Автор Тема: Проблем в трансисията или съединиеля на КИА СОРЕНТО 2,5 дизел 2007г.  (Прочетена 2343 пъти)

Найден Стоянов

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Здравейте на всички. Притежавам Киа Соренто 2,5 дизел 2007г. - 170 кс. След като загрее започва да се чува много странен шум от към съединителя или скоростите - не мога да преценя. Смених демпфера и самия съединител, но не смених пристискателя и лагера. Шума е нежен и като подадеш газ на празен ход изчезва. Ако някой има идеи да каже моля.

zapryanov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Здравей колега. Също собственик на 2.5 дизел 2007 170кс 5 скоростен автомат и май имам същия проблем. На свободна като подавам газ няма проблем, но като включа на скорост и подавам газ се чува странен звук _ нещо средно между глухо стържене на верига и къркорене. Ако е съвсем студен двигателя не го чувам, но дори леко да загрее започва. Най-силно се чува при около 30км/ч като подам газ до 2500 оборота и отпусна газтя рязко издава звук като от верига която се движи по инерция и стърже в стена. Чува се като от затворена кутия в предната дясна част на колата. Отпусна ли газта спира.
Ще я водя в София в Колос да я гледат, но ме интересува дали си успял да разбереш твоята какво е било. Засега ми звучи като скоростна кутия, какво точно обаче...