Автор Тема: Премахване на имобилайзер  (Прочетена 7305 пъти)

stoichopopov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Премахване на имобилайзер
« -: Юли 31, 2016, 06:10:25 pm »
Здравейте, взех КИА СПОРТИДЖ 2,0 95к.с 97година но имам проблем с паленето. Не винаги изключва имобилайзера и се налага постоянно да въртя. На възраст съм и неразбирам много от монтажни работи затова ако може да помогнете. Намирам се в гр.Гоце Делчев и не мисля че има майстори с компютърна диуагностика да могат да видят дали имобилайзера е добре. Прочетох в теми из форима да погдна дали цъка релето всеки път - ще го пробвам.
Моля да дадете идея къде да отида или какво да направя.
Предварително ви благодаря.

Йонуц

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 66
  • Kia Sportage 2l 140 k.s. 2007 Benzin/ Gaz Manual
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #1 -: Август 01, 2016, 10:23:52 am »
Здрасти,

Колега, понеже и аз имам лек проблем с паленето, искам да кажа че по някога колата пали ведната, по някога върти малко и тогава, няма значение дали е студен мотор или не. Колата е Sportage 2007 бензин/ газ 2.0. Преди месец и половина има сменени свещи запалителни. Трябва да я закарам да видя от какво ще е. За Гоце Делчев не мога да кажа нищо, аз съм от Пловдив, но ако успеем да разберем поне малко от какво идва проблема тука в форума пак ще е добре. Успех.

stoichopopov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #2 -: Август 03, 2016, 09:14:53 am »
Ходих по "майстори",казват да се премахне този, имобилайзер!  Но имало опасност, да изгори компютъра и,(демек на моя отговорност майстора да го прави и ако стане ок,ако ли не,(сдухвам го аз!).Винаги натискам малкото копче на дистанционното,и въпреки това пали на второ завъртане на стартера> а това ме нерви и не само,и акумулатора ще сдуха багажа по бързо,от там втулки ,четки и не на последно преразход и на, гориво! Иначе, на второто врътване, пали от раз.Благодаря!
« Последна редакция: Август 03, 2016, 09:20:31 am от stoichopopov »

rmk

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 1316
  • KIA Sportage III - D4HA
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #3 -: Август 03, 2016, 09:40:03 am »
А "майсторът" каза ли какъв е проблема? Примерно има бубина, която може да е дефектирала или пък самия модул на имобилайзера или пък чипът в ключа ти може да не работи...

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #4 -: Август 03, 2016, 06:47:36 pm »
Здравейте, взех КИА СПОРТИДЖ 2,0 95к.с 97година но имам проблем с паленето. Не винаги изключва имобилайзера и се налага постоянно да въртя. На възраст съм и неразбирам много от монтажни работи затова ако може да помогнете. Намирам се в гр.Гоце Делчев и не мисля че има майстори с компютърна диуагностика да могат да видят дали имобилайзера е добре. Прочетох в теми из форима да погдна дали цъка релето всеки път - ще го пробвам.
Моля да дадете идея къде да отида или какво да направя.
Предварително ви благодаря.
Не знам какъв е този оригинален имобилазейзер на който трябва да натискаш копче за да запалиш! Предполагм си със слагана аларма и затова натискаш копче,ако си със слагана аларма просто махни релето което прекъсва контакта то ще е допълнително.Никой производител няма да сложи аларма на която трябва да цъкаш нещо преди да запалиш!

stoichopopov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #5 -: Август 04, 2016, 03:57:59 pm »
Мн на 'майстора": Мога да го оправя, но..... ако изгори компютъра си е за твоя сметка,а сега де.....,и след малко...карай така и като съвсем откаже...тогава ще го мислим- е отговора на "майстора"!!! Благодаря и за това реле,ще ходя да проверят,аларма нямам,но има един светодиод,на таблото допълнително слаган (не ми е светвал досега),нямам идея за какво е, може да е имало аларма,а той си стои,благодаря!

mitio85

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Натискането на спирачки бърка директно в джоба!!!
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #6 -: Август 04, 2016, 07:54:04 pm »
Мн на 'майстора": Мога да го оправя, но..... ако изгори компютъра си е за твоя сметка,а сега де.....,и след малко...карай така и като съвсем откаже...тогава ще го мислим- е отговора на "майстора"!!! Благодаря и за това реле,ще ходя да проверят,аларма нямам,но има един светодиод,на таблото допълнително слаган (не ми е светвал досега),нямам идея за какво е, може да е имало аларма,а той си стои,благодаря!
Нямаш аларма а натискаш копче на какво? Нещо се филмирах %)

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #7 -: Август 05, 2016, 08:17:43 am »
-Ако имаш дистанционно което воси на ключа, значи това е Алармена система . От това дистанционно ли отключваш и заключваш колата?? Имаче оригиналният Имобилайзер (IMMO) e съставен от няколко елемента пъчво чип вграден(шприцован) в пласмасовата дръжка на ключа, този чип се нарича транспондер! Около патрона на волана в който вкарваш ключа има Антена(бобинка) която подхранва транспондера и чете пин кода на чипчето, оттам отива сигнала в ИММО бокса където се пази инфото за пин кодовете и за конфигурацията на системата оттам отива в двигателният контролер където също се пазят пин кодовете и прави сравнение със тези от Иммо бокса и чак тогава дава разрешение за стартиране! IMMOсистемата на тази Кия НЕ МОЖЕ ДА БЪДЕ ПРЕМАХНАТА!!! Не правете Опити няма да стане, спира да пали и Губиш двигателният контролер заедно със цялата система!
Затова пък системата може да се преобучава, да се добавят или премахват ключове(транспондери) и тъй нататък манипулации -НО СЪС ПРАВИЛНАТА АПАРАТУРА за Киа -дилърската, тоест Карманскан. За тези манипулации и настройки трябва Всички Компоненти по системата да работят, тоест да няма ДЕФЕКТИ по системата, ако има , или се открият такива , СЕ ОТСТРАНЯВАТ, и тогава се преминава към препрограмиране!!!
-Ако в допълнителната Алармена система с дистанционните на който натискаш битонче след като подадеш контакт, някой ТЪПАНАР алармаджия , някога е свързал тъй нареченият имобилайзер, чрез прерязване на някой захранващ кабел(обикновенно на горивната помпа) но може и другаде да е прекъснато , ТО тези връзни да се ВЪЗСТАНОВЯТ в ФАБРИЧЕН вид по схемата! Колата си има нейна си IMMO система и няма нужда от допълнителни простотии и блокировки който да създават ДЕФЕКТИ! -Писнало ми е да оправям проблеми създадени от некадърни Алармаджии и газаджии.
-И пак напомням , не се опитвайте да премахвате завоската IMMO система на колата, НЕ става (доказано многократно в годините) !
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

bocho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #8 -: Август 05, 2016, 11:04:39 am »
Здравейте, и аз го имам същия проблем при Киа сореанто 2003 година. Като дам контакт IMMO не светва. И така няколко пъти въртя ключа, докато светне имобилайзера и тогава пали. Ходих по майстори и те ми казаха че не може да се махне имобилайзера на Киа.

Plam_69

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 185
  • Sportage lll 2.0 4x4 CRDI AWD
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #9 -: Август 08, 2016, 02:24:56 pm »
Хайде първо повдигащите въпросите първо да си попълнят профила и да напишат от къде са , имота не се махат по телефона .

diakatabg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #10 -: Юли 27, 2017, 08:12:16 am »
Здравейте.Аз имах проблем с дистанционното и съответно с имобилайзера и не можех да паля колата.Даже и вратите не можех да отворя.За не повече от час ми махнаха имобилайзера и сега дистанционното си седи в къщи.В ключа няма никъв чип вграден.Чипа е в дистанционното..Та мисълта ми е че се премахва всичко само дето майстора трябва да знае кво прави.Не е и имал дори съмнение че нещо ще се прецака.Та който има подобни проблеми да си маха тези защити.А ако искате да си имате дистанционно заключане ,се монтира друг модул с други дистанционни.Успех.
0878207330

stoichopopov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #11 -: Август 01, 2017, 09:32:48 pm »
Днес ме "светнаха" по въпроса с имобилайзера! На моя модел Киа спортаж2,0 бензин 95кс 96г бил в компютъра на колата,за да се махнел трябвало някаква платка да се направи и монтира извън компютъра. Съвета който ми дадоха,да потърся по стар модел и да си взема компютъра и,и няма да има проблем,защото имобилайзера бил извън компютъра!май ще си остана с това неудобство! Ако някой изнамери нещо ок,ще му бъда благодарен! Тел ми е 0894735794,от гр Г.Делчев съм!Нямам чип в ключа имам дистанционно,като ми казаха че е ...оригинално!

diakatabg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Премахване на имобилайзер
« Отговор #12 -: Август 12, 2017, 10:36:51 am »
И на моята е в компа,но се сменя софтоера и няма дерт..Никакви платки не се слагат.
0878207330