Автор Тема: Ритане в скоростите  (Прочетена 2949 пъти)

swkirov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Ритане в скоростите
« -: Декември 08, 2017, 11:46:44 am »
Здравейте колеги, тази сутрин ми се получи едно ритане от ниска към висока предавка на автоматична скоростна кутия и обратно когато слизат скоростите на долу се получава пак. Също така когато от "P" към "D" превключа за тръгване има едно ритане. Някой можели да даде съвет за майстор и решение на проблема!
Благодаря!

nelsky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
  • Kia Rio III 1.4 Automatic EX
Re: Ритане в скоростите
« Отговор #1 -: Декември 08, 2017, 12:58:21 pm »
Не знам каква е кутията, но при японския "Айсин", който се слага на доста различни марки автомобили, този ефект се наблюдава, когато "мозъка" на кутията почне да здава багажа. "Мозък", "управляващ блок", "клапанно тяло", горе-долу с тези имена се подвизава. На английски мисля, че се води- valve body.
Болката при Айсина се лекува с около 2500 лева за нов или за около 1000 лева го рециклират.
Знам, че колеги са поръчвали от Англия и цената е под 500 паунда. Не пише откъде си. Във Варна знам, че има поне две места, където са добри с автоматиците. Все пак първо трябва да се изясни каква е въпросната кутия.
Бивш: Kia Sportage III 2.0 CRDI (184 Hp) Automatic

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Ритане в скоростите
« Отговор #2 -: Декември 08, 2017, 03:06:57 pm »
А маслото сменяно ли е и с какво? Нивото как е? Първо започни от там.
2007 KIA SORENTO, 205hp.

swkirov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Ритане в скоростите
« Отговор #3 -: Декември 12, 2017, 09:55:45 am »
Незнам, каква марка е кутията, става въпрос за 3,5 бензин 2006г.
маслото го смених, преди 5000 км., с оригинално корейско масло, поне за такова го взех!
Продължих да я карам и всичко се оправи. Сега започна да включва и по-добре и по-плавно. Остана само ритането или подскачането, като се мине от Р" към "D", но него прави всеки път.

WOLF

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
Re: Ритане в скоростите
« Отговор #4 -: Декември 12, 2017, 10:22:49 am »
А маслото цялото ли го смени(с машина+промивка)? Съмнява ме маслото да е оригинално и по спецификация(не съществува корейско такова).
2007 KIA SORENTO, 205hp.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Ритане в скоростите
« Отговор #5 -: Декември 12, 2017, 07:42:30 pm »
Когато рита, да не би да е стояла под наклон преди това?