Автор Тема: сама се газира  (Прочетена 1496 пъти)

stoichopopov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 11
сама се газира
« -: Август 07, 2017, 09:01:57 pm »
За 1ви път ми се случва, да си увеличава оборотите без да и давам газ,един вид газира се сама! Опитах с разхлабване на жилото,винтчето развих за хода на газта,погледнах педала да не е заял нещо, я пружината на педала, погледнах зад педала да е влязло нещо зад него,чисто си беше! Оправи се от само себе си,явно като по-истина на следващото ново палене, нямах проблем. Днес пак стана така,като я прибирах в гаража, изгазирах я дано паднат оборотите, не стана. Ще съм ви благодарен, ако ме насочите към проблема!

михалаки

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 58
  • kia Carens 2008г 2.0crdi 140hp 4A/
Re: сама се газира
« Отговор #1 -: Август 12, 2017, 07:36:52 am »
При някой автомобили има стъпково моторче, Не видях :o марка,модел,двигател на автомобила

Navi1

  • Новак
  • *
  • Публикации: 15
Re: сама се газира
« Отговор #2 -: Ноември 12, 2017, 07:17:47 pm »
Колега и при мен е така - сама се форсира понякога. Получава се при каране в задръстване или при "офроуд". Аз съм с KIA SPORTAGE II 2.0 i 16V (142 HP), от година и половина - за този период ми се е случвало десетина пъти. Четох (май в някакъв руски форум), че при този модел е така и се оправяло чрез смяна на софтуера на компа.
А вчера, при чакане на границата пак се получи, и за мен щеше да е нормално, но след това гаснеше на празен ход . Трудно се прибрах- при смяна на предавките, на кръстовищата... Днес си работи нормално, но не съм имал време да карам много - ще видим по-нататък. :(