Автор Тема: Мнения относно Kia Ceed SW 1.6 crdi 90к.с. 2007г.  (Прочетена 7270 пъти)

BobyM

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Мнения относно Kia Ceed SW 1.6 crdi 90к.с. 2007г.
« -: Декември 27, 2017, 09:21:32 pm »
Здравейте надявам се да не съм объркал раздела.
Интересувам се от въпросния автомобил и от преки впечатления за него, тъй като изчетох доста тук в форума, а и в няколко международни форума.
Интересувам се от впечатления, за двигателя, за самия автомобил, за управлението му, за возия, за слабите му места най вече защото някъде прочетох при по новите, че чак шарнира излизал...
Автомобила ми трябва за семейна кола тъй като вече малката ми е на почти 7 месеца и с Голф 4 ни става тясно.
Пасати гледах но май там страха ми е по-голям заради пустите им двигатели, та за това се по интересувах относно Киа.
Четох някъде, че били 1 към 1 с Хюндай и30, така ли е и кое е по-добрия вариант?

MomchilB

  • Новак
  • *
  • Публикации: 48
  • Hyundai i30 1.6 CRDi
Re: Мнения относно Kia Ceed SW 1.6 crdi 90к.с. 2007г.
« Отговор #1 -: Януари 03, 2018, 10:03:43 am »
Здравей колега и за много години! Много правилно си се ориентирал за автомобил. Със сигурност вътре ще ви е по-просторно от голфа, а и багажника е с доста голям капацитет. Двигателя е пъргав и дърпа прилично за 90 к.с, но не очаквай чудеса. Разхода- зависи от тежестта на крака ти :) Моят съм го свалял и под 4 извънградско, ама с малко попътен вятър. За градксо това, което го пише по книжка го забрави. Иначе проблеми с двигателя не съм имал. Гледай да слагаш читава нафта, ако има такова понятие в нашата страна. Масло по спецификация от книжката. Ако имаш дпф-филтър, мисля, че го даваха 5W30 C3, ама ще си го провериш. Моето го сменям на 10 000, заедно с филтрите и проблеми не съм имал. По окачването за 70000 км учудващо, не съм сменил нищо. Не хлопа и не трака. Вози стегнато и малко дървено, но е много стабилна. Преди карах Бора и возията на хюндая е със сигурност по-твърда. За това кой е по-добрия избор в сравнение с хюндая не мога да ти кажа. Разликата в автомобилите е само визуална, така че който ти харесва повече. Това е общи линии. Ако се сетиш нещо питай. Успех  ;D

vasko_bulgaria

  • Новак
  • *
  • Публикации: 49
Re: Мнения относно Kia Ceed SW 1.6 crdi 90к.с. 2007г.
« Отговор #2 -: Януари 03, 2018, 10:23:06 am »
Здравей колега :)

Изборът е добър и не трябва да имаш притеснение откъм окачване и издръжливост. Като по-слаби са им тампоните на стабилизиращата щанга и биалетките, но след смяна с качествени (ако не са сменени вече) си решаваш въпроса. Автомобилите с 1.6CRDI 90к.с. и 115 к.с. са с верига и ако всичко е наред с нея не би трябвало да се притесняваш. При покупка на автомобила първоначално за обслужване - масло+всички филтри, пистов ремък и обтегач, водна помпа (пак трябва да се види) и каквото излезне допълнително като имаш предвид,че частите не са скъпи дори напротив.
Kia Ceed SW 1.6 CRDI 115hp