Автор Тема: Нов член в клуба Спортидж 2 :)  (Прочетена 2191 пъти)

Akrabov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Нов член в клуба Спортидж 2 :)
« -: Октомври 31, 2017, 06:44:20 pm »
Здравейте колеги, днес станах горд собственик на Киа Спортидж 2006 г. 2.0 141 конски сили, бензин, 4х4  :-* Надявам се да ме слуша дълги години. Колата е нов внос от Италия. Сега следва обслужване и тъй като до сега не съм карал корейски автомобил, ще съм много благодарен ако ме насочите към някой малък сервиз за първоначално обслужване, от който сте доволни в София. Тъй като имам отстъпка в магазин, ми се иска аз да си купя частите и да им ги занеса. Предпочитам да избягвам големите сервизи като Колос - МС, Виликар и други. Естествено се породиха някои въпроси относно обслужването, но до колкото четох по книжката маслото за двигателя трябва да е 5w30, това така ли е?.  Антифриза в момента е син, но не трябва ли да е червен? Като цяло се водя от прикачената картинка, която е превод от оригиналната книжка.
Ще съм много благодарен на всякакви насоки и мнения по тези въпроси. Мерси предварително и лека вечер :)

 

marinrr

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 67
Re: Нов член в клуба Спортидж 2 :)
« Отговор #1 -: Октомври 31, 2017, 07:58:37 pm »
Търси Соти-ninja 1, на входа на Божурище е сервиза!
Марин Райковски

Akrabov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Нов член в клуба Спортидж 2 :)
« Отговор #2 -: Ноември 01, 2017, 10:26:08 am »
Мерси колега :)

marto 85

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Нов член в клуба Спортидж 2 :)
« Отговор #3 -: Ноември 05, 2017, 04:48:01 pm »
Честито колега!
И аз съм нов собственик на същата машина.
Масло сипах 5W30 по таблицата отзад в книжката го избрах като вискозитет. Двигателя звучи добре, за разход на масло още не мога да кажа, малко км съм минал. Взех 5л. туба, дават и да събира 4л., но не успя да ги събере. Някъде към 3.600-700л събра. до макс.
Антифриза в магазина за авточасти ми го дават син, "така го давали". Никъде в книжката или по казанчето не видях да пише Г11 Г12 карам с този.

Akrabov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: Нов член в клуба Спортидж 2 :)
« Отговор #4 -: Ноември 05, 2017, 07:00:12 pm »
Честито и на теб колега, много безаварийни километри.  ;D
И аз купих масло 5w30 за двигателя, за антифриза купих червен, пише в книжката, че трябва да е за алуминиеви блокове и навсякъде казват, че червения е за такива и за това купих него. Смених въздушния и филтъра на купето, италианците не са чували, че се сменят тия филтри. По-гадни и черни филтри не бях виждал... Другата седмица сменям ангренаж - комплект, другите ремъци и всички масла. И дано това да е за сега. :)

Danny

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Нов член в клуба Спортидж 2 :)
« Отговор #5 -: Ноември 06, 2017, 12:38:30 pm »
син е антифриза, поне на новите такъв слагат от завода

marto 85

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Нов член в клуба Спортидж 2 :)
« Отговор #6 -: Ноември 07, 2017, 11:35:05 am »
син е антифриза, поне на новите такъв слагат от завода
Цените на ремъци и ролки за такъв тип автомобил са на доста приемливи цени. Аз ги смених и съм доволен от похарченото. По спомен водна помпа, ангренажен ремък и ролки около 250лв.