Автор Тема: Забиване при сменяне на скорости Kia Ceed 1.6 / 115 CRDi  (Прочетена 6325 пъти)

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Колеги ще опиша какви точно са симптомите, за да искажете мнение спрямо вашите сийдове.
Примерно при изпреварване, ускорява , сменям предавката и пак газ, в този момент има зачудване от около секунда две, и след това пак изтегля, което е доста дразнещо при ускорение. С две думи не се стреля от предавка на предавка ами като че ли има моментна пауза и пак набира. Или докато си караш, смачкваш газта , чуди се чуди и тръгва. Лампи никакви не светят. Просто ми кажете дали и вашите са така да знам да ходя ли по сервизи.

zdravko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: Забиване при сменяне на скорости Kia Ceed 1.6 / 115 CRDi
« Отговор #1 -: Август 17, 2017, 02:15:18 pm »
Здравей колега! Имам Kia Ceed 2011г.1.6/90 crdi със същият проблем. При мен се появява непостоянно, веднъж го има след това го няма и обикновено след загряване до работна температура. В студени дни обаче или при пуснат климатик това забавяне изчезва. След много наблюдения от страна на сервиза на KIA в Пловдив проблема се завъртя около EGR клапана. Смених основата му и имам чувството, че се оправи, но нямам достатъчно километри след смяната за да твърдя със сигурност.
Дано горното ти е от полза.
P.S.При какви обороти се проявява при теб? Ако "зависва" преди 1500-1600 би трябвало да няма общо с турбокомпресора.

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Re: Забиване при сменяне на скорости Kia Ceed 1.6 / 115 CRDi
« Отговор #2 -: Август 17, 2017, 02:46:15 pm »
Мерси, и мен ме наклони мисълта за АGR. Проблема е от около 1500-2000 оборота, след това все едно я ритва някой. Не я карам само градско, та се чудя ако се свали и почисти AGR-a доли ще има ефект. Имам познат с кия 2011 90к.с. и на него му се случвало но не винаги, или като загаси и пак запали изчезвало, да не е някой вакум.

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Забиване при сменяне на скорости Kia Ceed 1.6 / 115 CRDi
« Отговор #3 -: Септември 25, 2017, 11:46:04 pm »
Колеги, тия автомобили имат сериозна електроника, която следи за това какво е поведението на водача с педала на газта. Това е във връзка с икономията на гориво. Така че ако искате спортно шофиране, трябва първо да развъртите двигателя. Също е поведението на автомобилите, които са с автоматична кутия и без избор на спортен режим.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Проблема е открит и отстранен.
На изхода на вакум помпата има извод за сервото и за клапана на турбото. Този изход за клапана на турбото беше тотално запушен и неможеше да управлява геометрията на турбината.
Сега е както трябва.

rbond

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Здравейте,

Тъй като и аз имам същия проблем със забавянето при подаване на газ ceed 1.4 crdi, искам да попитам сменихте целия накрайник на вакум помпата или стана само с почистване ? Днес като прочетох свалих маркуча , но не ми се струва запушен на моята ?

dilqn98

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 54
Така беше запушено, че се наложи да го разпробивам.
Сваляш и продухваш, ако е ок значи проблема е друг