Автор Тема: Kia Sportage II - бензин  (Прочетена 2558 пъти)

Akrabov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Kia Sportage II - бензин
« -: Септември 02, 2017, 07:05:38 pm »
Здравейте колеги, нов съм във форума и се надявам скоро и да стана собственик на въпросното джипче. Имам няколко въпроса относно sportage 2 бензин 2.0 16v 141 к.с., ръчни скорости. Изчетох всички теми във форума и офф-роуд форума, но за съжаление информацията не е толко много. До колкото разбрах джипчето е сравнително безпроблемно и има нормални цени за поддръжка.  Задължително ще се кара на газ, било то дали ще го купя с газова или аз ще му сложа впоследствие. Интересуват ме няколко неща:
- колко разход да очаквам софийско градско и извънградско на газ и зимно време вдига ли много разхода? Ясно ми е, че разхода зависи от много неща и главно от начина на каране, но все пак ще съм благодарен на някакъв ориентировъчен разход.
- този двигател с маховик ли е или само нормален съединител? Никъде не пише за този двигател да има маховик, дори по он-лайн магазините за корейски части не излиза да има - предполагам не е?
- ламарините как са, започват ли да гният след определени години на колата?

Ако може да споделите кои са му слабите места и по-скъпи ремонти. Благодаря предварително на всички отзовали се колеги.


Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Kia Sportage II - бензин
« Отговор #1 -: Септември 03, 2017, 12:28:35 am »
Разхода си е доста относително нещо.. при мен е около 10 средно.Маховик няма, нормален съединител на нормална цена. Частите са доста евтини. Гниене не съм забелязал. Неприятно е това, че трябва да се регулират клапаните на 90000 км., а нашите майстори никак не обичат да правят тази процедура.
« Последна редакция: Септември 03, 2017, 09:52:15 am от eleena1999 »

Akrabov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Kia Sportage II - бензин
« Отговор #2 -: Септември 03, 2017, 10:53:46 am »
колега, благодаря за информацията  ;D