Автор Тема: Филтър за купето на Соренто 2003г  (Прочетена 4419 пъти)

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Филтър за купето на Соренто 2003г
« -: Юли 28, 2017, 07:26:45 pm »
Здравейте колеги нов съм във форума защото от 10 дни съм собственик на Киа Соренто 2,5 CRDI и имам въпроси към хора като вас който са от дълго време собственици на въпросния автомобил. Моята Киа си я докарах сам от Англия заради факта ,че исках да си купя каравана което и направих и съм страшно доволен до момента, с лекота се справи с караваната без никакви технически проблеми. Сега започва обслужването и едно много важно нещо няма го предния кардан който е с 6 и 4 болта. Въпросния кардан ще ми бъде доставен утре но не зная какви болтове ще трябват защото там от където идва ги нямало . Втория въпрос е с какво масло трябва да се кара и след какъв пробег се сменя? До колкото разбрах е с верига и това до някаде не се налага обслужване. С две думи какво трябва да сменя за да си нямам проблеми? Въздушния филтър на купето не се сменя от жапката защото я свалих и няма капаче дето да се вадят двата филтъра ,някой знае ли от къде се сменят и къде стоят? С джипчето имам и две доста дебели книги за сервизни ремонти на модела но не намерих нищо ,може би ще представляват интерес за някой знаещ да ги ползва. Има страшно много информация за разглобяване скорости ,двигател и подобни със схеми и т.н. Ще бъда благодарен на всички който споделят неща относно обслужването за такива новаци като мен. ;D

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #1 -: Юли 31, 2017, 12:19:51 pm »
Въздушния филтър е зад жабката. Отваряш жабката, надигаш я от едната страна да излезе от пантата, след това от другата. Има едни жлебове и трябва да я надигнеш цялата и я сваляш. Насреща ти трябва да има една планка с болтове мисля 10, развиваш махаш и сваляш капака на филтъра. Така е за 2003г. Това е,  повече време го писсах на телефона отколкото е самата смяна. В тубата има клипчета.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #2 -: Август 01, 2017, 08:32:48 am »
Благодаря колега ,жабката два пъти я свалях но планката не съм.Днес  след работа ще я сваля да видя какво има зад ней. Би ли ме насочил в коя тема да пиша за проблема ми с кардана ли е с диференциала ли е и аз не зная. След като монтирах липсващия кардан на моята Киа сле д подаване рязко на газ да ускори колата се чува едно прищракване отпред откъм диференциала е може би . Не зная какво точно е но го прави само когато напънеш да набере иначе няма никакво виене щракане и т.н. само нещо от рода на изпускане на зъбчатки или подобно и то само два пъти и после го няма чрак чрак нещо подобно .

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #3 -: Август 01, 2017, 04:47:20 pm »
Ако това щракане го прави и на бавните, ама опитай на кал, на пясък с повече газ да превъртят колелата (да прехвърли въртящия момент на предните) ,  за мен е веригата на раздатката.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #4 -: Август 01, 2017, 08:52:08 pm »
Като за начало сложи 4 еднакви гуми.
PS: Сега виждам, че за проблема се пише в няколко теми едновременно. :o
« Последна редакция: Август 01, 2017, 08:55:20 pm от Жоро »

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #5 -: Август 02, 2017, 08:22:28 am »
Благодаря колега днес смятам да сменя гумите . Прав си ,че писах и в друга тема която впоследствие открих и е точно за моя проблем . За писането на две места за един и същ проблем се извинявам но като му запуши на човек главата и не знае какво да прави е нормално .

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #6 -: Август 03, 2017, 10:21:45 pm »
Днес отново свалих жапката и планката както ме посаветва колегата и няма къде да се сложи филтър . Помагайте снимах с телефона но не можах да кача снимката .

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #7 -: Август 04, 2017, 12:55:09 am »
https://m.youtube.com/watch?v=ETv-oGidVsY
Troca de filtro de ar condicionado do Sorento MP204
Пробвай с първия адрес, ако не стане копирай заглавието на клипчето в ютуб и гледай. Ако и твойта има планка, която се сваля трябва да е там, ако ли не има и други клипове пиши- replacing air conditioner filter kia sorento. Все ще намериш нещо подходящо.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #8 -: Август 04, 2017, 08:51:23 am »
Благодаря ти колега за помощта ,гледах ги тези клипове но при мен го няма това капаче иначе всичко е същото затова го свалях три пъти да не би да бъркам нещо ама не ,прилагам вече и снимка . Дали защото е с обратен волан не знам но не е там филтъра .

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #9 -: Септември 15, 2017, 10:04:34 am »
Все още не мога да открия въпросния филтър и оставам с убеждението ,че няма такъв. Миналата седмица карах по черен път и при пускане на парното избълва вътре прах което ме води на мисълта ,че няма такова чудо.Как е възможно? На другите кутията е същата и се сваля капаче тази няма .

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #10 -: Септември 15, 2017, 11:05:57 am »
Това къде е на псажерската седалка или при волана? Друго, за което се сещам като пуснеш  вентилатора на макс, излез отвън и виж с един лист хартия от коя дупка (тези при чистачките) засмуква. Като разбереш коя е дупката изключи вентилатора и налей вода през мрежата на дупката да видиш от къде тече на земята, би трябвало над теча да е вентилатора и филтъра. При мен е в дясно под краката на пасажера, ама ти си с обратен волан и н знам да не са обърнати нещата.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #11 -: Септември 15, 2017, 11:14:56 am »
Свалях и чистачките и корите под тях и няма нищо и там. Иначе това на снимката ми е на пасажерското място под жабката.  Имам още един въпрос-отоплението  на седалките как работи?Сега при това топло време като го включа и не усещам да нагряват. Значи ли това ,че не ми работят или трябва да е по студено за да нагряват? Извинявам се ако има такава тема но не намерих писано а идва зима и тази екстра не зная как да проверя дали работи.
« Последна редакция: Септември 15, 2017, 12:16:08 pm от kgp68 »

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #12 -: Септември 15, 2017, 04:38:34 pm »
Колата с климатик ли е или с климатроник? И не ми се вярва да има отопление на седалките, а да няма филтър. В книжките, които имаш би трябвало всичко да е описано като за абориген..

kgp68

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #13 -: Септември 16, 2017, 09:19:27 am »
Абе ,че съм абориген явно е така щом не мога да го открия тоя филтър  ;D ама толкова да съм смотан не вярвам. Иначе имам две сервизни книжки по 2кг всяка в които пише даже двигателя как се разглабя ама дали има за филтъра не съм ровил но ще се наложи. Иначе е с климатроник джипчето ако това има значение за подгрева на седалките. Като натисна копчето чувам релето да включва но не нагрява поне не усещам топлина .Явно трябва да стане по голям студ.

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Филтър за купето на Соренто 2003г
« Отговор #14 -: Септември 16, 2017, 01:30:13 pm »
Виж тази тема дали ще помогне за филтъра:
http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=117998