Анкета

причини от които липсват 4x4 и бавни

ел вариант
4 (100%)
механика
0 (0%)

Общ брой гласове: 4

Автор Тема: low range не свети  (Прочетена 1924 пъти)

crossera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
low range не свети
« -: Ноември 29, 2017, 08:35:33 am »
Здр.колеги при контакт не светва лампата за бавни,както и при завартане на копчето.Каква е вероятноста заради това да не работи 4x4,както и бавните

crossera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: low range не свети
« Отговор #1 -: Декември 04, 2017, 09:58:12 pm »
в тази връзка знае ли някои къде се намира модула който управля бавните обърнах целия салон ,под мокета дясно, ляво, при скоростния лост(автомат),в ляво при бушоните и няма

rockton

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 123
Re: low range не свети
« Отговор #2 -: Декември 05, 2017, 08:22:00 am »
Щом си с автоматична трансмисия, то тогава нямаш отделен контролер за 4Х4 и бързи бавни, за всичко това отговаря контролера на скоростната кутия -трансмисията! Дефекта се открива със диагностична апаратура, "четете" АТ. Но да не се разчита само на прочитането на грешки, дас се наблюдават "живите данни" в реално време!
Интересно ми е защо търсиш контролера? И ако евентуално го откриеш, какво би направил с него??
"четенето на грешки" - не е диагностика , "изтриването на грешки" - не е ремонт!  0896 633459 /autoelectronic/

crossera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: low range не свети
« Отговор #3 -: Декември 08, 2017, 09:03:54 am »
намерих контролера и до него идва ток след него не като пуснах ток през пр.лампа горе таблото свети,ще пробвам с друг контролер

crossera

  • Новак
  • *
  • Публикации: 6
Re: low range не свети
« Отговор #4 -: Декември 08, 2017, 09:24:59 am »
намерих контролера и до него идва ток като подам ток с пробна лампа таблото светва.мисля да пробвам с друг и ако не стане не знам

Martoamg

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: low range не свети
« Отговор #5 -: Януари 28, 2018, 06:27:09 pm »
Колега намери ли решение?