Модели автомобили > Други модели.

Kia Stonic

<< < (2/3) > >>

v.angelova:
Здравейте. Хръвлила съм око на Киа Стоник,  нова, автоматик, но от описанието виждам, че опциите са две - 1,0T (100к.с.) или 1,0T HPE 48V Hybrid (120к.с). Не знам дали това не е малко за купето на колата, особено на дълъг път. Ще се радвам да получа съвет или мнения за това и дали опцията хибрид е по-добра от само ДВГ. Благодаря предварително.

mhsvd_rr:
Здравейте, и аз съм от тези, които са харесали STONIC...
 Дилемата е дали да бъде 1,0Т (100к.с.) с шест степенна механична скоростна кутия или 1,0Т HPE 48V Hybrid iMT (120к.с.).
Ако някой може да даде съвет кой от вариантите е по-добър за ежедневно ползване и минаване на 400-500км на седмица смесен разход, като се има предвид и това че при хибрида ще е възможно безпроблемното паркиране навсякъде в София, доколкото съм информирана.
Благодаря в аванс за отговорите!

mancho:
Нова технология за КИА, няма впечатления.
https://press.kia.com/eu/en/home/media-resouces/press-releases/2020/Kias_new_intelligent_Manual_Transmission.html

Не съм сигурен, че този мек хибрид миже да се паркира така както електричките.

Аз бих се придържал към 100к.с.

Отделно 500 км. на седмица редовно не е никак малко за БГ условия. Не сте ли мислили за по-голям автомобил - сийд, хсийд...

Ivo_Lenkov:
Дъщеря ми си взе Стоник,но 1.2, добре се справя колата в градски условия, на извънградско е малко слабичка.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

tosco:

--- Цитат на: Ivo_Lenkov в Август 24, 2021, 11:29:39 am ---Дъщеря ми си взе Стоник,но 1.2, добре се справя колата в градски условия, на извънградско е малко слабичка.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk

--- Край на цитат ---
Сподели как се разбира с газта, моля  write

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия