Автор Тема: От форума на БМВ  (Прочетена 5427 пъти)

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
От форума на БМВ
« -: Декември 28, 2008, 03:28:44 am »
Интересен хейт от страна на БМВ клуба по повод въпросната статия http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic.php?t=123144

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
От форума на БМВ
« Отговор #1 -: Декември 28, 2008, 01:39:27 pm »
Хората с BMW-а са се позасегнали малко  rofl Прочетох всички мнения относно статията.

Нека им отвърна подобаващо: Като нямате парички да карате чисто нов cee'd или pro_cee'd, карайте си 20 годишните BMW-та и се радвайте, че все още карате коли (нищо против ново BMW и аз бих си купил, ако е на цената на Cee'd-a).




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

gadmrusna

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 90
    • ФБ
От форума на БМВ
« Отговор #2 -: Декември 29, 2008, 10:55:59 am »
Хората от БъМъВъ са се позасегнали доста. И има защо! Всеки решава за себе си дали да кара над 10 годишна кола и след 5 да е противно да се качваш в нея (да не говорим за разходите)  :-\ или нова която след 5 си е още в гаранция.  ;D
Другото страно нещо е да дадеш пари за един апартамент за кола (защото това е единствената марка) и да ходиш със стари обувки или да се ограничаваш заради лизинга. Първо стимулираш автомобилостроителите да правят все по скъпи  и дори безмислено луксозни автомобили на фона на всички обществени проблеми. Аз да ви кажа ще се изкефя ако фалират Мерцедес или БМВ (не заравяйте че дори и немислимото е възможно на този свят).

Иначе не е нормално да се сравняват всички класове заедно. Не е нормално и да даваш повече от 10% от капитала си за кола. Ама в България е.

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
От форума на БМВ
« Отговор #3 -: Декември 29, 2008, 12:46:52 pm »
Според мен пропускат основното. И то е че никой не е казал че сийд-а е по-бърз или по готин от БМВ М3 или Порше 911. В случая от Auto Mundial гледат и други фактори като цената например.  write
 
Дори в Top Gear има класация на най-бързите коли и те не пропускат да споменат коя кола и с колко е по-скъпа.
« Последна редакция: Декември 29, 2008, 12:49:09 pm от proc »
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
От форума на БМВ
« Отговор #4 -: Декември 29, 2008, 01:46:53 pm »
хаха тия от БМВ форума, направо "газ пикаят"  8-)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ato_boldon

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 141
  • Pro_ceed 2.0crdi EX
От форума на БМВ
« Отговор #5 -: Декември 29, 2008, 08:01:05 pm »
Ама колеги ние няма какво да се чудим, естествено, че на някои който кара БМВ няма да му хареса идеята че са избрали КИА, то това е ясно той щом кара БМВ на 10+ години и го предпочита пред нашите автомобили, естествено че този човек, чисто и просто, не разбира!  :o
Съответно те нямаше да го приемат и толкова навътре ако бяха малко се замислили, че никои не твърди, че колата е по-бърза или по-стабилна или пък "по-престижна" хората си имат други критерии!  За мен това е старата песен на нов глас и аз имам какво да кажа, но не мисля да навлизам в безсмислени спорове  bye

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
От форума на БМВ
« Отговор #6 -: Януари 14, 2009, 03:48:54 pm »
Аз съм съгласен с 4аст от мненията във форума на BMW, според мен КИА са дали наистина много пари(все пак се опитват да се намърдат на пазара) или са сравнявали само и единствено цената на автомобила. Всеки (с изклю4ение на заблудените фенове на други марки) който е карал ново BMW ще е наясно 4е тази класация е пълна глупост. Аз моята КИА я взех  2007.........няколко месеца след това правих и тест драйв на BMW серия 1, 3 и 5 ...... ами немците наистина са с класи над корейците ..... понеже сте ми пове4ето ИТ-та тука , та това е все едно да ползваш в днешно време CPU на 333Mhz със 128МБ(еееххх какви времена бяха) и да му инсталираш Win XP работи ама не съвсем. Като ка4ество на изпълнението на автомобила, на интериора, на екстериора ......... БМВ са много напред. Като параметри и системи на автомобила няма какво да ви обяснявам. Дизайна също не подлежи на сравнение. Според мен това телевизионно предаване малко са се объркали а пък и освен 4е запълват ефира в 40 страни едва ли някои ги гледа.  Колегата gadmrusna не е прав за старите обувки и т.н. тези параметри предполагам 4е не влизат в класацията пък се съмнявам доста 4е 4овек който извади 60000Е ще ходи със стари обувки а дали са безмислено луксозни е друга тема. При БМВ плащаш за да изпиташ удоволствие от колата....от возенето, от усещането.При корейците плащаш за да.....не пътуваш с градският транспорт.Кой е казал 4е хората който си купуват БМВ дават пове4е от 10% от капитала си??? Защо мислите 4е са се засегнали хора който карат 10+ години коли....виждал съм сбирка на техният форум на ОМВ-то на Бояна....ами има страшно много нови коли.в заклю4ение ще кажа 4е според мен единсвеното нещо което е по-добро на КИА е цената, което пък веднага рефлектира върху ка4еството.
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

Пешо

  • Administrator
  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 965
От форума на БМВ
« Отговор #7 -: Януари 14, 2009, 05:05:43 pm »
а ти защо караш КИА тогава ?

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
От форума на БМВ
« Отговор #8 -: Януари 14, 2009, 05:14:07 pm »
заради цената......в форума на БМВ имаше един мноооого верен коментар...."аз имам само един въпрос- ако имате парите и за двете - бихте ли си купили кия-та?"

Отговорете си сами...
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!

mitkopitko

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 263
Re: От форума на БМВ
« Отговор #9 -: Януари 14, 2009, 07:34:20 pm »
Отговора е лесен, но не носи точки в полза на БМВ! Ако парите не са проблем и доста по добри автомобили влизат в сметките  8-)  А това което са направили в списанието е просто да определят къде получаваш най-много за парите които даваш. А като се загледаш какво карат хората отговорили "компетентно" в БМВ форума - еми най новата кола която аз видях е 99 година! И Svetko съгласи се неможеш да очакваш дори близко качество при над 2 пъти по ниска цена  ok

batkata1

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 78
  • CEED SW 1.6 CRDI
Re: От форума на БМВ
« Отговор #10 -: Януари 14, 2009, 08:00:03 pm »
Направихме хората Щастливи, ;D Като гледам във всеки пост колко усмивки има ...   bravo

Svetko

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 329
  • KIА CEE'D 1.6 / 122hp Мнооооого калпава !!!
Re: От форума на БМВ
« Отговор #11 -: Януари 15, 2009, 09:42:29 am »
Отговора е лесен, но не носи точки в полза на БМВ! Ако парите не са проблем и доста по добри автомобили влизат в сметките  8-)  А това което са направили в списанието е просто да определят къде получаваш най-много за парите които даваш. А като се загледаш какво карат хората отговорили "компетентно" в БМВ форума - еми най новата кола която аз видях е 99 година! И Svetko съгласи се неможеш да очакваш дори близко качество при над 2 пъти по ниска цена  ok

 е затва сравнението е неумесно...........мисля 4е се из4ерпа темата...
Проблемът не е от бобината, а от магарето в кабината!!!