Автор Тема: KIA sportge '97 2.0 tdi  (Прочетена 1852 пъти)

DIlkov82

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
KIA sportge '97 2.0 tdi
« -: Февруари 14, 2018, 08:16:44 am »
Здравейте! Пиша за пръв път във форума. Ориентирал съм се към колата от заглавието и ме интересува на кои детайли  трябва да обърна внимание като отида на оглед. Като цяло кои двигатели са по-издръжливи, чувал съм, че и бензинов на газ върви много добре. На тази кола хъбовете са сменени, ръчни, но кои са по-надеждни? Разход на дизел спрямо бензинов?Каква газова уредба е подходяща? Какви гуми е удачно да слагам, колата ще се ползва за рибарски цели и може би малко offoad.

Ksportage123

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: KIA sportge '97 2.0 tdi
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2018, 09:28:40 am »
Здравей. Карам дизела, 2000г е.... По- добре вземи бензин- газ (лично мое мнение). С дизела доста главоболия можеш да си навлечеш (турбо, дюзи, помпи). Харчи около 9 извтн града моя, в София около 12-13. Муден е доста, пуснеш ли климата- край. Хъбовете не са ми ръчни, все още работят и не са сменяни. Гуми задължително 4 еднакви, аз съм със 4 сезонови. Като я вземеш, обслужвай цялостно и така. Катерят доволно, но не е за офроуд много.
Успех!

DIlkov82

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA sportge '97 2.0 tdi
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2018, 07:09:43 pm »
В какво се изразява ''мудността'', при ускоряване ли? Аз като казах офроуд имах предвид че ще карам по кални и не много стръмни рибарски пътища, така че ще върши идеална работа. Иначе разход 9-10/100 и нагоре нормално ли е за тези коли?

Ksportage123

  • Новак
  • *
  • Публикации: 9
Re: KIA sportge '97 2.0 tdi
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2018, 08:22:36 pm »
Мудността идва от малко коне и голямо тегло, но за това което написа, ще ти върши работа със сигурност. Аз поне за същото я ползвам. За разхода да кажат и други колеги колко им харчи.

DIlkov82

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA sportge '97 2.0 tdi
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2018, 08:47:16 pm »
Ще помоля ако има някой от Козлодуй във форума да пише, бих искал нагледно да разясним нещата. Благодаря предварително!

Centurionus

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA sportge '97 2.0 tdi
« Отговор #5 -: Март 13, 2018, 01:53:57 pm »
И  аз съм нов собственикк на Киа първа генерация , взех я май месец миналата година . Имам много положителни впечатления за времето което я имам . Разходът го потвърждавам , дори при мен е по-нисък , явно е от стила на каране .  Принципно всичките си коли не ги настъпвам , ако ми се прииска скорост и адреналин сядам да мотора , а с него всички коли са бавни . 8-)
За проблемните хъбове ме наплашиха още преди да я взема , за турбо дюзи помпи никой нищо не ми е казвал .  Но всички карали или поправяли такава ми казаха ,че  прегрявали и кривят глави .  Моята е беше изключение , на прибиране се влачих с 60 км/ч средна скорост , а по баирите съм спирал . Всичко се оказа от некадърни предишни собственици , масово се кара със скапани антифризи или направо с вода . На този модел радиатора е с тройна пита с много тънки пропускателни отвори и се запушва . Нов е много скъп , моя го разглобиха и ремонтираха , оттогава никакви проблеми , не вдига повече от 4-та чертичка на таблото както и да го караш . Колата е широка , проста по устройство и ремонтопригодна дори за среден по умения механик .  Както писах е учудващо икономична за размерите си , не ми е мудна ( равна е по динамика с предната ми Балено 19тди 02)  извънградско си подържа 110 с пет човека .