Автор Тема: Първи технически преглед на 1000км.  (Прочетена 5927 пъти)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Навъртяхме над 1000 километра и сега трабва да се ходи на първият технически преглед. Чъдя се трябва ли да се обадя някъде за да запазя час, или утра направо да отида до сервиза? Ако трябва да се обаждам, ако може да ми кажите някакви телефони. Също се чудя колко време трае прегледа. :)
Skype: Slumky

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #1 -: Май 06, 2008, 02:26:41 pm »
973 87 88, 973 77 80, 973 46 30.  са телефоните.

по-добре се обади предварително за час.


pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #2 -: Май 06, 2008, 04:02:23 pm »
А като времетраене - на мен 20 мин ми отне, повече време отнема да идеш до тях, ако си в центъра :)

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #3 -: Май 06, 2008, 10:08:52 pm »
Мерси много за информацията. Утре ще звънна да си запазя час и се надявам да ме приемат на същия ден още. За времетраенето, предполагах, че ще е нещо такова, даже може да съм чел от ваши постове. Аз обаче имам забележки към колата които трябва да си оправят, такаче предполагам, че ще я държат повече. Даже си мисля, че може да ме накарат да я оставя за ден. Също искам да ви попитам пари някакви искат ли. Консумативи няма да сменят май, а и при мен като гледам няма и какво да се долива, все си мисля, че няма да ми взамат нищо :)
Skype: Slumky

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #4 -: Май 06, 2008, 10:34:06 pm »
На мен нищо не са ми сменяли и нищо не съм плащал.

dkman

  • Новак
  • *
  • Публикации: 19
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #5 -: Май 06, 2008, 10:42:20 pm »
То пък остава и да плащаме. Каква е тая гаранция ако ще плащаме. Консумативи да, ама ако има някакви дефекти мисля, че отстраняването им трябва да е за сметка на производителя.

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #6 -: Май 08, 2008, 09:30:23 am »
Аз си мислих за някакви консумативи да се плащат. Иначе вчера минах! Казаха ми да отида след 2, но като отидох бяха мн заети и чаках до към 4. Приеха ме и за няма и 15 минути оправиха неработещите неща, прегладаха я и я върнаха. Сега всичко е Ok
Skype: Slumky

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #7 -: Май 08, 2008, 02:06:27 pm »
А какво не ти работеше, та се наложи да се оправя?

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #8 -: Май 09, 2008, 11:09:47 am »
Ами копчето за управление на светлината на таблото не бачкаш, а копчето за подгряване на предното стъкло непрекъснато светеше като съм на фарове и не даваше признаци дали работи като го натисна. Нещо стандартно беше защото още като казах на приемчика, той каза, че няма проблем и ще го оправят. И отне мн малко време. Предполагам някакъв бушон примерно :)
Skype: Slumky

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #9 -: Май 09, 2008, 12:53:12 pm »
важното е че са го оправили ;D

pro_

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 114
  • 2.0 CRDi
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #10 -: Май 09, 2008, 07:51:25 pm »
Супер

sgi

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #11 -: Май 16, 2009, 12:07:53 pm »
Миналия месец (април) ходих там за първите 1000км. Изключително неприятно впечатление от младежа който движи колите насам-натам. Няма да се женя за него или другите, ама явно никой не им е казал, че ние сме клиентите и че не ги тормозим ей така, нарочно. Нито ти обясняват, нито те слушат, опитват се да ти втълпят, че си невероятно придирчив ("за този автомобил не трябва толкова да се палиш"). Прозвуча ми като "за тоя клас и цена кво искаш"....
Взеха ми ключовете рекоха ми - чакайте - и, сякаш те  ми изплащат колата, а не съм аз собственика, някакъв момък се качи, без изобщо да попита, аджеба, може ли....и т.н. Не че нямаше да се съглася той да я подкара, но си е някак нормално да попита, нали?! Свали си прозореца, изфорсира я...абе, смотана работа.
И, сега, най-важното: вкараха колицата, затвориха се добре (но остана малката врата отворена, та видях всичко) и "направиха"...  4 минутно обслужване. После ми връчиха да подпиша едни хартии, че са извършили чудеса от храброст. Попитах ги какво са правили, ей така от кумова срама, а младежа рече: "прегледали са за течове, нямате, светлините са ОК и...доляха антифриз"  . Реших да се закача, щото вече ме напуши смях и викам - значи са ми я продали с по-малко антифриз, а оня невъзмутимо продължи да си измисля, че бил се изпарил. Може и така да е, ОК, но по колата НЕ ПИПНАХА НИЩО! Ако ще е така и на 15000 не знам....
Как да им вярваш тогава, че ти поддържат колата добре, а не си изписват консумативите само. И дали изобщо е надеждно да се ходи при тях?!!  Пиша това не за да настройвам хората, а за да се замислят шефовете на сервиза!!!!!!!!     

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Първи технически преглед на 1000км.
« Отговор #12 -: Май 16, 2009, 06:17:08 pm »
и на мен не ми стана много приятно като видях как ми издорсираха дизела в момента в който го запалиха и го подкараха към "гаража" ... през това време си говорих с Илия - МОЛ-а на сервиза, не му казах нищо за това, НО при положение че ние си пазим автомобилите - в сервиза да ни ги "скапват" ..... няма да стане  :-\  всеки Човек малко повече да е интересува знае, че турбодизелов двигател трябва да се остави да поработи на място 30 секунди поне, от както е запален мотора ...... и да не се форсира в първите 1-2км

Но нали за това имаме по 5г "гаранция"  rofl
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT