Автор Тема: Съвети за покупка на KIA Pro_Ceed  (Прочетена 1799 пъти)

Slavov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Съвети за покупка на KIA Pro_Ceed
« -: Януари 14, 2018, 12:56:58 pm »
Здравейте. Надявам се това да е правилното мястно за моята тема. Ако не е предварително се извинявам.
Предстои ми закупуването на нов автомобил скоро. Много съм си харесал KIA Pro_Ceed първото поколение. Спрял съм се на вариантите с 1.6 cvvt, 1.6 CRDi, 2.0 cvvt, 2.0 CRDi (колкото и да са редки). Това което ме интересува и тук ми трябва вашата помощ е съвети относно:
1. Кой двигател е по-надежден и относително динамичен? (разхода на гориво не е водещ и не бих сложил газ)
2. Качествен ли интериора и има ли много странични шумове от към къпето?(питам защото в момента карам FIAT Stilo 1.9 JTD 115 и вътре е цяла симфония :( )
3. Усещат ли се вибрации в купето при дизеловите мотори или е добре обрано от окачването на мотора?
4. Годишно навъртам между 15 000 и 20 000 км, като искам да разбера бензиновите как се справят с магистрални пробеци и предимно с 5 или с 6 скорости са скоростните кутии? (срещам доста объркана информация)
5. Как са цените на части като комплект съединител при дизеловите агрегати, както и дали имат двумасов маховик и каква е неговата цена? (това е и причината да се разделям с FIAT-a, понеже той е доста сбабичосан и не ми се дават 1200+лв. за ремонт на маховика му)
6. Мотора 1.6 CRDi има ли общо с 1.6 HDI, и дали и 2.0 CRDi също има общо с HDI моторите на Пежо?

Освен KIA Pro_Ceed съм се насочил и към VOLVO C30 2.0D 136hp. Но KIA-та ми е по-спортна и свежа като за 25 годишен.
Благодаря ви много предварително за съветите и мненията. :)

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Съвети за покупка на KIA Pro_Ceed
« Отговор #1 -: Януари 16, 2018, 01:37:25 pm »
Здравей колега, аз карам 1.6 CRDI и мога да ти дам инфо за него.
1. Не мога да кажа, тъй като нямам наблюдения над другите мотори, но от моя не мога да се оплача (и от динамика и от разход);
2. При мен не дрънка и не хлопа нищо. Имам леко разлепване на таблото при въздуховода на челното стъкло (това е масово).
3. Ако всички тампони са наред- няма вибрации.
4. За бензин не знам, но 1.6 CRDI първо поколение  е с 5 скорости, а 2.0 е с 6 ск.
5. Аз смених съединител, взех го от приятел с голяма отстъпка, но тъй като не е с двумасов маховик не е скъп. Частите като цени са като на другите марки.
6. Мотора 1.6 CRDi е чисто нова разработка в сътрудничество с BOSH и няма нищо общо с 1.6 HDI. За 2.0 CRDi не съм 100% сигурен, но мисля, че и той няма нищо общо с HDI моторите.

Колега успех с избора, гледай хубаво, пробвай и не бързай, провери колата преди покупка и каквото и да избереш, мисля че няма да съжаляваш!

Slavov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Съвети за покупка на KIA Pro_Ceed
« Отговор #2 -: Януари 17, 2018, 08:48:19 am »
Много благодаря за хубавото мнение колега!  ;D Както препоръча, така и ще направя. Проверка на колата преди покупка, по възможност в оторизирания сервиз на КИА Моторс България.
Само един въпрос допълнително към по-горните имам: Как се справя с корозията купето? Питам за това понеже имам възможността мои семейни приятели, които живея в Есен, Германия да ми намерят колата от там, съответно да се провери още там и на мен да ми остане само да я прибера или на ход или ако те изпращат автовоз до България. Но пък съм чувал, че препаратите, с които се третират пътищата през зимния период са доста агресивни. Та дали някой има наблюдения над този казус?
Благодаря ви много предварително.

pepihan

  • Обичам да пиша ;)
  • **
  • Публикации: 62
  • 1.6 CRDI SW
Re: Съвети за покупка на KIA Pro_Ceed
« Отговор #3 -: Януари 18, 2018, 09:27:48 am »
Здравей колега, ами нямам за сега никъде ръжда по купето, но съм чувал за други колеги, че тук там по отделни детайли имат малки язви. Не по видимите части, а при уплътнения, покрай болтове и гайки и др. Но това според мен не е проблем. Успех с избора!

Slavov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 3
Re: Съвети за покупка на KIA Pro_Ceed
« Отговор #4 -: Януари 19, 2018, 10:59:07 pm »
Благодаря отново за отговора. Да това около болтове и гайки или уплътнения не ме плаши. Просто попитах защото знам за някои Елантри и особенно за мазда, че там корозията изяжда доста лошо нещата. Но щом КИА няма този проблем, може да очаквате скоро да пиша с нова тема, като горд собственик на един такъв Pro_Ceed :)