Автор Тема: Kia Stonic  (Прочетена 91566 пъти)

koko95

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Kia Stonic
« -: Ноември 09, 2017, 12:07:45 am »
Като бъдещ собственик на такъв автомобил и липсата на тема за него нито пък раздел реших да пусна тема , надявам се да има повече собственици на тези малки SUV-чета.
Като цяло за пазара тук в Испания този модел се предлага в 3 нива на оборудване и 3 различни двигателя 2 бензинови и един дизелов.
Нивата са Concept , Drive и Tech.
Двигатели:
1.0 T-Gdi 120кс новият 3 цилиндров двигател на марката.
1.2 CVVT 84кс
1.6 CRDi 110кс





Ако смятате темата за неудачна я изтрийте

Treach

  • Новак
  • *
  • Публикации: 14
Re: Kia Stonic
« Отговор #1 -: Февруари 01, 2018, 10:36:41 pm »
Наскоро гледах българско ревю на модела в един сайт и ми хареса. Хареса ми това, че е предимно градска кола, но става и за дълъг път - стига да не търсиш нещо сериозно, нали...Това са от тези модерни последните години кросоувър модели. Естествено не ми хареса цената - над 40 000 лв. излиза варианта с най-високото оборудване. Но ако ще е гарга да е рошава.
Та някой има ли вече преки впечатления от колата?

TeddyM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia Stonic
« Отговор #2 -: Септември 09, 2020, 10:27:27 am »
Привет :)

И аз вече очаквам новото попълнение Стоник (в момента офертата от Киа е на цената на текущия модел се получава Фейслифт-а от 2021). Поръчах и Mild Hybrid технологията, стори ми се разумно решение за автоматик  :-[ Въпреки, че явно темата не е била активна скоро, някой със Стоник да сподели впечатления от активно ползване?

Приятен ден!

eolbg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Stonic
« Отговор #3 -: Ноември 09, 2020, 10:48:08 pm »
1.0/120кс бензин, автоматик ... 7000км от Юни насам ... нямам забележки ама и тя си ми е още нова и още й се радвам
Нещото което ми се искаше да имам е адаптивен круиз контрол и система за автоматично спиране ... ама това липсва в модела.
Android Autо - имах по-високи очаквания, но ...  и пак - то си е до технологията, не е до автомобила. Вградената навигация се справя чудесно за момента
Ако трябва да "намеря кусур" бих посочил багажника (не е нивото на бронята ами е тип корито) и липса на ... online interaction via (virtual) SIM/phone/Internet.
Доволен съм.

TeddyM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia Stonic
« Отговор #4 -: Ноември 20, 2020, 11:02:26 am »
Звучи супер :)

Във фейслифт-а, който чакам, уж част от тези неща ги има, или поне версия на тях. За АА дори и от дилъството ми отговориха, че не са сигурни дали ще бъде безжична връзката  :) Като я поръчах и я 'сглобявахме' още нямаше дори официална публична информация за нея, та е малко като коледен подарък, като дойде ще открия какво има под опаковката!

Приятен ден :)

v.angelova

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Stonic
« Отговор #5 -: Август 05, 2021, 02:41:30 pm »
Здравейте. Хръвлила съм око на Киа Стоник,  нова, автоматик, но от описанието виждам, че опциите са две - 1,0T (100к.с.) или 1,0T HPE 48V Hybrid (120к.с). Не знам дали това не е малко за купето на колата, особено на дълъг път. Ще се радвам да получа съвет или мнения за това и дали опцията хибрид е по-добра от само ДВГ. Благодаря предварително.

mhsvd_rr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia Stonic
« Отговор #6 -: Август 20, 2021, 09:58:07 am »
Здравейте, и аз съм от тези, които са харесали STONIC...
 Дилемата е дали да бъде 1,0Т (100к.с.) с шест степенна механична скоростна кутия или 1,0Т HPE 48V Hybrid iMT (120к.с.).
Ако някой може да даде съвет кой от вариантите е по-добър за ежедневно ползване и минаване на 400-500км на седмица смесен разход, като се има предвид и това че при хибрида ще е възможно безпроблемното паркиране навсякъде в София, доколкото съм информирана.
Благодаря в аванс за отговорите!

mancho

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 96
Re: Kia Stonic
« Отговор #7 -: Август 20, 2021, 11:13:47 am »
Нова технология за КИА, няма впечатления.
https://press.kia.com/eu/en/home/media-resouces/press-releases/2020/Kias_new_intelligent_Manual_Transmission.html

Не съм сигурен, че този мек хибрид миже да се паркира така както електричките.

Аз бих се придържал към 100к.с.

Отделно 500 км. на седмица редовно не е никак малко за БГ условия. Не сте ли мислили за по-голям автомобил - сийд, хсийд...
XCEED, 1.4 T-GDI, LX, MT

Ivo_Lenkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Stonic
« Отговор #8 -: Август 24, 2021, 11:29:39 am »
Дъщеря ми си взе Стоник,но 1.2, добре се справя колата в градски условия, на извънградско е малко слабичка.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk


tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Kia Stonic
« Отговор #9 -: Август 25, 2021, 12:28:26 am »
Дъщеря ми си взе Стоник,но 1.2, добре се справя колата в градски условия, на извънградско е малко слабичка.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk
Сподели как се разбира с газта, моля  write

Ivo_Lenkov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Kia Stonic
« Отговор #10 -: Август 25, 2021, 07:00:03 am »
Сложих газов инжекцион течна фаза, още незнам колко харчи иначе върви малко повече отколкото на бензин.

Изпратено от моят Redmi Note 7 с помощта на Tapatalk


Geopet

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Stonic
« Отговор #11 -: Октомври 24, 2021, 03:49:25 pm »
 Ще се възползвам от призива на колегите да споделя мнение  за Stonic . Имам такава купена 2020  1.0 Т GDI 120Hp,автоматична трансмисия.  Пъргава е колицата  има добра возия са цената си. Има  малка турбо дупка 1600 -1800rpm. no се преживявя.  Вече е на 6к, карa я предимно жената. Имах преди КИА РИО 2013  1.2 бензин.разликата е голяма. Има един косур напоследък  за който се допитах до сервиза на  КИА   Варна  но и те както софиянци май гледат  да бягат по тъча.
Колата като загрее до  нормална температура  по показаниятя на таблото 85-87 C  започва да се чува едно виене в купето  не силно но е дразнещо. Тон с  висока  честота, като виене на лагер.  Пробваха в сервиза без ремък  казаха няма промяна. направиха запис и го пратиха в София. Мина месец и нищо.  Сега след няколко дни жената ще я кара пак да видим какъв ще е резултата че съм на път ине мога да отида аз. Ще споделя резултта , надявам се да съм полезен на колегите собственици на Stonic.
Ето и продълвжението- 03.11.21 След пребиваване отново в сервиза се оказа  че проблема се отстрани след смяна маслото от W30  със 5W40  до кога- бъдещето ще покже????
« Последна редакция: Ноември 28, 2021, 11:02:09 pm от Geopet »

fax

  • Новак
  • *
  • Публикации: 12
Re: Kia Stonic
« Отговор #12 -: Декември 09, 2022, 03:03:43 pm »
Ще чакам 9 месеца моя Stonic 1,0T Aut 100 к.с. оборудване ЕХ.
Дано имам късмет, както със Сийда. При първи впечатления веднага пиша.

zet_10

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Kia Stonic
« Отговор #13 -: Март 29, 2023, 12:08:18 pm »
Здравейте на всички, имам един въпрос.
Имам Kia Stonic, оборудвана е със система за подпомагане в наклон. Която система не ми харесва.  Ровех по опциите, но не успявам да е изключа. Някой има ли представа как може да се изключи?

ravia

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Kia Stonic
« Отговор #14 -: Януари 20, 2024, 07:25:33 pm »
Здравейте. И аз съм харесал модела, за съпругата ми. Атмосферния двигател е слаб. Този с 1.0, става за газ, обаче е ниско ресурсен. Винаги съм карал на газ, имам Спортидж със ГИ Принс и съм много доволен. Питам се за дизеловия двигател как е. Някой може ли да сподели впечатления. Търся кола на 4-5 години.
Киа спортидж 2021
Киа сийд 2011