Автор Тема: Sorento 2.2 CRDI  (Прочетена 11521 пъти)

Dr.Angelov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Sorento 2.2 CRDI
« -: Юни 27, 2018, 01:02:40 pm »
Здравейте,чест и почитания на всички! Решил съм да вземам Соренто 2011-2014 2.2 CRDI,автоматик.Бихте ли ме запознали това що за автомобил е,кои са му силните и слабите страни,напр.автоматик,двигател,ориентировачни цени на обслужване,авточасти и т.н.Разбирам че,не задавам конкретен въпрос,но съм лаик на тема автомобили.Благодаря предварително на всички отзовали се.

Жоро

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 101
  • 2,5 CRDI AT 170 Hp
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #1 -: Юни 27, 2018, 11:14:22 pm »
Здравей и добре дошъл във форума. Автомобила за който питаш е сравнително нов и не мисля, че ще получиш отговор от първо лице в този форум. До колкото съм чел, е доста безпроблемен, ползват една база и агрегати с Хюндай Санта Фе. Цените на частите и обслужването са приемливи.

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #2 -: Юни 28, 2018, 09:59:48 am »
Здравей,

Имам такъв от 2 години и малко. Като цяло съм доволен. Ще споделя малко мнения (непрофесионални, не разбирам толкова от коли): двигателя дърпа много добре, изключително доволен съм. Скоростната кутия на моменти е малко мудна (мисля че е защото винаги се стреми да държи на по-висока предавка с цел икономия), и на моменти като караш бавно и искаш да се изстреляш, трябва да си предвидиш една "пауза". Ама като й свикнеш - няма проблеми. Двигателя проблеми не ми е правил никакви, скоростната кутия - също. Зимата имах неприятна изненада - изрониха се шлиците на диференциала, което май се получава поради някакво кирливо уплътнение някъде - влиза вода, ръждясва и раздатката (или нещо дето върши работата на такава), изронва шлиците. Самия чарк струва 300 лева, обаче се намира вътре в автоматичната кутия, и следва източване на всичко, разглобяване на всичко, подмяна на корпуса на диференциала (където са тия шлици), обратно сглобяване и пълнене. Всичко излезе като ремонт 2500. Но не съм сигурен дали се среща често като проблем, или аз съм изтеглил късата клечка. Иначе, ако стане така - колата продължава да си върви само с предно предаване, направено е дуракоустойчиво.
Като окачване - за две години съм сменял една биалетка (гаранционно, не знам колко струва), и скоро сменях шарнир (частта беше към 40 лева). Май това ми са всичките ремонти по колата като цяло.
Интериора е приличен като дизайн, но е 100% твърда пластмаса и на моменти скрибуца тук там и почуква. Но като цяло е ОК.
Разхода - много зависи от стила на каране и маршрута - до този извод стигнах. Извънградското е повече от прилично за такъв размер автомобил и двигател - при "нормално" каране - 100-130, обикновено вадя разход 8.1/100, като съм стигал и до 7.2/100 (еднократно, София-Шумен). Градското обаче ме мъчи доста, ама то мойто май е такова. Зимата стигам до 16/100, а лятото свалям до 14/100. Ама това по мойто градско и мойта обувка. В момента колата я кара жена ми (пак градско), разхода й е от порядъка а 11.5  ;D.
Обслужването съм го правил досега само в КИА, и излиза около 350 лв (масло и всички филтри). Но предполагам, ако се прави в обикновен сервиз, ще е около 200-250, щото някои неща ми се виждат прекалено скъпи в КИА (например филтъра на климатика, горивния и въздушния филтри).

Та така - колата ми харесва, и както е писал колегата по-горе, е идентична с Хюндай Санта Фе от тези години, но на Хюндай интериорния дизайнер заслужава тежка каторга  :) няма такъв грозен интериор (поне за мене). Внимавай, ако си купуваш, щото на пазара има някакви големи дървета с много превъртяни километри. Аз лично моята я купих върната от лизинг от КИА, на 73000 км (с оставаща още една година гаранция), а гледах няколко такива по автокъщите, които уж бяха на 120-130, ама според мен (визирайки състоянието им) бяха на 300 000 +, а цената беше примерно с 10-15% по-ниска от тази, на която я взех моята.

Надявам се да съм помогнал с информация, ако се сещаш за нещо друго да питаш - питай :)

BATJ

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #3 -: Юни 28, 2018, 01:50:32 pm »
Здравейте,

Извинявам се че се намесвам в темата. И на мен ми предстои покупка на Sorento 2.2 CRDI 2011, само че ръчни скорости. Искам да ви попитам как стоят нещата откъм комфорт на возене. Качвал съм се в аналогичен Hyundai Santa fe 2011, и вози сравнително твърдо особено при серия от неравности.

Dr.Angelov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #4 -: Юни 28, 2018, 02:39:04 pm »
Много благодаря за изчерпателния отговор!

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #5 -: Юни 28, 2018, 05:38:53 pm »
Здравейте,

Извинявам се че се намесвам в темата. И на мен ми предстои покупка на Sorento 2.2 CRDI 2011, само че ръчни скорости. Искам да ви попитам как стоят нещата откъм комфорт на возене. Качвал съм се в аналогичен Hyundai Santa fe 2011, и вози сравнително твърдо особено при серия от неравности.

Комфорта е много относителна работа... Имал съм преди Пежо 405 - следващите ми коли винаги са били по-зле откъм возия, но чак пък да вози твърдо Сорентото - не бих казал. Все пак, не може да се очаква от SUV с формата на голям камък и маса 2 тона, да има меко и комфортно окачване, щото ще го караш до първия завой  :) Със сигурност съм се возил на коли с по-твърдо окачване обаче...

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #6 -: Юни 28, 2018, 05:39:38 pm »
Много благодаря за изчерпателния отговор!

Моля, надявам се не съм те отказал  :o

sunbluesky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #7 -: Август 08, 2018, 05:24:32 pm »
Записвам се да следя, че скоро и аз ще се сдобия с посочената модификация - 2.2 crdi, 2011, MT.
Някой знае ли производителя на този двигател и скорости (ръчни) как е определил разход извънградско 5.4?!?! При 80 км/ч по нанадолнище?

Справка

blake

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 51
  • Kia Sorento, 2.2. crdi, automatic
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #8 -: Август 16, 2018, 11:39:03 am »
Записвам се да следя, че скоро и аз ще се сдобия с посочената модификация - 2.2 crdi, 2011, MT.
Някой знае ли производителя на този двигател и скорости (ръчни) как е определил разход извънградско 5.4?!?! При 80 км/ч по нанадолнище?

Справка

горе-долу... при мене с автоматик го дават 6.3/100. При нормално каране (смесено магистрала/нормален път), разхода варира между 7.8-8.1... Сега ходих до Чехия и обратно (почти само магистрали, 120-130 на темпомат) - разход 8.2/100... Иначе "рекорда" ми е София-Пловдив (магистрала, темпомат на 100км/ч) - 6.5/100, ама то се води надолнище, наобратно същия ден при същите условия направих 7.8/100 :)

Обаче градското няма настигане - по каталог е 9.2/100, моето градско е 14/100... жената е правила минимум 11.3, ама сега лятото, като се ма предвид, че нейното градско си е 50/50 градско/извънградско...

Емо75

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #9 -: Август 21, 2018, 05:58:53 pm »
Здравейте!Нов съм във форума но пък съм горд собственик на кия соренто 2010 дизел автомат.Първите ми впечатления са много добри.Няма място за сръвнение с предишното ми соренто 2003.
Та имам един въпрос.
Имам проблем е камерата за задно виждане която е в огледалото.Като включа на задна и едиа зелена лампичка почва да премигва и няма картина.Ако някой е имал същия проблем ще съм благодарен за някаква информация

sunbluesky

  • Новак
  • *
  • Публикации: 10
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #10 -: Август 22, 2018, 01:25:24 pm »

Емо75

  • Новак
  • *
  • Публикации: 5
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #11 -: Август 22, 2018, 04:31:29 pm »
Мерси.Щте пробвам.

dimitrov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 22
Re: Sorento 2.2 CRDI
« Отговор #12 -: Октомври 17, 2018, 02:49:55 pm »
Здравейте на всички. От седмица съм собственик на Киа Соренто 2.2 cdri 2011г. Първите ми впечатления са много добри, но е рано още за генерални изводи.  :-* Въпросът ми е дали някой е имал подобен проблем, а той е че не работи добре микрофона, който е над шофьора. При сдвоено устройство към мултимедията чрез блутута при разговор от отсрещната страна ме чуват много лошо.

Колеги изглежда проблемът ще се окаже в самата мултимедия. След смяна на микрофона положението е същото.
« Последна редакция: Ноември 06, 2018, 05:08:13 pm от dimitrov »