Модели автомобили > Picanto

Висок разход Киа Пиканто 1,1/65к. бензин, 2004г.

(1/3) > >>

coldi:
Здравейте, колеги! Преди няколко дена се сдобих с прекрасна Киа Пиканто 1,1/65к. бензин, 2004г. На първо зареждане обаче имам чувството,че гори адски много дори и за този мъник. От светване на лампата заредих 20лв. гориво за тест до следващо светване изминах едва 85км. градско. Аз ли правя нещо неправилно или трябва да обърна внимание на нещо друго според вас? Благодаря предварително за отговорите.
Поздрави: Никола

zazduvka:
Колега, напълни резервоара до "повръщане", карай 200-300 км и пак напълни до повръщане. Това ще ти е реалния разход. Това със светването на лампата не е хич меродавно.
И като казвам "повръщане" означава,не като изключи пистолета а наистина до преливане.

coldi:
Благодаря ти, zazduvka  ;D . Аз предположих,че така ще е най-реален теста, но си мислех, че може да влияе и това,че е зима и често изстива колата :) ..... Ще пиша пак, като тествам пълния капацитет.  ;D

zazduvka:
Имам 1000 кубиковата версия. Зимата градско 7/100. лятото 5,5-6/100...климатика харчи яко и ако се ползва постоянно отивам над 6/100. Извънградско ако я галя падам под 4,5/100. Ако я настъпвам над 120 си отива 6,5-7/100.
Не очаквай големи чудеса откъм икономии.
Между другото, ползвам само високооктанови горива.

coldi:
Не очаквам чудеса, но сега с този ми жалък опит излиза над 10/100л., но както коментирахме, това не е меродавен тест, затова ще тествам с пълен резервоар......иначе 7/100л. на фона на старата ми ламя си е супер икономия :)

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия