Автор Тема: Проблем със съединителя  (Прочетена 18331 пъти)

shofior

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #45 -: Април 13, 2009, 01:11:46 pm »
Това е наи-положително настроения форум за коли...  ;D

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #46 -: Април 13, 2009, 01:56:03 pm »
за първи път като карах и аз бензинова  1.4 и при мен замириса за кратко време в задръстванията.музиката свири, говорим си в колата, а аз не долавям и най-малък звук от двигателя.после явно съм свикнал защото по-късно с моята дизелова не ми се е случвало никога.успех.

emo8512

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #47 -: Януари 26, 2015, 10:14:05 am »
и аз имам проблем със съединителя логато паля колата на първа скорост с натиснат съединител до край колата прилашва и също така ако я пускам на първа по инерция на изгасен двигател или нетръгва или много леко се движи когато я освободя на свободна скорост тръгва нормално. Някой имал ли е такъв проблем може ли да е от помпата на самоя педал. Също така понякога не ми влизат скоростите трябва да отпусна съединителя и пак да го натисна и не всеки пат става лесно превключването.

mupo_sh

  • Новак
  • *
  • Публикации: 25
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #48 -: Януари 26, 2015, 10:57:37 am »
Как искаш на първа при изгасен двигател да върви колата?!?!?Или аз не разбирам нещо.И пиши по-грамотно ако искаш да получиш адекватен отговор.

emo8512

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #49 -: Януари 26, 2015, 11:41:46 am »
1 скорост натискам съединителя нетръгва(по наклон) с изгасен двигател или ако тръгне много бавно все едно нещо я спира освобождавам от скорост и тръгва нормално. на първа скорост натискам съединитела запалвам и предърпва леко напред колата когато  паля на свободна скорост го няма това местене на колата все едно не съм натиснал съединителя докрай сега дано да е станало ясно и сорри но пиша от телефона и ми е голям проблем с клавиетурата

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #50 -: Януари 26, 2015, 12:16:21 pm »
Просто не ти отделя съединителя напълно. Като начало погледни да не ти е преместила стелката под педала и заради това да не може да се натисне педала докрай. После вече се тръгва с проверка на помпата, дали не връща течност зад гумичките.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

emo8512

  • Новак
  • *
  • Публикации: 31
Re: Проблем със съединителя
« Отговор #51 -: Януари 26, 2015, 12:36:22 pm »
не е от стелката ами ок ще проверя помпата не аз де майстора ми. Като му споделих проблема по телефона той ми каза че този проблем най често ставал от помпата която е горе на на педала която е още не сме я оглеждали за това идках да чуя и вас защото може да,се,е случвало на някого и така ще е и по лесно за мен да отстраня проблема