Автор Тема: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???  (Прочетена 11099 пъти)

titko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« -: Януари 19, 2009, 08:34:01 pm »
Здравейте колеги ,
региститарах се в форума тъй като съм замислил да закупувам автомобил КИА-CEED - 1,4 16VCVVT LX

има въпроси ,който горещо ме вълнуват , да започна от най-важното , какво ще ме посъветвате да закупувам ли горепосочения автомобил,1 во като цяло , после като двигател,ще взимам кола на лизинг, поради финансови затруднения .Накратко заслужава ли си парите , гледам че хюндай предлагат същия автомобил - малко по скъп , каква е разлиакта там е с 5 години гаранция.Какво Ви е мнението за Киа-БГ , като се зачетох май няма никой доволен от сервиза , явно се чака много , както и за части което хич не е добре,ясно е автомобила не държи висока остатъчна стойност-тоест го има момента завинаги мой..въпроса е поне да няма проблеми - големи в гаранцията (представям си какво ще правя ,когато тя падне,да сме живи и здрави де )

ще ви помоля , и предавително благодаря на всички колеги ,който се включат в дискусията,и ми помогнат със съвет , мнение и тн. що се отнася до модела- този ще бъде ,за по-скъпо няма начин
моля помагайте

tosco

  • Spammer
  • *****
  • Публикации: 966
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #1 -: Януари 19, 2009, 08:58:50 pm »
Съвет: щом ще е на лизинг напъни се за 1.6
1.4 е малко слабичък. За останалите вапроси тук има колеги които са
по-запознати ;D
А какво ще се случи след 5 или 7г. ако почнеш от сега да го мислиш...........
Количките са си перфектни-смело!!! bravo bravo bravo
« Последна редакция: Януари 19, 2009, 09:04:55 pm от tosco »

Slumk

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #2 -: Януари 19, 2009, 09:12:04 pm »
Колата е хубава, но моят съвет е да си направиш труда да събереш информация от другите марки, хората от какво се оплакват. Аз мисля, че колата има доста проблеми, но съм чувал, че другите модели в този клас неотстъпват. Инвестираш доста пари, затова си заслужава да изгубиш време в четене на другите форуми и в приказки със собственици. За Kia-та имаш доста добра база от информация и лесно ще се ориентираш какви проблеми е вероятно да ти възникнат. Те вече поне според мен са ясни. Разучи другите, сложи ги на кантара и реши.
Skype: Slumky

D-train

  • Почетен член
  • Разбирач ;)
  • *****
  • Публикации: 339
  • I feel the need for Cee_d!
    • Прайвит Консулт ООД
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #3 -: Януари 19, 2009, 09:31:04 pm »
Щом си се ориентирал към LX виж разликата в цените на 1.4 и на 1.6 (не, че неможеш да го направиш на сайта на kia.bg, ама):

- 1.4 16V LX цвят обикновен - 25 215 BGN
- 1.4 16V LX цвят металик - 25 670 BGN

- 1.6 16V LX цвят обикновен - 26 855 BGN
- 1.6 16V LX цвят металик - 27 310 BGN

Ако лизинга ти е за 60 месеца разликата е приблизително 2 000 BGN, което като го разделиш на периода на лизинга не е голямо оскъпяване, освен, ако не искаш и някои допълнителни екстрички, които да ти вдигат цената.

Та моят съвет е, да разбереш дали неможеш да се вкараш в 1.6 аз съм с 1.6 и ми харесва.

За 1.4 колегите да споделят мнения. На външен вид са едни и същи.

Ако ти допада и на теб, вземай!




Няма глупави въпроси, има глупави отговори.

Деян

acho_77

  • Разбирач ;)
  • ***
  • Публикации: 309
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #4 -: Януари 19, 2009, 10:02:10 pm »
Аз съм на мнание да си вземеш 1.6 по добър е спорет мен от 1.4 , аз лично съм с 1.6 и съм доволен от мощноста на автомобила и не се обърквай с проблеми ни е сме малко маниаци на тема без грешни автомобили но такива няма ! Вярно имаме си няки дребулии но не е кои знае какъв проблем !Кака че напъни се малко и ако можеш вземай ЕХ с малко повече екстри е и цената е малко по голяма ама едимпат си вземаш нова кола ДЕЙСТВАЙ! Мисли! ;D

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #5 -: Януари 19, 2009, 10:08:07 pm »
това защото неможе да се намери голф 4-та ли

bongo

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 423
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #6 -: Януари 20, 2009, 11:13:48 am »
колегите препоръчват 1.6 двигателя и може би с право. аз съм карал 1.4 и смея да твърдя че е много добър, а не приличен.зависи какво си карал преди.EX врсията за която те съветват е супер но и разликата в цената 4000 не е малка.Ако бюджета ти наистина е ограничен мятай се на това което си избрал.помисли само дали не можеш да направиш компромис за 1.6.ако взимаш вагонче обаче твърдо препоръчвам 1.6.

TATI

  • Експерт
  • ****
  • Публикации: 499
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #7 -: Януари 20, 2009, 01:49:31 pm »
Бе колкото повече, толкова повече, ама в крайна сметка всеки си знае възможностите. Другия момент е за какво и как ще си ползва колата. Т.е. ако няма да му трябва бигачка, за какво да взема 1,6, като може да си кара и 1,4 и спестените пари да си ги инвестира в нещо друго. Но го има и другия момент след покупката - започваш да се терзаеш не беше ли по-добре да взема по-големия мотор и пр. Значи ние взехме 1,6 само поради факта, че 1,4 не можеше да го вземем автоматик. При положение, че жена ми кара обикновено с 90 - 100км/ч, на 1,6 не можем да и усетим възможностите (айде един път аз я карах до Русе и я поизпънах да я видя, но това беше еднократно). Така че ако човека си е спокоен водач, моя съвет е да си вземе 1,4 ЕХ примерно и ще е по-доволен от към екстри. Според мен 1,4 си е достатъчно добър вариант. На тест драйва карахме такъв, колкото и малко време да беше, но ми направи впечатление, че си е пъргав за габаритите и теглото на автомобила. Реално тия ~ 20 коня разлика не са толкова осезаеми, имайки предвид че ги достига при 6200 оборота. Така че моя съвет към колегата е да отиде да тества и да си реши сам за себе си кое му пасва повече. Лизинга наистина не се усеща, когато е разсрочен за голям период.
Hi-Ace 1979, 2.2 D, manual
Corolla Sedan 1998, 1.6i, automatic Terra
Avensis Wagon 2005, 2.0, D-4D, manual Sol
Kia Cee'd 2007, 1.6 CVVT EX, automatic
Seat Ibiza 2007, 1.2, manual

SW1.6CVVT

  • Новак
  • *
  • Публикации: 21
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #8 -: Януари 20, 2009, 03:00:27 pm »
Аз пък бих посъветвал колегата направо да вземе 1.6 /аз също много се колебах при избора симежду 1.4 и 1.6/, по ще му е добре и го казвам от опит защото Королата ми е 1.4 VVTI-90к.с и виждам осезаема разлика между Королата с1.4 и SW 1.6 особенно когато колата е пълна и карам по Шипка например.1.6 мотора е доста по пъргав усеща се мощтноста макар че вагона ми далеч не е разработен още ,но разбира се всичко това зависи от това колко искаш да инвестираш в колата как ще я ползваш и т.н във всеки случаи и двата двигателя ще му служат вярно ако ги експлоатира правилно  ;D

titko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #9 -: Януари 20, 2009, 03:27:50 pm »
това защото неможе да се намери голф 4-та ли
да колата - голфа  го няма ........
вариантите пред ме са или киа или голф 5 серия, година 2005

Embezzler

  • Почетен член
  • Експерт
  • *****
  • Публикации: 510
  • Honda CR-V 1.6 i-DTEC AWD
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #10 -: Януари 20, 2009, 03:54:32 pm »
Аз карам 1.4 и за него мога да се изкажа изцяло положително. Силата му е в градския цикъл, защото има къси предавки и ускорява добре още от ниски обороти. При мене дава и чуден разход - 8 през лятото и  9 през зимата. Четох много ревюта преди да поръчам колата и на много места срещнах твърдението, че няма смисъл да се дават повече пари за 1.6 (моторите са с един и същи блок).
На извънградско се усеща липсата на шеста предавка и ако се кара със средна скорост над 130, разходът ще бъде 7+

Взимайки предвид обаче сегашните цени на горивата и фактът, че колата ще бъде финансирана чрез лизинг, аз препоръчвам 1.6 дизел, 115 коня

Относно Golf 5 - в момента е на много добри цени, защото имат непродадени бройки, а шестицата вече се предлага. За справка трябва да се иде при някой дилър.

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #11 -: Януари 20, 2009, 03:59:18 pm »
това защото неможе да се намери голф 4-та ли
да колата - голфа  го няма ........
вариантите пред ме са или киа или голф 5 серия, година 2005
хм,гледам във фв форума се продава г5 2006г за 20к
Иначе,новото си е ново.В люлин каква е гаранцията,че и нея няма да вдигнат %)

titko

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #12 -: Януари 20, 2009, 04:10:00 pm »
гаранция - ако някой има за нещо в днешния живот , здраве му кажи .
Аз лично се разпростирам според чергата си , както казват хората , визирам квартала в който живея,7 500 евро струва гараж, и тн и тн , ако са решили да взимаат ще взимат, в неделя на бизнепартньори им разбиха и ограбиха туарега в центара ..така че гледаме напред
форума за мен е средство ,чрез което мога да събера инфо и да науча много нови неща ,от хора който не познавам за това се възползвам от него
благодаря не всички,който се включват в дискусията .


smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #13 -: Януари 20, 2009, 04:37:01 pm »
няма да останеш разочарован според мен от автомобила ... не съм карал 1.4 с включен климатик, но си мисля че ще се спъне.
При дизела единствената, и то почти недоловима разлика е, че като е пуснат климатика, няма такъв "ряз" както без климатик
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Да купя ли -> КИА CEED - 1,4 16VCVVT LX ???
« Отговор #14 -: Януари 20, 2009, 05:21:28 pm »
няма да останеш разочарован според мен от автомобила ... не съм карал 1.4 с включен климатик, но си мисля че ще се спъне.
При дизела единствената, и то почти недоловима разлика е, че като е пуснат климатика, няма такъв "ряз" както без климатик
особенно извънграда през непресечените ленти ;D

п.п.
Що недойде на срещата?
Пак ли жената?