Автор Тема: Проблем със съединителя  (Прочетена 18340 пъти)

Mihailov

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 293
  • KIA Pro_Cee'd 1.6 CRDi EX .. VW Golf 3
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #30 -: Януари 27, 2009, 12:11:49 pm »
Е като се качвате на бордюр на полусъединител и много газ е нормално според мен. Това не би трябвало да е проблем.
Guns don't kill people ... people kill people ...

proc

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 437
  • Aequitas & Veritas
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #31 -: Януари 27, 2009, 12:19:29 pm »


при мен мирише само когато го натоваря, качвам бордюр или голям наклон на полусъединител с много газ, на сняг също ми се случи.

И при мен са само два случая, при които се качвах  на бордюр.

И аз това казвам, че при такива обстоятелства смятам, че е нормално.
Карам си леко колицата и ми е гот на душицата!

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #32 -: Януари 27, 2009, 09:07:07 pm »
Да и аз така смятам!
Но при мен без бордюри и натоварване е малко  :o!
Днес говорих с сервиза и от цялата работа стона ясно че ще си я карам докато се скапи защото съединителя не влизал в гаранцията на колата !!! Можело да се призна е за гаранционно след експертиза  write и тогава евентуално нали да се оправи така че ще карам докато се запали!!?!!!! devil

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #33 -: Януари 27, 2009, 10:20:19 pm »
Те в сервиза така ще разправят, ама ако е проблем при монтажа следва да си го отстранят за тяхна сметка, колкото и да не им се ще. Моят съвет е да се обърнете към тях докато още са малко километрите и е видно че проблема не е  поради неправилното ви шофиране. Като е необходима експертиза - ми да си свикат експертите и да си я направят, а не да те пращат да караш . Как може кола на 2000 км да има проблеми със съединителя?!

И какви са тези бордюри дето се качват с толкова газ? Или пък за снега: ми то следва да се въртят гумите а не да превърта съединителя.
Слава богу още нямам този проблем (~18000). За сега.



Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #34 -: Януари 27, 2009, 10:37:34 pm »
Те в сервиза така ще разправят, ама ако е проблем при монтажа следва да си го отстранят за тяхна сметка, колкото и да не им се ще. Моят съвет е да се обърнете към тях докато още са малко километрите и е видно че проблема не е  поради неправилното ви шофиране. Като е необходима експертиза - ми да си свикат експертите и да си я направят, а не да те пращат да караш . Как може кола на 2000 км да има проблеми със съединителя?!

И какви са тези бордюри дето се качват с толкова газ? Или пък за снега: ми то следва да се въртят гумите а не да превърта съединителя.
Слава богу още нямам този проблем (~18000). За сега.



абсолютно съгласен.Ве едно чувам за мойто тропане на волана. "Ама то едвам се усеща" ,да де,ама се усеща,следователно ще сменяте.Макар и след 5-о ходене 8-)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #35 -: Януари 28, 2009, 12:46:58 am »
да то и аз за потропването във волана се "поразходих" до сервиза малко в повечко, ама важното че вече не е факт  bravo
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #36 -: Януари 28, 2009, 09:19:00 pm »
Така следва ама това означава аз да си стоя и да чакам да ми смъкнат котията до ми проверят всичко да ми изпратят диска в Сф и да чакам после и накрая кво :o :-* write нищо площай брадче
Така стоят нещата!
Казаха ми да не се надявам че ще мине гаранционно и ,че при всички случаи аз ще съм виновен ! Кво да правя ????? и аз незнам! Тъка ,че ще си покарам докато BOOM!и после ще  crazy devil и накрая нищо пари в джоба и това е!

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #37 -: Януари 28, 2009, 09:20:22 pm »
това явно е нов проблем за Сийда защото "по-старите" го нямаме :)
между другото в сервиза получават TSB-ни, ама май се правят на "ударени" ... незнам дали съм прав
ако това го има в TSB - 100% трябва да е гаранционно подменянето
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #38 -: Януари 28, 2009, 09:23:29 pm »
Дано го нямате моят сиид е от авгус2008 и по тъбелка която намерих сглобена юли същата година!

ndg

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 221
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #39 -: Януари 28, 2009, 10:46:52 pm »
Така следва ама това означава аз да си стоя и да чакам да ми смъкнат котията до ми проверят всичко да ми изпратят диска в Сф и да чакам после и накрая кво :o :-* write нищо площай брадче
Така стоят нещата!
Казаха ми да не се надявам че ще мине гаранционно и ,че при всички случаи аз ще съм виновен ! Кво да правя ????? и аз незнам! Тъка ,че ще си покарам докато BOOM!и после ще  crazy devil и накрая нищо пари в джоба и това е!
Определено ще трябва да разглобят и разгледат, така че бъди търпелив. Едва ли ще ти се наложи  да ти пращат съединителя в Сф. За 2000 км едва ли се е износил и ще изисква смяна. Освен ако не е някаква дефектна бройка ама едва ли. Току виж че следва нещо да регулират.
Ако пък искаш - иди направо в Сф сервиз и направо там демонстрирай проблема. Не че ще те приемат по-радушно, ама кой знае. Може да са се променили нещата откак шефа на КИА чете форума ;)

Човек има толкова права, колкото може да защити!



smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #40 -: Януари 29, 2009, 12:57:20 am »
в София, сервиза си има толкова много работа, че на съединителя ще му кажат - майната му ....
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #41 -: Януари 29, 2009, 11:31:02 pm »
работата е там че моят сиид е на 12000 км вече а проблема се появи на 8000 км а може и по рано да е било просто не сам го забелязал а колата с 2000 км е на veno! тъка че незнам дали и шефа на КМБ може да ми помогне!

shofior

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #42 -: Април 12, 2009, 05:47:42 pm »
Моята KIA е на 280 км, но още от началото при потегляне на 1-ва при по-голям наклон и при качване по тротоари се усеща силна миризма на феродо (при пусната вентилация изпълва купето с остра миризма). Колата не е натоварена (сам съм в нея). Напоследък като че ли става много по-рядко (свиквам със съединителя?), но все пак се случва. На друга кола никога не ми се е случвало (освен при теглене). Дали е нормално или е проблем?

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #43 -: Април 12, 2009, 08:35:02 pm »
Споко, ще улегне ;D ;D

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #44 -: Април 12, 2009, 08:55:08 pm »
При всички ни е било така аз минах по този път !
Ще се оправи не се бой!
Карай смело! ;D ;D ;D