Автор Тема: Проблем при палене  (Прочетена 2557 пъти)

KIA128

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Проблем при палене
« -: Септември 06, 2017, 06:38:30 pm »
Здравейте , наскоро си взех киа спортич 2.0 128 кс бензин 1997 и имам следния проблем на бензин не върви добре , много трудно пали а като запали не върви едвам едвам 30-40 км и като дам леко газ забива муцуната и спира или гасне , като обърна на газ тръгва сякаш ток я удря . Забелязах ,че като паркирам и изляза от колата мирише на бензин така стабилничко . А забелязах , че и като ми намалее бензина и стрелката наближи червения сектор , много много трудно пали . Има и друго понеже е газов инжекцион и според мен е нормално като запаля нали то си е автоматично си запалва на бензин и след изв. време си обръшта на газ а при мен за да запаля трябва да дам на контакт да обърна на бензин и тогава да запаля и след там малко време докато загрее да обърна на газ пак ръчно . Можете ли малко поне да ме насочите какъв може да е проблема . Съжалявам ако темата не е на място . Благодаря на всички предварително .

п.с Досега съм сменил съединител ,преден десен хъб и нови гуми си взех ,остана пистов ремък и скоростна кутия (която сигурно на лято чак) искам да се приготвя за зимата а това с паленето ште е проблем .

ппс Извинявам се не ми работи копчето за буквата "штъ"  sorry

Спортидж2005

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 199
Re: Проблем при палене
« Отговор #1 -: Септември 07, 2017, 08:42:17 am »
Запушени дюзи или има "пикаеща" дюза.

KIA128

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Проблем при палене
« Отговор #2 -: Септември 08, 2017, 08:08:40 pm »
Благодаря 

kia96ta

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Проблем при палене
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2020, 11:45:38 pm »
Благодаря

Как се разви ситуацията? Проблемът беше ли решен?