Автор Тема: LED фарове  (Прочетена 3368 пъти)

mitaka911

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
LED фарове
« -: Декември 11, 2017, 06:28:37 pm »
Здравейте на всички

Първо не знам дали пиша в точния раздел, за което се извинявам.

Бих искал всички вие, които не се съмнявам че сте повече компетентни от мен да дадете мнения, предложения, ваши срещани проблеми при това да се сложат led крушки за къси/дълги.

Колата - киа рио 2004, хечбек,1.5 71 киловата с рефлектори.

Оригиналните са ми х4.

Това, което аз бих искал да споделя е че досега съм използвал почти всички видове led крушки и не знам защо не съм се задържал с никои, било то поради че са изгаряли или просто съм искал да сложа по-модерни. Изпращам снимки на моделите, които съм използвал.

Та да си кажа сега мнението за тези модели
1. Изгоряха бързо - по малко от 3 месеца
2. Тези използвах пак около месец два, но ги продадох, защото бяха от тези с 2 страни и късите/дългите не светеха отгоре и отдолу както трябва да е, а крушката стоеше с двата чипа настрани и това би било пречка за насрещните. Та тях ги продадох и взех
3. Тези ги славеха, че отделяли по-малко топлина ама на найци. Едната ми изгоря след около месец,а после и другата след 2-3. Още чакам да ми пристигнат от китай, тъй като продавача ми пусна 1 бр.
4. След всичко преживяно си купих последните. Те са с радиатор 25 вата едната, но все още не са ми пристигнали.

По принцип знам, че за крушки от 20-30 лв няма какво да очаквам, но пък се надявам последните да са читави. Все пак струват 40 лв. Знам също, че скъпото винаги е по добро, ама за тая кошница не бих дал много за фарове.

Моля споделяйте мнения!

Изпратено от моят Lenovo K50a40 с помощта на Tapatalk


Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: LED фарове
« Отговор #1 -: Декември 11, 2017, 08:10:55 pm »
От голямо значение е, какъв е диода!
Аз от 2008 насам, сменям диоди само за ъпгрейд. Към по-ново, силно и компактно. Нищо не ми е горяло!
Но не си взимам евтини неща.
Един хубав комплект за Н4 е 175$
12x Custom 5K or 6K SZ Chips
2 Year Warranty

bat_zdravko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 30
Re: LED фарове
« Отговор #2 -: Януари 21, 2018, 09:24:04 am »
А аз да попитам, диодните крушки не са ли противопоказни за рефлекторни фарове?

Имам предвид, че източника на светлина от крушката е с различна форма и позиция спрямо халогенна крушка, за каквато е проектиран рефлектора и от там, ми се струва, проекцията на светлината ще е различна т.е. фаровете няма да си вършат работата така, както първоначално са създадени.

Мен супер-много ме дразнят водачи, на чиито автомобили фаровете не са регулирани или карат с гадни крушки (най-често имитация или евтин ксенон) и създават предпоставки за ПТП, заслепявайки насрещното движение или предната кола от огледалата. За съжаление мощния прожектор в колата не е решение, защото в трафик влияе и на другите, а не само на кретените...

mitaka911

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: LED фарове
« Отговор #3 -: Януари 21, 2018, 11:12:49 am »
А аз да попитам, диодните крушки не са ли противопоказни за рефлекторни фарове?

Имам предвид, че източника на светлина от крушката е с различна форма и позиция спрямо халогенна крушка, за каквато е проектиран рефлектора и от там, ми се струва, проекцията на светлината ще е различна т.е. фаровете няма да си вършат работата така, както първоначално са създадени.

Мен супер-много ме дразнят водачи, на чиито автомобили фаровете не са регулирани или карат с гадни крушки (най-често имитация или евтин ксенон) и създават предпоставки за ПТП, заслепявайки насрещното движение или предната кола от огледалата. За съжаление мощния прожектор в колата не е решение, защото в трафик влияе и на другите, а не само на кретените...
Аз съм със Диодни крушки със предпазител за късите, така както си е на оригиналните. В момента съм със едни 25 ватови. Светят малко повече от нормалните. Никой не ми е пресвяткал, а и отделно съм ги регулирал.

Изпратено от моят Lenovo K50a40 с помощта на Tapatalk


Maradonasr

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: LED фарове
« Отговор #4 -: Октомври 08, 2018, 11:09:21 am »
Аз също търся тази информация.