Автор Тема: Помощ Соренто загрява !!!  (Прочетена 3087 пъти)

toshkoGSP

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Помощ Соренто загрява !!!
« -: Септември 11, 2017, 11:42:58 am »
Колеги, значи смених термостат и помпа, и същата работа. Загрява си и това, даже забелязах че на 5 скорост малко забива такава няма мощт. Може ли да е гарнитура при положение че маслото е ок, и не губи антифриз.
« Последна редакция: Септември 17, 2017, 02:19:01 pm от toshkoGSP »

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Sorento загрява !!!
« Отговор #1 -: Септември 15, 2017, 08:25:42 pm »
И задължително измий радиаторите с водоструйка.

toshkoGSP

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Sorento загрява !!!
« Отговор #2 -: Септември 15, 2017, 09:05:09 pm »
а некой свестен майтор който не пише два месеца напред график. Че утре сутрин я запуквам пред блока и няма се занимавам , някой ако иска да удари едно рамо, от мен бирата

toshkoGSP

  • Новак
  • *
  • Публикации: 4
Re: Помощ Соренто загрява !!!
« Отговор #3 -: Септември 17, 2017, 08:51:23 pm »
Благодаря на всички, мн сте учтиви и приказливи, явно като всичко в България и тук ако някой има полза може и да се сети да напишете нещо. За кво е тоя форум след като всички се правите на интересни

marinrr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Помощ Соренто загрява !!!
« Отговор #4 -: Септември 17, 2017, 09:05:00 pm »
А може би никой от тук четящите не е имал твоят проблем. Пробвай в офроуд форума. Там посещаемостта е дооооста по- висока.
Марин Райковски

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Помощ Соренто загрява !!!
« Отговор #5 -: Септември 17, 2017, 11:01:59 pm »
Като за начало не е лошо да понаучиш български за да можеш да опишеш какъв ти е проблема. Второ - не виждам някой да ти се прави на интересен. Трето - време е да разбереш, че тези които си разбират от работата имат клиенти и работят със записване. Не на последно място - изми ли си радиаторите както те посъветвах или очакваш някой да ти диагностицира и реши проблема от разстояние?
PS: И да - може да е глава въпреки, че маслото е ОК и не губи антифриз.
« Последна редакция: Септември 17, 2017, 11:06:38 pm от Жоро »

plamen spasov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 46
Re: Помощ Соренто загрява !!!
« Отговор #6 -: Септември 21, 2017, 09:24:58 am »
Ами нека дам малко светлина колегата да некаже, че само четем а не пишем. Преди година и... имах сходен проблем. Съвсем леко се забелязваше леко загряване но предположих, че може да е нещо от стрелката на таблото понеже стрелката на резервоара ми не показва вярно, но това друга тема. Тръгнах по подбалканския път и на единя от баирите колата заби стрелката за температурата до тавана. Пръсна дебелия маркуч от блока към радиатора /горния/ и после е ясно пътна помощ и т.н. Оказа се че главата ми е спукана на две места от вътрешната страна и като позагрее се сещаш мъчи се и трябваше да избие от някъде. Та моя съвет е по свреме да си намериш читав майстор да ти проверят главата докато не си я спукал щото не е евтинка. Ако имаш др въпроси може да помогна донякъде.

marinrr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Помощ Соренто загрява !!!
« Отговор #7 -: Септември 21, 2017, 08:21:29 pm »
Това с дебелия маркуч съм го изпитал с една Астра преди много години. Има тестер за изгорели газове в охладителната течност. Резултатът от такъв тест ще е еднозначен
Марин Райковски

Stoicho

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Помощ Соренто загрява !!!
« Отговор #8 -: Октомври 30, 2017, 04:54:46 pm »
Четене му е майката има поне една същата тема, Аз съм я писал, и мисля, че има още една