Автор Тема: Здвижване на Киа Соренто 2011  (Прочетена 1771 пъти)

exoticplants

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
    • Екзотичния свят на растенията
Здвижване на Киа Соренто 2011
« -: Октомври 30, 2017, 08:21:38 pm »
Здравейте, ще си позволя да задам супер глупав въпрос за Киа Соренто.
Така, преди около 12 месеца закупих едно Соренто 2011 година ( 197 к.с), със сервизна книжка на 141 000 км , от частно лице в Италия, със сервизна история. Докарах си я в България и започнах обслужване. Оказа се че трябва да мине стенд понеже предните гуми бяха неравномерно износени. От вътрешната страна бяха поизосени. След стенда продължих да си карам с тези гуми. И четирите гуми са модел Toyo Open Gountry W/T 235/65/R17 .. Въпросите ми са СЛЕДНИТЕ ..: с какво задвижване е този автомобил, постоянно ли е включено 4х4 или не и ако е НЕ, то с какво задвижване е постоянно. Задните гуми нямат почти никакво износване и идеята ми е следната, мога ли да закупя само 1 чифт от същите гуми за зимата, понеже гледам, че ги дават зимни гуми, и ако може , пo новите от пред ли да ги сложа или отзад и защо ? По мои наблюдения са на един сезон. Моля помогнете ми, защото идва зима, с другата джипка пикапа, вече нямам грижи, гумите бяха летни и сложих зимни, но тук съм пред дилемата, къде да сложа новите гуми от пред или отзад и с какво задвижване постоянно е колата, понеже гледам някакви копчета от страни ама преди този джип имах кия соренто 2007 май беше и беше съвсем по друг начин, а другия е фрийлендър 2, а там нещата са с джойстик и е описано всичко, а тук малко ми е тъмна индия. Благодаря ви много за помоща предварително
« Последна редакция: Октомври 30, 2017, 08:33:55 pm от exoticplants »

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Здвижване на Киа Соренто 2011
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2017, 10:28:22 am »
Колега, Сорентото е с постоянно предно предаване, 4Х4 се включва само ако затрябва, или ако си го включиш ръчно (но не трябва да караш така много време и/или със скорост, по-голяма от 30-40 км/ч - то май трябва и автоатично да се саоизключва тогава, но не съм сигурен).

Относно гумите - чувал съм че е добре да са 4 еднакви, защото ако са различни, ще имаш различно съпротивление при движение, респективно ще ти се включва 4Х4 непрекъснато, щото си мисли, че нещо буксуваш. Но не съм спец по тези работи, само съм чел подобни неща. Ако някой знае със сигурност, да потвърди!