Автор Тема: Скъсана глава на болт на дюза  (Прочетена 3269 пъти)

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Скъсана глава на болт на дюза
« -: Януари 30, 2018, 03:30:44 pm »
Здравейте колеги! Да споделя с какво се сблъсках в неделя на прибиране към Пловдив от Ст. Загора на АМ Тракия.
Както си карах със 140 на магистралата виждам убито (смачкано) животно и съответно минавам над него. Точно в този момент чувам едно "чат" и съпругата "какво стана". Викам сигурно съм настъпил някоя костица и се ударила отдолу. Почвам да се оглеждам в огледалото и виждам бял пушек от мен.... Веднага в аварийната лента, от ауспуха бели кълба дим. Викам си смеси водата с маслото. Вдигам капака, проверявам маслото и антифриза- наред са. Почвам да оглеждам двигателя и виждам, че сълзи от някъде нафта. Бях на 500 м. от Лукойла на Белозем. Запалих я с болка в сърцето и на бензиностанцията. Свалих капака на двигателя и какво виждам- планката която държи дюзата върху двигателя, дюзата стърчи, изкривена е металната тръбичка и съответно откачено маркучето за обратната нафта. Оказа се, че се скъсала главата на болта, който държи планката на дюзата и от там проблем. Дръпнаха ме до Брезово при един майстор Кольо (Николай) младо момче и оставих колата там. Днес си я взех, срещу 20 лв. оправена (сменил само дифтунгата на дюзата, но се забави един ден, защото се оказа, че в Пловдив нямало такава дифтунга та чак от София).
Извинявам се ако има неточности в терминологията, но реших да споделя моите перипетии и как един така малък проблем може да Ви съсипе почивката.
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат

gotin73

  • Новак
  • *
  • Публикации: 43
Re: Скъсана глава на болт на дюза
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2018, 09:50:55 am »
Добре че не си загубил скобата която притиска дюзата,иначе е могло да се позабавиш още малко.Късмет занапред.

ilinchov

  • Новак
  • *
  • Публикации: 42
  • ilinchov
Re: Скъсана глава на болт на дюза
« Отговор #2 -: Юли 09, 2018, 12:06:34 pm »
Колеги да се оплача- отново се скъса болта на държача на дюзата както бях писал по-нагоре. Изкара 6 месеца и отново, уж хубав болт 8/8 ама греда, колата пак е в бокса.
Отремонтирано. Оказа се, че старата дифтунга не е махната и са били две, но не само там а и на още една дюза. Едната е била с една, а на едната не е имало изобщо.
Сега друг проблем май се очертава. Миналата година сменях веригата на раздатката, ама сега сякаш от нея идва едно леко (тихо) и учестено причаткване (5-6 пъти) при малко по- рязко потегляне. Преди да я сменя беше доста по- отчетливо и по- нарядко чаткането (1-2). Пробвах на бавните с повече газ, звука не се чува.
« Последна редакция: Юли 16, 2018, 05:02:29 pm от ilinchov »
Sorento, 2500crdi, 2003г., автомат