Автор Тема: Kia Ceed 1.4 vs Kia Rio 1.2  (Прочетена 1811 пъти)

Baleryon

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Kia Ceed 1.4 vs Kia Rio 1.2
« -: Януари 24, 2018, 02:47:05 am »
Здравейте, колеги!

Скоро ще мога активно да се включа във форуми ви като горд собственик на Киа, а не да ви наблюдавам отстрани дискусиите, както правя от вече няколко месеца. Имам обаче нужда от вашата помощ! Накратко казано не мога да преценя коя от двете коли искам да взема като за момента парите като че ли не са основен фактор в изборът ми. И двете коли са базово ниво на оборудване с най-малките бензинови двигатели. Като се качих на тест драйв автомобилите малкия двигател на Рио ми се стори страшно недостатъчен дори и за базови градски условия, но може и да е чисто субективно. Сийда печели по абсолютно всички останали показатели освен по това, че Риото повече ми отива на стила( 25 годишен, с приятелка и без огромно семейство, което да се очаква той да превозва, без планове за скорошно задомяване! :D ) и че чисто визуално е доста по-красиво поне за мен. Личи си че Риото е проектирана няколко години по-късно според мен. И двете коли ще се купуват нови от Киа ако не е станало ясно. Всички съвети ще ми бъдат от полза. Благодаря предварително!

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Ceed 1.4 vs Kia Rio 1.2
« Отговор #1 -: Януари 24, 2018, 12:02:30 pm »
И двете са добре. Да, рио си е градска количка.
Моя съвет е от опит. Вземете сиид. Ще дойде момента за повечко багаж. И нека е 1.6 90 кончета .

Baleryon

  • Новак
  • *
  • Публикации: 2
Re: Kia Ceed 1.4 vs Kia Rio 1.2
« Отговор #2 -: Януари 24, 2018, 01:08:26 pm »
1.4 като двигател ми стига по принцип според мен, а и вече си опрях финансовия таван.  Тя е 100 коня по принцип. С голяма мъка за риото вървя и аз към сийд и ми се щеше някой да ми каже че бъркам с доводи, но като че ли трудно ще си намеря такъв човек...

Митето

  • Наблюдава денонощно
  • Master of KIA
  • *****
  • Публикации: 5706
  • 1.6-SW CRDI 16V EX;ŠkodaFabia 1.6 MPI AG 2007
Re: Kia Ceed 1.4 vs Kia Rio 1.2
« Отговор #3 -: Януари 24, 2018, 04:27:43 pm »
То доводи трудна работа. Всеки си хвали неговото.
В случая, споделих личен опит. Имам си вагон, трябваше ми по-малко. Преди беше, имах си голф, трябваше ми по-голямо crazy