Модели автомобили > Sportage

Тракане KIA Sportage II 2006

(1/11) > >>

Maribor:
Здравейте съфорумници! Искам да се оплача от едно силно тракане , което се получава между 1500-2000 оборота ,идващо някъде от областта на скоростната кутия. При пускане на 4х4 тракането изчезва , механик ми каза ,че най-вероятно проблема идва от някаква верига в раздатката(или нещо такова).Обаче при прочитане на няколко теми се споменава ,че този проблем не е особено рядък при модела. Хората твърдят ,че е от притисквателния диск. Точен модел Sportage II 2006 , Diesel 112 к.с. 2.0 CRDi , 4WD механична. Какво ще кажете по-въпроса , опасно ли е да се кара така , колко ще струва ремонт на това нещо? Благодаря предварително :)

Спортидж2005:
При ускоряване ли се чува?

Maribor:
Точно тогава.

Спортидж2005:
Значи е от притисквателния диск. Така карам вече над 20000 км. Просто гледам да превключвам така, че оборотите ми да са над 2000.

marto 85:
И при мен го има това тракане при ускорение 1500-2000 об.мин. Явно е често срещан проблем. Чувал съм го и от преминаващи покрай мен Хюндай Туксон /близнака на Спортидж/.
Ако е от съединителя е супер. Аз лично се надявам да не е от други хлабини по главното предаване/валове, шлици, кутия/.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия