Автор Тема: Стрелка на температурата  (Прочетена 3534 пъти)

Yanchev777

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Стрелка на температурата
« -: Октомври 08, 2017, 03:05:37 pm »
Здравейте, пиша за първи път в форума.
През май месец си купих Киа Соренто 2002 CRDI. Понеже я купих от друг град,още на връщане към вкъщи видях,че стрелката на температурата се покачи до последното делени преди червена черта.Вече и навъртях над 3000 км. и джипката си върви и има мощност,антифриза си е бистър.Сутрин като я запаля за 3-4 км. стрелката на температурата отива в предпоследното деление, а не както е нормално някъде по средата.И в най-големите жеги с ключен А/С стрелката седи като закована в това пожение,когато загрее.Моля да не ми се смеете на тъпото обяснение,но ме е страх да не си потроша мотора от незнание.

romanpm

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 136
  • седем фута вода под кила и попътен вятър
Re: Стрелка на температурата
« Отговор #1 -: Октомври 08, 2017, 05:49:48 pm »
Ако си сигурен в  " както е нормално някъде по средата " няма как да е нормално по-високата температура ! Аз мисля че това си е нормалното положение в което стои , иначе отдавна нещата щяха да загрубеят жестоко  write

torture

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 71
Re: Стрелка на температурата
« Отговор #2 -: Октомври 08, 2017, 09:21:01 pm »
Ако наистина градусите отиват към критичните първо ще ти светне STOP лампата преди стрелката да се качи към червеното! Стрелката се управлява от стъпково моторче което най-вероятно се е побъркало. Най-лесният начин за проверка е с OBD тест на добре загрят двигател около 90 градуса махаш предното стълко на таблото и поставяш стрелката точно в средата. Естесвено ако и диагностиката покава висока температура вече наистина нещо не е наред.

plamen85

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Стрелка на температурата
« Отговор #3 -: Февруари 08, 2019, 11:28:06 pm »
Здравейте и при мен го има същия ефект аз съм с 2,4 бензин . Когато е студена колата и дам на контакт стрелката скача почти до първата , следователно като загрее до нормална температура - показва , че е с 1 черта нагоре . Та се чудя как да я оправя тази стрелка . Утре ще пробвам да рзглобя таблото .

Yanchev777

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Стрелка на температурата
« Отговор #4 -: Февруари 09, 2019, 03:30:57 pm »
Махаш декоративната пластмаса на километража,държи се на два болта,отдолу е на шипки.Сваляш предпазния плексиглас,той се държи само на шипки,сваля се елементарно.След това палиш колата и я караш,докато стрелката спре да покачва нивото си.Оставяш колата запалена и вадиш стрелката,САМО с дърпане и след това я връщаш в положението в което искаш,като внимаваш да не я притиснеш много силно,защото ще спре да се движи.Хубаво е да видиш на друго бензиново Соренто,къде точно трябва да седи при загрят двигател,защото на дизела седи една идея по надолу от самата среда на разграфеното на таблото.

plamen85

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Стрелка на температурата
« Отговор #5 -: Февруари 17, 2019, 09:52:10 am »
благодаря @Tanchev777 ,днес ще пробвам  ok