia Ceed SW
« Отговор #4 -: Януари 02, 2018, 04:55:59 pm »
 При обслужването говорих с приемчика, който ми каза, че точно моята няма нужда от ъпдейти :)