Автор Тема: Проблем с налягането на маслото.  (Прочетена 3480 пъти)

r_osen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Проблем с налягането на маслото.
« -: Ноември 16, 2017, 08:40:01 am »
Здравейте купих си киа сеед 1,6 crdi 115 кс 2008г.
Смених масло и всичко останало и след 200 км счупи турбо. Последва ново турбо чистене на картер промивка и ново масло , при замерване на налягането на студен двигател е 4 бара на топъл 0,5 бара направо пагубно. Мотора работи стегнато без шумове от където съдя че лагерите са добре и проблема е другаде. Маслото което сложих е 5/40 на кастрол. Някой да се е сблъсквал с нещо подобно и каква е вероятност да е менте маслото и двата пъти маслото е кастрол 5/40 DPF. Пластмасовата пръчка в масления филтър си е на мястото , това до колкото знам е една от причините за липса на налягане.

MomchilB

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Hyundai i30 1.6 CRDi
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #1 -: Ноември 16, 2017, 09:08:33 am »
Здравей колега. 0,5 бара е много, много малко. Износени основни и/или биелни лагери е доста вероятна причина за това, но ти казваш, че двигателя работи добре. Заминала маслена помпа според е мен малко вероятно. Виж като сте разкачвали картера да го чистите дали всичко е сглобено/закачено както трябва. Вътре трябва да има някакви всмукателни тръби и може някъде там да е проблема. Индикира ли ти нещо по таблото за ниското налягане на маслото? Друга причина е да си попаднал на изключително шибано менте на масло, което е доста вероятно. На кастрол има доста ментета. Ако искаш започни от смяна на маслото. Успех и пиши, като разрешиш проблема.  ;D

r_osen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #2 -: Ноември 16, 2017, 09:59:14 am »
Благодаря и аз имам съмнения за маслото освен да започна от там. 10/40 дали ще е гъсто за тази кола. Нямаям никаква индикация за маслото на таблото която да свети , но до колкото разбрах тя свети при 0,35
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 10:03:03 am от r_osen »

MomchilB

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Hyundai i30 1.6 CRDi
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #3 -: Ноември 16, 2017, 10:24:49 am »
Недей да слагаш 10/40 със сигурност. Колата има ли ДПФ филтър? Ако има филтър, то маслото трябва да отговаря да определени спецификации- C3. Не се старай да взимаш най-известните марки масла, освен ако не си сигурен в произхода им. Аз карам моя Хюндай само с една марка масло и то 5w30. Сменям го на 10000 км, вече 6 смени имам с него и нямам никакви грижи. Виж, ако имаш книжка, там трябва да пише какво масло трябва.
« Последна редакция: Ноември 16, 2017, 10:27:08 am от MomchilB »

r_osen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #4 -: Ноември 16, 2017, 07:59:01 pm »
Днес се сблъсках с проблема че няма майстор които да ми каже какво трябва да е налягането на маслото измерено последователно на маслената магистрала непосредствено преди турбото. В момента то е 0,5-0,8 бар на ниски обороти и 3-4 бар на 2000-2500об.

r_osen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2017, 09:42:45 am »
Запитването произлезе от това че от сервиза за турбо заявиха че стария ми турбокомпресор е счупен поради не достатъчно мазане, но така и нито един от сервизите които попитах не ми казаха колко трябва да е налягането на ниски обороти , според някои от тях не трябва да е под 1,5-2 бар на ниски обороти.
Много четох но никъде нищо конкретно. Снощи попаднах на това клипче  https://www.youtube.com/watch?v=SJ57d8DnJ68 , тук се съмнявам да има голямо налягане. До колкото ми отговориха в един сервиз е че на стенда турбоните се тестват на 3 бара на маслото, но това и аз го имам на колата в 2000-2500 об.
Попаднах и на мнение на долега от друг форум. 
Но ето и две три клипчета които противоречат с написаното: https://www.youtube.com/watch?v=L7vJuVLYDMY , https://www.youtube.com/watch?v=Jn-QndUPOTc и едно с ниско налягане https://www.youtube.com/watch?v=rBHtbG99Spc

На практика никои не споделя какво означава не мазане на турбо и как се диагностицира. ( какво налягане и обем трябва да премине през него за единица време.

MomchilB

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Hyundai i30 1.6 CRDi
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2017, 10:12:20 am »
Колега, ако първото ти турбо се е счупило от недостатъчно мазане, то сервиза, където са ти сложили сегашната турбина не са ли установили от къде идва проблема. Защото, ако проблема не е отстранен знаеш какво ще се случи. Или те да си сменят частта, па ти си чупи глават след това. Па що не се маже тая турбина не ни интересува. От къде си, за да видя дали мога да ти препоръчам някого.

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2017, 11:33:14 am »
Колега, по принцип на този мотор по книга му дават да се сипва масло 5W30. Когато купих колата, ходих при Стоян от Пазарджик и той ми каза- масло оригинал и да е 5W30 заради турбината. Тук гледам, че други колеги сипват и 5W40, но ако имаш възможност пробвай и с 5W30 какво ще е налягането. Успех и пиши за резултата.

П.П. Би ли сподели къде прави турбината, ако може за инфо., че доста негативни мнения от пишман сервизи има по др. форуми. /предполагам модераторите няма да го счетат за реклама/.
Поздрави!
П.П. Погледни и този клип, може проблемът да е продиктуван от нещо подобно: https://www.youtube.com/watch?v=iExAgbHIbPM
« Последна редакция: Ноември 17, 2017, 02:20:43 pm от pepihan »

r_osen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #8 -: Ноември 18, 2017, 05:26:39 am »
П.П. Би ли сподели къде прави турбината, ако може за инфо., че доста негативни мнения от пишман сервизи има по др. форуми. /предполагам модераторите няма да го счетат за реклама/.
Поздрави!


От София съм колега.  Колега надявам се да не се приеме за реклама и да го изтрият от Форума ето я Фабриката  http://stores.ebay.de/superservicediesel/ тук в България няма такава цени ето и няколко снимки на това което получаваш за парите си. , , , .

 
« Последна редакция: Ноември 18, 2017, 05:28:11 am от r_osen »

r_osen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #9 -: Ноември 18, 2017, 05:30:24 am »
Колеги някои с дизелов Сийд в София или около Перник с желание да измерим неговото налягане на масло за съпоставка?

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #10 -: Ноември 20, 2017, 04:57:54 pm »
Колега, погледни в този борд журнал на един украинец, за ремонт на турбината и меренето на налягането на маслото. В  темите "Ремонт турбины" и "Ремонт турбины. Проверка давления масла", има снимки, и едно клипче. Може да ти е от полза. Успех!

П.П. Извинявай колега, ето я темата: https://www.drive2.ru/r/kia/887997/logbook/?sort=asc
« Последна редакция: Ноември 20, 2017, 11:07:44 pm от pepihan »

r_osen

  • Новак
  • *
  • Публикации: 17
Re: Проблем с налягането на маслото.
« Отговор #11 -: Ноември 20, 2017, 09:22:04 pm »
Колега, погледни в този борд журнал на един украинец, за ремонт на турбината и меренето на налягането на маслото. В третата тема "Ремонт турбины. Проверка давления масла", има снимки, и едно клипче. Може да ти е от полза. Успех!

Колега не те разбрах къде да погледна.