Автор Тема: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!  (Прочетена 84834 пъти)

smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #15 -: Април 10, 2018, 11:07:39 pm »
Здравейте,
Скоро мисля да ставам и аз горд собственик на К5. Решил съм да си поръчам колата от Корея и да не се занимавам с тукашните псевдо дилъра на корейски автомобили. Имам приятели корейци и доста дълго време работех за такива. До колкото прочетох по горе обсъждате сайта autowini, ако искате да поръчате от там вероятността да се набутате е доста голяма,защото повечето коли там са с завртяни километри.Масово автомобилите в Корея не се сервизират в сервиз на KIA,защото те смятат,че всички в Корея разбират от кия и хюндай. Та когато проверите VIN номера и ви изпише че колата по VIN е 80хил.км. и в autowini са обявили същите км. то знайте че просто автомобила е спрял да минава през оторизиран сервиз (говоря в повечето случай,може и да има коректни дилъри...). Колите кия се взимат като бунбони  там :) много са им евтини за стандарта им на живот. По принцип средно корееца изминава около 20-30хил км. на година. Мито от корея няма, това което го пишат българските продавачи за 10%мито е измама и лесно може да го проверите в сайта на митниците. Ако някой иска да си внесе кола от там ще му е трудно да уцели на кола през интернет ( и те са като българските тарикати-търговци ). Другото което е ако си вземеш от там не само че трябва да си платиш транспорта на контейнера ами и паркинг за автомобила,докато намериш групиран контейнер с други автомобили, което се случва рядко за България.
Аз имам въпрос към вече притежателите на такъв автомобил, как си оправихте навигацията да работи в европа? Има ли сервиз в бг където могат да ти е направят да се свързва с европейските сателити и да ти работи нормално?
Относно autowini смятах че има някаква уловка, повечето коли ми приличаха на бивши таксита.
Относно митата и аз гледах, че ЕС има доста сериозно двустранно митническо споразумение с Южна Корея и не трябва да има мито.
Колкото съм чувал има някакви руснаци, които преинсталират софтуера на навигация и борд компютър за да са в час за Европа.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

schumifan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #16 -: Април 13, 2018, 03:11:17 pm »
Здравейте колеги,
преди няколко дни вкарах една К5 от Корея за баща ми през Autowini. За сега е много доволен от колата, 2015г. на 22хил км по показание. За първите 300км (извънградско) даде разход 9л/100, като имаше 100 км магистрални със 120-130км/ч, а останалите 90-100км/ч.
Към момента обаче има проблем със зареждането, понеже корейския стандарт е различен от тукашния. В Бургас едвам намерихме човек, който да измисли workaround, колкото да заредим да се приберем, но трябва да се направи като хората. Газаджийте, който разпитах виждат такова нещо за пръв път и нямат готов план за действие. За това пиша тук, ако случайно някой от вас е преправял пълначката да ми препоръча човек, адаптер или нещо, което може да помогне дългосрочно? Слагам няколко снимки за ориентир на положението:




smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #17 -: Април 13, 2018, 09:02:25 pm »
не би ли трябвало да има преходник?

Цитат
Filler

The fuel is transferred into a vehicle tank as liquid by connecting the bowser at the filling station to the filler fitting on the vehicle.

The type of filler used varies from country to country, and in some cases different types are used within the same country.[49]

The three types are:

    ACME thread. This type has a threaded fitting onto which the bowser nozzle is screwed before the trigger is pulled to establish a seal before fuel transfer. This type is used in Australia, US, Germany, Austria, Belgium, Republic of Ireland.
    'Dutch' Bayonet. This type establishes a gas-proof seal by a push and twist action. This type is used in the United Kingdom, Netherlands and Switzerland.
    'Italian' Dish. This type is used in Italy, France, Poland, Scandinavia and Portugal.

Adaptors that allow a vehicle fitted with a particular system to refuel at a station equipped with another system are available.

The fill valve contains a check valve so that the liquid in the line between the filler and the tank(s) does not escape when the bowser nozzle is disconnected.

In installations where more than one tank is fitted, T-fittings may be used to connect the tanks to one filler so that the tanks are filled simultaneously. In some applications, more than one filler may be fitted, such as on opposite sides of the vehicle. These may be connected to separate tanks, or may be connected to the same tanks using T-fittings in the same manner as for connecting multiple tanks to one filler.

Fillers are typically made of brass to avoid the possibility of sparks when attaching or removing the bowser that might occur if steel fittings were used.
« Последна редакция: Април 13, 2018, 09:06:52 pm от smirn0ff »
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

schumifan

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #18 -: Април 13, 2018, 11:02:01 pm »
не би ли трябвало да има преходник?
Търсих много в интернет, но от корейския към нашия не намерих.



smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #19 -: Април 14, 2018, 12:08:30 am »
гледах един клип на човек, който се занимава с внос на корейски автомобили в Русия и той каза, че накрайника се преправял за 15мин. Виж по руските форуми дали няма да намериш нещо по този повод.
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

raider_SK

  • Новак
  • *
  • Публикации: 18
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #20 -: Април 23, 2018, 08:38:18 pm »
Колеги, от толкова време карам колата, но от скоро ме гризе въпроса, за какво е копчето отпред на таблото в ляво от кормилото на което пише "LPG"?

Шубе ме е да го натисна!!!

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #21 -: Април 24, 2018, 06:20:51 pm »
Здравейте колеги,
преди няколко дни вкарах една К5 от Корея за баща ми през Autowini. За сега е много доволен от колата, 2015г. на 22хил км по показание. За първите 300км (извънградско) даде разход 9л/100, като имаше 100 км магистрални със 120-130км/ч, а останалите 90-100км/ч.
Към момента обаче има проблем със зареждането, понеже корейския стандарт е различен от тукашния. В Бургас едвам намерихме човек, който да измисли workaround, колкото да заредим да се приберем, но трябва да се направи като хората. Газаджийте, който разпитах виждат такова нещо за пръв път и нямат готов план за действие. За това пиша тук, ако случайно някой от вас е преправял пълначката да ми препоръча човек, адаптер или нещо, което може да помогне дългосрочно? Слагам няколко снимки за ориентир на положението:





smirn0ff

  • Master of KIA
  • ******
  • Публикации: 1730
  • Шеф диригент
    • Inspire Communications LTD
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #22 -: Май 03, 2018, 02:24:54 am »
Колеги, от толкова време карам колата, но от скоро ме гризе въпроса, за какво е копчето отпред на таблото в ляво от кормилото на което пише "LPG"?

Шубе ме е да го натисна!!!
да не излиза някоя газстанция от там :)
Hyundai Genesis 2015 3.8 V6 AWD
KIA VENGA 1.6 CVVL EX 4AT
[ex]KIA CEED 1.0 T-GDI GT LINE
KIA VENGA FL 1.6 CVVL EX 6AT
[ex]KIA OPTIMA 2.0 CVVL EX 6АТ
[ex]KIA CEED 1.6 CRDI LX 5MT

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #23 -: Май 03, 2018, 12:41:18 pm »
Колега няма филтър за маслото на скоростите.Сменява се през 60/70хил. и събира 7,2л.

ger4o

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #24 -: Май 03, 2018, 12:57:50 pm »
Колеги, от толкова време карам колата, но от скоро ме гризе въпроса, за какво е копчето отпред на таблото в ляво от кормилото на което пише "LPG"?

Шубе ме е да го натисна!!!

LPG копчето спира газта,натискаш го и след 500м.колата спира

Crowprince

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #25 -: Май 03, 2018, 06:36:06 pm »
Здравейте на всички,
От вчера и аз вече съм собственик на К5.

Относно возия и комфорт-ясно е всичко.
Сега ме гризе единствено вътре по контролерите и инструментите.
Как се занулява отчитането на изминатите километри?
И ако някой има упътване за К5(имам за канадска оптима) може ли да го качи?

Поздрави

rosini

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #26 -: Май 04, 2018, 02:36:13 pm »
Колега зануляването на км е като натиснеш стрелката отдясно на волана продължително.Ако нещо искаш още питаш давай може и на лично съобшение.

d1m1tr0v

  • Новак
  • *
  • Публикации: 1
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #27 -: Май 16, 2018, 06:52:43 pm »
Здравейте колеги ! Замислил съм се много сериозно да закупя KIA K5 течна фаза.Според продавача колата е на 45 000 км като смятам ,че той не е правил манипулации с километрите. Казаха ми ,че някъде в кв.Хаджи Димитър в София са сменили накрайника за зареждането на газта но нямам точни кординати. Та отностно колата мисля ,че е със стандартно оборудване.. има кожен салон,навигация,стоп-старт бутон, дневни лед светлини.. понеже не съм много запознат и не видях на волана да има копче за Cruise Control смятам ,че тази опция липсва и няма никакъв автопилот. Колата е 2014г. Бихте ли ми обеснили до колко е възможно тези километри да са реални , какво е оборудването на колата (какви са и всичките налични екстри) защо тези коли са само със заден парктроник (поне отпред не видях сензорите) Като се закупи тази кола колко пари би и струвало първоначалното обслужване (какво включва то ) и има ли къде в София да се направи ? Как се пренастройва софтуера, гпс на Европейски стандарт за навигацията, и заслужава ли си цена в порядъка на 18-19 000 лв за тази кола или е по-изгодно да се поръча от autowini например някоя с по-високо оборудване? Колегата който е писал ,че е вкарал такава за баща си ако може да обесни .. за колко я е закупил , какви са разходите за докарването с контейнера, заплащането на всички други необходими такси + регистрацията в Бг на колата. Ще бъда много благодарен ! Извинявам се за прекалено многото въпроси ! Поздрави !
« Последна редакция: Май 16, 2018, 11:53:46 pm от d1m1tr0v »

rosini

  • Новак
  • *
  • Публикации: 7
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #28 -: Май 16, 2018, 11:13:48 pm »
Колега писал си писал, 2 неща -   обяснил съм   в началото на темата доста неща за обслужване. Отделно кола по интернет ще си поръчаш ли. Това че някой го е направил и е имал късмет. Не вярвам го направи.Честно на няколко човека обяснявах , но единия мислил другия друго.
Не вярвам си купиш при толкова въпроси. А тука само някой влезе пита и толкова и повече не влиза.
Аз реших видях купих и вече цяла година съм адски доволен.
Ако решиш пиши на лично. телефон ще ти дам ще се чуем.всичко щв ти обясня.

Crowprince

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: KIA K5 - Първи 10 000км - впечатления!
« Отговор #29 -: Май 23, 2018, 04:46:53 pm »
Да отговоря и аз. Моята беше обявена на 48000 км, които после по километраж се оказаха 103000. На мен не ми е проблем това, все още има заводски найлони на места. Моята отзад освен парктроник има и камера, което за мен лично е много удобно. За човека в Хаджи Димитър аз знам, че е майстора на една фалирала фирма, която до миналата година внасяше. Много го хвалят. Моята също така има круиз контрол и се намира точно на волана. Не знам защо искаш GPS да ти се пренастройва, като телефона е в пъти по-удобен за тази цел. И последно, цената, която си обявил е много добра за кола като тази. На мен лично определени "вносители" ми искаха 24000 минимум. За обслужването няма как да кажа, тъй като моята беше предварително обслужена + бонус, нов акумулатор. Мога да ти препоръчам този, от когото аз взех моята, има същата като моята на тези пари.