Автор Тема: Проблем със съединителя  (Прочетена 18332 пъти)

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Проблем със съединителя
« -: Януари 18, 2009, 10:30:52 am »
При мен се появи следното нещо (казвам нещо понеже незнам дали е проблем),когато дам зор на колата по стръмен баир а в Шумен са много от съединителя се усеща адска миризма на феродо.Ходих в сервиза и те ми казаха че ще трябва да смъкнат котията за да видят какво става, но аз не съм много навит на това! Педала ми е много мек и отделя малко горе! Пробвах един друг сиид пак бензин и при него е мек съединителя но собственика ми каза че не е усещал такова нещо, аз му дръпнах ръчната и с повечко газ опитах да тръгна докато не угасна и той съвсем слабо подмириса а моя при същата ситуация вони ама вони ви казвм! :o
И сега не знам какво да правя!
 

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #1 -: Януари 18, 2009, 10:38:37 am »
Съединител пързаля най-вече на висока предавка при по-ниска скорост и повече зор. Излез някъде на извънградско, качи 2-3 човека, дай я на пета с 50-60 км/ч и дай газ докрай. Ако пак мирише и двигателя си сменя оборотите като на автоматик - със сигурност съединителят ти е много натегнат или има някаква друга причина, за да пързаля. Кажи им в сервиза да ти го отпуснат (ако изобщо е възможно).
Ако ти приплъзва на първа, със сигурност ще ти приплъзва и на пета, при това много повече. Възможно е и дискът да трие в нещо и затова да мирише. За съжаление за да се види състоянието му наистина се сваля скоростната кутия.

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #2 -: Януари 18, 2009, 01:50:10 pm »
Проблема е там че не преплъзва ! Започнах да си мисля че може да има нещо общо с ESP-то!

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #3 -: Януари 18, 2009, 02:11:45 pm »
Тук вече не мога да кажа нищо, даже и не знам принципа на действие на ESP. Ще трябва да ходиш до сервиза и да сваляте скоротната кутия. Кофти е, когато започнеш да "оперираш" новата си кола, но поне ще е за добро...

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #4 -: Януари 18, 2009, 02:29:19 pm »
Значи ESP-то върви в комплект с тракшъна (блокаж с две думи) и когато се включи явно турмози и съединителя и спирачната система !А за операции нещо не ми се чува още ! :-\

vanselot

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 159
  • pro_cee'd 1.6 benz
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #5 -: Януари 18, 2009, 04:20:19 pm »
Възможно е да е ESP и TCS, шото и при мен замириса когато се покефих малко на снега - врътки и пергели малко.. но без да изключвам ESP-to и си замириса.. Сега чак свързвам нещата..

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #6 -: Януари 18, 2009, 05:38:30 pm »
Е добре де, ESP-то трябва да сработва само на сняг, лед, или мокро, при потегляне. При теб и на сухо ли го прави на първа?  ???
На моята Октавия често ми се е случвало ESP-то да включва на сняг, но никога не ми е мирисало на феродо... dontknow

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #7 -: Януари 18, 2009, 06:27:00 pm »
Значи не винаги когато се вклиучи ESP-то ,един два пъти ми замирисва и на чист асвалт без боксувки по слабо мирише но все пак мирише!

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #8 -: Януари 18, 2009, 08:21:13 pm »
Хора, ESP-то няма нищо общо със съединитела доколкото знам. Според мен въобще не е от това. Също така ESP-то се опитва да стабилизира автомобила при занасяне и да го върне в правилната ми траектория на движение, и няма значение дали е мокро, сняг, дъжд или сухо. В моменте в който прекалите със страничното ускорение и гумите изгубят сцеплението си, то се намесва. И с него и без него съм поднасял много пъти и никога на никакво феродо не е мирисало. Щом мирише, значи дисковете се трият. За мен диагнозата е боксуващ съединител.
Skype: Slumky

Gavasoff

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 130
  • KIA Ceed SW 1.6 LX
    • Svetlio`s Home Page
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #9 -: Януари 18, 2009, 09:26:53 pm »
Прав си, бъркам се с ASR...

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #10 -: Януари 18, 2009, 10:20:59 pm »
Хора, ESP-то няма нищо общо със съединитела доколкото знам. Според мен въобще не е от това. Също така ESP-то се опитва да стабилизира автомобила при занасяне и да го върне в правилната ми траектория на движение, и няма значение дали е мокро, сняг, дъжд или сухо. В моменте в който прекалите със страничното ускорение и гумите изгубят сцеплението си, то се намесва. И с него и без него съм поднасял много пъти и никога на никакво феродо не е мирисало. Щом мирише, значи дисковете се трият. За мен диагнозата е боксуващ съединител.
Като цяло си прав: "Щом мирише, значи дисковете се трият". Обаче според мен ESP  има косвена връзка:
При KIA CEED ESP върви с TRC. TRC от своя страна сваля оборотите на двигателя. Възможно е тогава да се получава триене.

Иначе и на мен ми се струваше че съединителя отделя малко по-горе от колкото съм свикнал. В КИА казаха че не може да се регулира - било автоматично. Така че за колегата офертата да посети сервиза май няма алтернатива. Пък нека после и да напише какво е станало.

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #11 -: Януари 18, 2009, 10:46:28 pm »
 Съединителя може да регулира ръчно има си шпилка и гайка вече съм пробвал в сервиза инъче е с помпа тоест хидравличен и ако не държи налягане помпата тя колата сама ще тръгва на стоп с натиснат съединител!И се извинявам  , че пиша ESP понеже то ми светва а не TRC както би трябвало да пиша!Че за да мирише съединитяля има триене но коя кола няма, и защо е толкова усезаем този мирис без натоварване? Този слетобед говорих със сервиза и ми обещаха да направят запитване в Сф сервиз от какво може да е! И ако имам някакво логично убяснение ще го споделя веднага! За сега ми се струва ,че еTRC (ESP)

Pro style

  • VAG група
  • Експерт
  • *
  • Публикации: 574
  • Kia Pro_Ceed 1.6 CVVT EX
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #12 -: Януари 19, 2009, 12:23:51 am »
колкото и да гадаем, щом мирише значи има потенциален проблем, така че най-добре в сервиза и там да си кажат думата.
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 01:49:45 pm от Pro style »

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #13 -: Януари 19, 2009, 01:03:42 pm »
Колеги, според мен нито ESP нито TRC има вина за ситуацията. Ако искате мога да напиша на дълго и на широко защо мисля така и съм сигурен, че ще ви убедя. За мен има 2 варианта. В първият случей, ако се надущва миризмата на съединител докато педала на съединителя не се докосва от нищо, със сигурност имаш боксуващ съединител. Вторият вариант е ако се надушва дотако потегляш, сменяш скорости, крака ти седи въпху педала, или нещо го докосва. В този случей съединителя седи по-дълго от необходимото в средна позиция и има триене коедо го кара да се затопля, да гори едва ли не и да мирише. Или вината отново е повреда в системата му.
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 01:12:57 pm от Slumk »
Skype: Slumky

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #14 -: Януари 19, 2009, 08:14:29 pm »
Значи е повреда в системата му!
Понеже другите фактури ги изключих!!!!!!!