Автор Тема: Ново дамско попълнение :)  (Прочетена 1471 пъти)

Nushinka

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Ново дамско попълнение :)
« -: Юли 24, 2017, 03:39:57 am »
Здравейте :)
За начало аз съм жена и с това се надявам да бъдете малко по- снизходителни към, може би малоумните въпроси , които ще задавам от тук нататък.
Край със сексизма, сега на въпросите:
От 3 седмици съм притежател на Соренто / 2006 (по първа регистрация)/дизел. Съвсем чинно направих първоначално обслужване на колата , смяна на масло , филтри ремък и потеглих за море в Гърция. 600 км  до дестинацията колата се държа идеално. Разход 10/100. До тук що - годе добре, очаквах да падне под 10.. ама хайде, да не съм алчна. Паркирам пред хотела, местя колата - петно масло. И колата 7 дни си капа. Обаче проверявам със щеката- никаква липса на масло. Прибирам се, още 600 км колата се държи отново прекрасно и аз я водя на сервиз. Измиват я и чакат да прокапе. 2 часа една капка няма. Прибирам си я , паркирам я и на сутринта - пак локвичка масло. Айде обратно в сервиза, пак не го намират- ще мислели какво е. И продължава да няма никаква липса , когато проверявам маслото. Локвата се получава зад пасажерската седалка (един вид). Официалния сервиз на КИА ми дадоха час за 9 август, но аз вече доста се притеснявам, та : някакви идеи? Или най - добре: моля ви , препоръчайте ми сервиз/майстор, който е специализиран в точно тези КИА.
Драма две: карам и както си карам фаровете изгасват. Не са бушони (това го провериха) но ми казаха да си търся "електричар"...
Та моля ви колеги, помагайте...Спешно ми е вече

Благодаря предварително!
« Последна редакция: Юли 24, 2017, 03:58:37 am от Nushinka »

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Ново дамско попълнение :)
« Отговор #1 -: Юли 24, 2017, 08:03:11 pm »
В тоя сервиз толкова ли не можаха да проверят маслото на раздатката? Горе долу там се пада. (не, че не може да се завихря и да го хвърля там де)
Като начало си проверете всички нива на масла и други течности и ако някъде е не е наред, там се насочете да търсите проблема.
За фаровете - правилно са ви казали електричар, че не се знае кой какви ТНТМ е правил по колата в автокъщата, докато са я правили да е 130к км.
Ако пък кажете и в кой край на родината сте, току виж някой откликне с конкретни предложения.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

Nushinka

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Ново дамско попълнение :)
« Отговор #2 -: Юли 25, 2017, 12:14:00 am »
Всички нива на масла са идеални, нямат мърдане. Дефакто не губи никъде нищо. Днес я закачиха на диагностика - MAP сензор е единствената грешка. Оставих я на момчетата в този сервиз.. да му мислят. Утре ще знам какво е според тях.
Благодаря за отговора
Иначе от София съм :)

alexandar100

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Ново дамско попълнение :)
« Отговор #3 -: Юли 28, 2017, 03:14:38 pm »
Да не е конденз от климатика. Колкото до фаровете виж клемите които влизат в крушката ,ако са хлабави от вибрациите на пътя  не дават хубава връзка, имал съм няколко кии и това им е слабост.